Populiarūs, tačiau klaidingi mitai apie moters organizmą

Moteris / „Fotolia“ nuotr.
Moteris / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-03-19 09:15
AA

Manote, kad nesusirgsite krūtų vėžiu, jei jūsų giminėje niekas šia liga nesirgo? O galbūt vis dar tikite, kad pasimylėjusios su savo vyru karštoje vonioje tikrai nepastosite?

Turime jums blogų žinių – net 80 proc. moterų, kurioms buvo diagnozuotas krūties vėžys, neturėjo nė vienos šia liga sirgusios giminaitės. Na, o seksas karštoje vonioje nuo nėštumo jūsų tikrai neapsaugos!

Šios ir daugelis kitų visiškai su tikrove prasilenkiančių tiesų vis dar stipriai paplitusios mūsų visuomenėje ir daugelis moterų jomis vis dar šventai tiki... Tad kokie yra labiausiai paplitę mitai apie moteris, atskleidžia tinklalapio huffingtonpost.com specialistai.

Mitas: moters vaisingumas sumažėja perkopus 35-erių metų slenkstį

Būsimoji mamytė / Fotolia nuotr.

Daugelis moterų tiki, kad mūsų kiaušinėliai turi galiojimo datą ir kad baigiasi ji laikrodžiui mušant lygiai 12 valandą nakties per 35-ąjį mūsų gimtadienį. Vis dėlto tai nėra absoliuti tiesa. Šiaurės Karolinos medicinos klinikos atliktas tyrimas atskleidė, kad net 80 proc. 38–39 metų moterų, kurios anksčiau turėjo vaikų, be jokių medicininių priemonių galėjo natūraliai pastoti.

Tai dar tikrai nereiškia, kad ir būdamos 39-erių būsite tokios pat vaisingos kaip ir 20-ties metų, tačiau kiekvienos moters organizmas yra skirtingas ir vien savo amžiumi pasikliauti tikrai nederėtų – juk tikriausiai ne kartą esate girdėjusios, kad pastoja net ir 40 ar 50-ties metų sulaukusios moterys.

Mitas: jei giminėje niekas nesirgo krūtų vėžiu, jis negresia ir jums

Būsimoji mamytė / Fotolia nuotr.

Tik 10 proc. moterų, kurioms buvo diagnozuotas krūties vėžys, turėjo pirmosios eilės šia liga sirgusių giminaičių, kitos 10 proc. turėjo antrosios eilės šia liga sirgusių giminaičių ir net 80 proc. moterų neturėjo nė vieno giminaičio, kuriam kada nors būtų diagnozuotas krūtų vėžys.

Paklausite tuomet, kodėl gydytojai nuolat domisi, ar giminaičiai nesirgo krūties vėžiu? Anot JAV vėžio prevencijos draugijos vadovės Debbie Saslow, gydytojai tiesiog daugiau neturi kriterijų, kaip kitaip nustatyti rizikos grupę, nes iki šiol neaišku, kodėl vienos moterys suserga krūties vėžiu, o kitos ne.

Mitas: jeigu dažnai muša karštis, jums prasidėjo menopauzė

Būsimoji mamytė / Fotolia nuotr.

Staigios karščio bangos, kaip jau tikriausiai esate girdėjusios, užplūsta 85 proc. menopauze sergančių moterų. Tačiau, jei dar nesulaukėte 40-ies metų (tik 1 proc. moterų visame pasaulyje menopauzė prasideda anksčiau) ir retkarčiais jus išmuša karštis, dar tikrai nereiškia, kad jums prasidėjo menopauzė.

Karščio bangos gali užplūsti ir dėl patirto streso ar dėl nuolat jaučiamo nerimo, taip pat dėl įvairių infekcijų ar hormonų disbalanso. Tad jeigu jus nuolat išmuša karštis, o menopauzė dar toli, verčiau kreipkitės į gydytoją ir išsiaiškinkite tikrąsias tokios būsenos priežastis.

Mitas: spanguolių sultys gydo šlapimo takų infekciją

Būsimoji mamytė / Fotolia nuotr.

Spanguolėse išties yra naudingų rūgščių, kurios apsaugo šlapimo takus nuo infekcijas sukeliančių bakterijų. Tačiau jei jau pajutote pirmuosius infekcijos požymius (deginimą ar niežėjimą), vien spanguolių sultys čia jau nebepadės.

Neseniai atlikti tyrimai, kurių metu buvo stebėta beveik 5 tūkst. žmonių, įrodė, kad spanguolių sultys gerokai pervertinamos ir šlapimo takų infekcijos prevencijai nei spanguolių sultys, nei maisto papildai su spanguolėmis reikšmingos įtakos didelę infekcijos riziką turintiems žmonėms nepadarė.

Mitas: jei mylėsitės karštoje vonioje, nepastosite

Būsimoji mamytė / Fotolia nuotr.

Spermatozoidai išties ne itin mėgsta karštą vandenį, burbulus ar stiprius chemikalus (pavyzdžiui, chlorą), todėl tokiame vandenyje ji ilgiau kaip keletą sekundžių neišgyvens. Vis dėlto, jei nesisaugodami mylitės karštoje vonioje ir vyras išsilieja jūsų viduje, sperma su vandeniu beveik nekontaktuoja, todėl nėštumo tikimybė išlieka tokia pat didelė, kaip ir mylintis lovoje.

Turėkite omenyje, kad karštas vanduo gali kur kas sumažinti ir apsisaugojimo priemonių efektyvumą – tarkime, naudojamas prezervatyvas gali lengvai nuslysti arba jį gali pažeisti įvairios vonioje naudojamos priemonės. Taigi, jei artimiausiu metu neplanuojate vaikų, aistringo sekso vonioje verčiau atsisakykite.

Paskutinis mitas – ne apie moters organizmą, tačiau, kai kalbama apie mylėjimąsi bei galimas pasekmes, be moters paminėjimo čia neišsiversime :)