Po Vaikų teisių vizito – Viktorijos Siegel kritika Laurynui Suodaičiui: „Tėtis nė centu neprisideda“

Viktorija Siegel, Laurynas Suodaitis / Asmeninio albumo nuotr.
Viktorija Siegel, Laurynas Suodaitis / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-10 17:05
AA

Verslininkui Laurynui Suodaičiui sutuoktinę Viktoriją Siegel paskundus dėl neva netinkamai prižiūrimo sūnaus, trečiadienį nuomonės formuotoja ir verslininkė sulaukė tarnybų vizito. Vis tik jų apsilankymas V.Siegel nuotaikos nesugadino. Priešingai – ji teigė sulaukusi palaikymo ir gerų patarimų. Savo įspūdžiais ji pasidalijo socialiniuose tinkluose bei nepraleido progos „įkąsti“ vyrui.

„Ir labai įdomiai, ir fainiai, ir neįprastai prasidėjo diena. Vakar sakiau, kad Laurynas Suodaitis man iškvietė Vaikų teises dėl netinkamos vaiko priežiūros ligos metu, lyg jis čia gyventų ir matytų. Tai noriu pasakyti – kokios fainos, adekvačios moterys atvažiavo. Tokių ir moteriškų, ir mamiškų patarimų davė, ir apie gyvenimą pašnekėjom. Nerealios darbuotojos.

Net jos pasakė: „laikykitės, Viktorija“. Faktas tas, kad kiek jos gauna pranešimų, tiek jos turi važiuoti patikrinti, ar viskas gerai. Čia jų toks darbas. Aš ant jų pykti negaliu. Labai gaila, kad Lietuvoje labai dažnai kreipiamas dėmesys ne ten, kur reikia ir tokie kaip Laurynas rašo melagingus skundus“, – apie Vaikų teisių apsilankymą pasakojo Viktorija.

L.Suodaitis teigė, kad skundą, pasitaręs su gydytojais, rašė dėl netinkamo sūnaus gydymo ir mankštų ligos metu. Viktorija stebėjosi, su kokiais gydytojais konsultavosi sutuoktinis, mat medikai, su kuriais apie sūnaus sveikatą kalbėjo ji, tokias priemones laikė tinkamomis.

Viktorija Siegel / Stop kadras

„Man vakar parašė labai daug kineziterapeučių ir mamų, kurių vaikai turėjo stiprius susirgimus, tai net ir ligoninėse taikomos įvairios mankštelės, terapijos, masažai. Gaila, kad ne visi tą išmano. Geriau žmogus ne Vaikų teisėms rašytų, o paklaustų, ar reikia kokios pagalbos, gal reikia kokių vaistų, nes vaikas serga. Tačiau nebuvo nė vienos žinutės tokios – tai daug ką pasakė.

Šiai dienai aš esu labai dėkinga visatai, kad viskas taip susidėliojo. Tikrai aš turiu galimybę ir kviestis privačiai kineziterapeutę į namus, ir lankytis pas tikrai geriausius gydytojus, ir kviesti geriausius specialistus savo vaikučiui, nes tikrai viskas kainuoja, o ir kainuoja nemažus pinigėlius. Kaip dabar matau, tėtis nė centu neprisideda ir lieka viskas ant mamos pečių. Kaip ir buvo prieš tai, nieko naujo“, – ironizavo V.Siegel.

Tiesa, V.Siegel sekėjų tarpe buvo žmonių, dvejojusių, kad skundą parašė L.Suodaitis – anot jų, tai galėjo būti tiesiog anonimas. Vis tik Viktorija tuo nė kiek neabejoja.

„Mačiau visus popierius su Suodaičio parašais, asmens kodais ir panašiai. Tai tikrai jis parašė, tikrai ne koks feikas, pasirašęs L.Sodaičio vardu. Stebina. Tikrai stebina, iki ko žmogus eina norint pakenkti man“, – stebėjosi moteris.

Nepaisant sekėjų abejonių, ji sulaukė ir palaikymo bei panašių istorijų, kurios parodė, kad tokios situacijos nėra visai neįprastos. „Bet aš ne viena, kuri skyrybų metu sulaukia Vaikų teisių. Man vakar moteris rašė, kad ir policiją kviečia mamom. Kaip suprantu – pas visus yra tas pats: viskas gerai, kol yra gerai, bet kai prasideda skyrybos, tada pamatai tą kitokį veidą žmogaus, su kuriuo norėjai praleisti visą savo gyvenimą.“

Žmonės.lt primena, kad apie Vaiko teisių skambutį Viktorija Siegel prabilo antradienį instagrame.

„Kartais, kai atrodo, kad dugnas jau yra pasiektas, tai tave nustebina ir tu pagalvoji – oho, kokius kelius dar mes eisime, bandant įskaudinti vis dar esamą žmoną ir savo bendro vaiko mamą?

Šiandien gaunu skambutį iš Vaiko teisių ir šįkart pareiškimą parašė ne anonimas, kaip mes su Laurynu esame turėję situaciją, o šįkart pareiškimą parašė pats mano vis dar esamas vyras. Žinot, už ką ir dėl ko? Dėl kineziterapeutės, dėl mankštelių. Sekundę net neturėjau ką atsakyti, nes tikrai ir juokinga, ir graudu, ir gėda. Toks gėdos jausmas apėmė.

Kažkaip nusprendžiau su jumis pasidalinti, nes tikrai darbuotoja patvirtino. Sakau – Laurynas Suodaitis parašė? Sako – taip, jūsų vyras Laurynas Suodaitis. Laikau telefoną ir negaliu patikėti tuo, ką girdžiu.

O pareiškime Laurynas Suodaitis parašė, kad vaiko mama Viktorija Siegel vos ne kankina vaiką ir daro mankšteles bei kviečia į namus kineziterapeutės, kai vaikas serga.

Visų pirma, nereikia taip nuvertinti. Suprantu, kad mano vyras mane laiko labai kvaila, durna ir panašiai, bet nereikia manęs tiek nuvertinti, kad aš prieš pakviečiant namo kineziterapeutę nepasitariau su šeimos gydytoju, prižiūrinčiu Laurynuką mažąjį, nepasitariau su pačia kineziterapeute. Dėl to nusprendėm, kad ne mes pas ją važiuosim, o kol vaikas sloguoja ir kosti, jinai pas mus atvažiuos. Kadangi nėra temperatūros, tai mankšteles galima daryti.

Bet jūs dabar įsivaizduojate, su kokiu žmogumi aš gyvenau, ir ką man teko praeiti per tuos trejus metus? Gal dabar suprasite?“ ​

Viktorija Siegel-Suodaitė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

​ Viktorija teigė, kad kineziterapeutė yra specialistė, kuria ji pasitiki, ir kad sūnaus dabartinė būklė leidžia jam mankštintis. Moteris pridūrė: „Kai vyras rėkia, kad nori 50 ant 50 rūpintis vaiku, tai tu geriau ne Vaiko teisėms rašyk pareiškimus, kad aš kineziterapeutą kviečiu, o kadangi atvykimas kineziterapeuto kainuoja 60 eurų, tai geriau pasiūlyk 30 eurų dasimesti.“

Viktorija vis kartojo, kad jai gėda prieš kitus žmones, ypač prieš Vaiko teisių tarnybą.

„Man gaila, kad mano vyras nesivadovauja protu šitoje vietoje, vadovaujasi emocijomis, kad tik man pakenktų, įgeltų. Man gaila Vaiko teisių darbuotojų laiko, jie važiuos rytoj pas mane, patikrins, ar viskas tvarkoj, kai tuo tarpu tikrai yra vaikų, kurie yra mušami, kurie yra skriaudžiami ir aps kuriuos tikrai reikia važiuoti. Tai jie gaišta laiką dėl mano vyro briedinio parašymo, atsiprašau už tokius žodžius, tikrai susinervinusi esu. Esame suaugę žmonės, ir kartais emocijas reikia uždaryti į spintelę ir pradėti vadovautis protu. Manau, šita situacija parodys, kieno pusėje yra tiesa“, – kalbėjo V.Siegel.

Viktorija kalbėdama apie L.Suodaitį tęsė: „Viešumoje matote vieną jo kaukę – to geriečio, labai mylinčio savo šeimą, vaikus, žmoną. Ir dabar atsisuka visai kita jo pusė. Parašyti Vaiko teisėms ant savo žmonos pareiškimą dėl mankštelių yra stipru ir čia idiotizmas aukščiausio lygio. Man gėda už savo vyro veiksmus, jis suaugęs vyras, gal tiesiog nustok man kenkti visaip kaip, nes daraisi gėdą sau.“ ​

Laurynas Suodaitis / LNK nuotr.

Tos pačios dienos popietę vyras paaiškino, kodėl nusprendė pasitelkti institucijas. Savo komentaru Laurynas Suodaitis tradiciškai pasidalijo socialiniuose tinkluose.

„Vakar sulaukėm iš kitos pusės advokatės paaiškinimo, kad Laurynukas vis dar serga. Pagal išrašus – ūmūs bronchitas ir ūmūs nazofaringitas. Panašu, kad pagal pirmines diagnozes, kurios buvo pačioj pradžioj prieš 10 dienų, ta būklė nieko negerėja ir mankštelės neišėjo į naudą. Šiandien tiek įvairiausių emocijų, bet jei žinai, kad elgiesi teisingai, jokių nervų tau nekyla, o jei neina susišnekėti ir susitarti normaliai, padės institucijos.

Su savo gydytojais pasikonsultavom, tai panašu, kad arba gydymas nelabai tinka, arba tos diagnozės ne tokios, kokios surašyta. Tai va, tikiuosi, kad institucijos padės išsiaiškinti, kokia ta situacija, nes labai rūpi sūnaus sveikata ir tuos reikalus kažkaip susitvarkysim. Smagu, kad kineziterapeutė pataria ligos metu mankštintis, bet turbūt apie streptokoką nieko neminėjo, tai nežinau, ar tą savaitę dar klientų turėjo. Labai reiktų filtruoti tai, ką prisišneki ir paskui viską išvartai. Nebūtų išvartymų ir tų žaidimukų, nebūtų ir čia tų visų reikalų. Bet toks tas kelias, kurį turėsim nueiti ir manau, kad čia tik pradžia“, – kalbėjo Laurynas Suodaitis.

​Primename, kad Vaiko teisių darbuotojai V.Siegel namuose lankėsi ir 2022-ųjų rudenį, reaguodami į anoniminį pranešimą apie neva neprižiūrimą vaiką.

Istorija prasidėjo, kai Viktorija savo instagramo paskyroje pasidalijo sūnaus Lauryno nuotrauka, kurioje matyti, kad vaiko oda šiek tiek pasausėjusi. Ji tikino, kad problemą bandė išspręsti įvairiomis priemonėmis ir kartu paklausė sekėjų, ar jie yra susidūrę su panašia situacija ir galėtų duoti naudingų patarimų.

Vėliau ji papasakojo, kad rado problemos sprendimo būdą – išbandė regeneruojantį aliejų kompleksą su vitaminu E. Viktorija tikėjosi, kad pasidalindama savo patirtimi padės kitoms mamos ir pasiūlė VU universiteto Fizinių ir technologijos mokslų centre sukurtą produktą įsigyti jos elektroninėje parduotuvėje.

Visgi jos įrašai vieną iš sekėjų supykdė. Anonimas kreipėsi į Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybas ir elektroniniu paštu išsiuntė laišką pavadinimu „Viktorija Siegel vaikas“.

Jame rašyta: „Labas vakaras. Prašau patikrinti, kas vyksta Viktorijos Siegel šeimoje. Čia yra gėda, kad iki šiol niekas nieko nepadarė, kai žmogus viešai internete pūvančią vaiko odą džiovina su fenu ir tepa aliejus. Ir po to dar drįsta tuos aliejus reklamuoti??? Kas ten darosi? Gelbėkit vaiką kas nors. Arba pasiūlykite mamai vaiko auginimo įgūdžių kursus. Ji nesupranta, ką daro. Košmaras.“

V.Siegel-Suodaitė šiuo laišku tuomet pasidalijo savo instagramo paskyroje.

„Paliksiu kaip juokingai graudu pokštą atsiminimui“, – rašė verslininkė.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba