Policijos sulaikytas G.Jaunius pateikė savo versiją ir pasibaisėjo kruvinu pareigūnų automobiliu

Gediminas Jaunius / Gretos Skaraitienės ir asmeninio archyvo nuotr.
Gediminas Jaunius / Gretos Skaraitienės ir asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-03 16:02
AA

Po šeštadienio naktį įvykusio incidento, kuomet Vilniaus miesto tarybos narys, žinomas prodiuseris Gediminas Jaunius stojo ginti karantiną pažeidusius kaimynus ir už tai pateko į policijos komisariatą, prabilo ir pats žinomas vyras. Savo versiją G.Jaunius pateikė socialiniuose tinkluose.

Po šeštadienio naktį įvykusio konflikto su policijos pareigūnais, Gediminas Jaunius nusprendė pateikti savo versiją. Ja žinomas vyras pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“.

„Dėl šios nakties įvykių mano kaimynystėje ir mano paties susidūrimo su policija.

Taip, šiąnakt mano kaimynystėje įvyko incidentas ir aš į jį sureagavau. Išgirdęs garsus laiptinėje, išėjau pažiūrėti, kas vyksta. Gyvename saugioje kaimynystėje, tokios situacijos, kaip ši – retenybė, juo labiau – vidury nakties.

Didžiąją dalį incidento filmavau telefonu, visą medžiagą, jei jos reikės tyrimui, pateiksiu institucijoms, bendradarbiausiu. Noriu pabrėžti, kad pareigūnams dirbti netrukdžiau, savo pareigomis nesinaudojau, nekonfliktavau – tik uždaviau klausimus pareigūnams, ko pasekoje sulaukiau kvietimo pasitikrinti blaivumą. Įstatymui nenusižengiau, todėl nemačiau pagrindo vykdyti nepagrįstų perteklinių pareigūno reikalavimų, už tai buvau uždarytas į policijos automobilį, vėliau išvežtas į komisariatą pasiaiškinimui. 

Tai, kas vyko šiąnakt mūsų kaimynystėje, aš traktuoju kaip galimai perteklinius ir neproporcingus policijos pareigūnų veiksmus, tarnybinių įgaliojimų viršijimą. Taip, karantino taisyklės galioja visiems. Tačiau visi, pareigūnai taip pat, turime veikti pagal įstatymo raidę, o šiuo sudėtingu laikotarpiu, kuomet visuomenės psichologinė sveikata prastėja, įtampa auga – dar ir turime atrasti žmogiškumo kiekvienai situacijai spręsti.

Dėl policijos pareigūnų veiksmų teisėtumo – net ir žinodami, jog automobilis yra kruvinas, nedezinfekuotas, prilygsta antisanitarinėms sąlygoms ir tai jie patys patvirtino, vis tiek uždarė mane ir laikė jame beveik pusę valandos“, – rašė Laisvės partijos narys, prodiuseris Gediminas Jaunius.

Socialiniame tinkle žinomas vyras pasidalijo ir nuotrauka iš policijos automobilio, kuriuo jis buvo nugabentas į komisariatą.

„Nuotraukoje patalpa, kurioje buvau sulaikytas ir gabenamas į komisariatą. Kraujas ne mano“, – pridūrė G.Jaunius.

Žmonės.lt primena, kad šaštadienio naktį,  02.14 val., Vilniaus policijos pareigūnai gavo iškvietimą dėl daugiabutyje triukšmingai besilinksminančios kompanijos. Į Krivūlės gatvę atvykę pareigūnai išrašė protokolus už Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimą, tačiau tuo viskas nesibaigė – kompaniją stojo ginti Vilniaus tarybos narys Gediminas Jaunius.

Politiku prisistatęs ir tikinęs kaimynystėje gyvenantis G.Jaunius ne tik trukdė policininkams dirbti savo darbą, bet ir sudrausmintas nevykdė jų reikalavimų.

Dėl tokio elgesio žinomas vyras buvo pristatytas į Vilniaus apskrities Vyriausiąjį policijos komisariatą, kur jam surašytas protokolas dėl pareigūnų teisėtų nurodymų ar reikalavimų nevykdymo.

Atnaujinta informacija:

Gegužės 12 dieną Policijos departamentas pranešė nutraukęs administracinę dėl Vilniaus savivaldybės tarybos nario Gedimino Jauniaus veiksmų, nes juose nenustatyta administracinio nusižengimo požymių.