Po skandalo – Suomijos premjerės ašaros: „Aš taip pat trokštu linksmybių tarp šių tamsių debesų“

Sanna Marin / „Scanpix“ nuotr.
Sanna Marin / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-08-24 17:04
AA

Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin trečiadienį ryžtingai gynė savo darbo rezultatus ir teisę į privatų gyvenimą, sulaukusi kritikos dėl vaizdo įrašo iš vieno privataus vakarėlio, kuriame matyti, kaip linksminasi 36 metų vyriausybės vadovė.

„Esu žmogus. Ir taip pat kartais trokštu džiaugsmo, šviesos ir linksmybių tarp šių tamsių debesų“, – sakė Sanna Marin, sunkiai tvardydama ašaras jos Socialdemokratų partijos (SDP) renginyje Lahčio mieste, į šiaurę nuo Helsinkio.

„Tai yra privatu, tai teikia džiaugsmo ir tai yra gyvenimas, – sakė ji. – Bet aš nepraleidau nė vienos darbo dienos.“

Anot premjerės, praėjusi savaitė jai buvo „gana sunki“.

„Noriu tikėti, kad žmonės vertins, ką darome darbe, o ne ką darome laisvalaikiu“, – sakė ji.

Sanna Marin / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Sanna Marin / „Scanpix“ nuotr.

Praėjusią savaitę S.Marin pateko į pasaulio laikraščių antraštes dėl paviešinto vaizdo įrašo, kuriame matyti, kaip ji šoka ir linksminasi su grupe draugų ir įžymybių.

Kai kam užkliuvo ir S.Marin šokio stilius tame vakarėlyje, neva nederantis prie premjerės užimamų pareigų, bet kiti gynė jos teisę džiaugtis privačiu vakarėliu su draugais.

Kai kas vaizdo įraše girdimuose komentaruose išgirdo užuominą į narkotikus. Šis įrašas sulaukė daug diskusijų socialiniuose tinkluose, bet premjerė kaltinimus dėl įtariamo narkotikų vartojimo griežtai paneigė.

Penktadienį premjerė atliko narkotikų testą, kad „išsklaidytų įtarimus“. Jo rezultatas buvo neigiamas.

Antradienį S.Marin buvo priversta dar kartą atsiprašinėti už liepą jos rezidencijoje padarytą nuotrauką, kurioje matyti dvi besibučiuojančios moterys, pasikėlusios savo palaidines, o krūtis prisidengusios lentele su užrašu „Suomija“.

Pirmą kartą ši nuotrauka pasirodė platformoje „TikTok“. Ją paskelbė viena iš nuotraukoje įamžintų moterų – buvusi konkurso „Mis Suomija“ dalyvė ir socialinių tinklų nuomonės formuotoja.

S.Marin partija labai palaikė premjerę skandalo dėl vaizdo įrašo metu, tačiau šią savaitę pasirodžiusi nauja nuotrauka sulaukė daugiau kritikos socialdemokratų gretose, skelbia vietos žiniasklaida.

„Sanna Marin yra labai populiari, tačiau partijoje auga nusivylimas dėl besikartojančių skandalų“, – antradienį rašė laikraštis „Helsingin Sanomat“, pabendravęs su SDP partijos nariais parlamente.

Suomijos premjerė Sanna Marin (28 nuotr.)
+22