Populiarusis princas Williamas tapo sosto įpėdiniu: gimęs būti karaliumi

Princas Williamas ir Kate Middleton su vaikais / „Scanpix“ nuotr.
Princas Williamas ir Kate Middleton su vaikais / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-09-09 21:20
AA

Tėvui tapus karaliumi, sosto įpėdiniui princui Williamui teks imtis daugiau karališkųjų pareigų, ypač jo broliui Harry atsisakius, o dėdei Andrew – iš esmės netekus savo pozicijos karališkojoje šeimoje.

Williamas užaugo stipriai nujausdamas apie savo būsimas pareigas, mat Charleso III (Karolio III) valdymas neišvengiamai bus trumpesnis nei jo motinos karalienės Elžbietos II.

Senstant naujajam karaliui, Williamas bus dar labiau matomas viešumoje, ruošdamasis vėlesniam karaliaus vaidmeniui, sakė Londono universiteto koledžo vyriausybės ir konstitucijos profesorius Robertas Hazellas.

„Williamas turės prisiimti didesnę dalį krūvio, todėl neabejoju, kad Williamas įgaus vis daugiau karališkųjų pareigų“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Elizabeth II, princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherinė su vaikais / AFP/„Scanpix“ nuotr.

40 metų Williamas iki šiol sugebėjo susikurti ganėtinai uždarą gyvenimą imdamasis karinių ir civilinių darbų bei susilaukęs trijų vaikų su žmona Catherine, kuri yra populiari visuomenėje.

Jie žinomi kaip Kembridžo hercogas ir hercogienė, o dabar, po karalienės mirties, taip pat bus vadinami Kornvalio hercogu ir hercogiene.

Pora aktyviai pasisako psichinės sveikatos klausimais.

Jiedu taip pat gina aplinkos apsaugą ir išsaugojimą, parodydami šiuolaikiškesnį senovinės institucijos veidą.

„Manau, kad dauguma žmonių mano, kad Williamas ir Kate sudarys puikią komandą ir bus puikūs karalius bei karalienė“, – sakė apie britų karališkąją šeimą rašantis Philas Dampieras.

Gimęs būti karaliumi

Nuo pat gimimo 1982 metų birželio 21 dieną Williamui Arthurui Philipui Louisui Mountbattenui Windsorui buvo lemta būti karaliumi. Harry – Williamo „įpėdinio“ „atsarginis“ – gimė dvejais metais vėliau.

Tačiau su abiem berniukais buvo elgiamasi vienodai išsilavinimo atžvilgiu: iš pradžių auklės, vėliau – internatinė mokykla nuo aštuonerių metų.

Williamui tebuvo 10 metų, kai jo tėvai pradėjo gyventi atskirai. Vėliau, 1996 metais, pora išsiskyrė. Williamui sulaukus 15 metų, 1997-aisiais, automobilio avarijoje žuvo jo motina princesė Diana.

Jų motinos laidotuvėse buvo matyti gailestį keliantis jaunų berniukų vaizdas, kai jie ėjo nulenkę galvas Londono gatvėmis už jos laidotuvių kortežo, vykstančio į Vestminsterio abatiją.

Princas Philipas, princas Williamas, Earlas Althorpas, princas Harry ir princas Charlesas 1997 metais per princesės Dianos laidotuves / „Scanpix“ nuotr.

Broliai visada šiltai atsiliepdavo apie savo mamą, o būdamas jaunuoliu šviesiaplaukis Williamas buvo nepaprastai į ją panašus, tad užsitarnavo „pin-up“ vaikino įvaizdį.

Williamas kartą prisiminė, kaip mama automobilyje dainavo pagal Tinos Turner hitą „(Simply) The Best“, kad pakeltų berniukų nuotaiką prieš naujus mokslo metus.

Jis taip pat puolė ją ginti, kai 2021 metais atliktas tyrimas parodė, kad BBC ją apgavo ir ji sutiko dalyvauti skandalingame 1995 metų televizijos interviu, kuriame ji prisipažino buvusi neištikima.

Jis taip pat nebijojo pasakyti savo nuomonės ir griežtai sureagavo, kai brolis Harry prakalbo apie rasizmą karališkoje šeimoje.

„Mes nesame rasistiška šeima“, – sakė jis žurnalistams.

Princai Williamas ir Harry atidengė savo motinos princesės Dianos statulą / „Scanpix“/AP nuotr.

Muzika ir futbolas

Williamas iki šiol nesureagavo į Harry mintis, kad jis ir jų tėvas yra „įstrigę“ tradicijoje.

Tačiau akivaizdu, kad jam svarbu vaizduoti save kaip patikimą žmogų, kad būtų užtikrintas monarchijos išlikimas ateityje.

Jis davė keletą išsamių interviu žiniasklaidai, o su Catherine, entuziastinga fotografe mėgėja, jie siekia valdyti šį naratyvą per socialinius tinklus.

2021 metų šeimos kalėdinis atvirukas pademonstravo jų atsipalaidavimą, jiems pozuojant dykumos kraštovaizdyje Jordanijoje. Williamas ir Catherine jame sėdi padėję rankas vienas kitam ant kelių.

Kate Middleton ir princas Williamas su šeima / Socialinių tinklų nuotr.

Jis yra atskleidęs savo eklektišką muzikinį skonį – nuo britų grupės „Coldplay“ iki Australijos sunkiojo roko grupės „AC/DC“.

Mokydamasis prestižinėje Itono mokykloje, jis pareiškė, kad dievina „Aston Villa“, pasirinkdamas palaikyti vidutinioką Birmingamo futbolo klubą, nes „norėjo turėti komandą, kuri būtų labiau vidutinio lygio, o tai suteiktų man daugiau emocijų amerikietiškų kalnelių akimirkų“.

2006 metais jis tapo Futbolo asociacijos prezidentu ir reguliariai stebi Anglijos nacionalinės komandos rungtynes, bet taip pat dalyvauja aukštesnės klasės užsiėmimuose, tokiuose kaip polo ir tetervinų šaudymas.

Williamas ir Kate, tada dar būdama Middleton, pirmą kartą susitiko Šv. Andriaus universitete Škotijoje. Jų santykiai užsimezgė, princui pastebėjus ją studentiškame madų šou.

Kol Harry garsėjo kaip vakarėlių princas, Williamas susikūrė rimtesnį įvaizdį.

Williamas ir Kate susituokė 2011 metais. Princas tuo metu jau dirbo Karališkųjų oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnio pilotu; ši karjera tęsėsi trejus metus.

Tuo metu jauna šeima, jau susilaukusi pirmojo vaiko George'o, gyveno sodyboje Velso šiaurės vakaruose.

Elizabeth II, princas Charlesas, princas Williamas ir princas George'as / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Pagerėjęs įvaizdis

Vėliau šeima persikėlė į Norfolką rytų Anglijoje, kur Williamas 2015 metais ėmėsi civilinio greitosios medicinos pagalbos piloto vaidmens.

Jis sakė, kad jam teko išgyventi traumuojančias patirtis, bandant padėti žmonėms, kurie buvo „prie mirties slenksčio“.

2017 metais Williamas paliko šį darbą ir tapo visiškai atsidavusiu karališkuoju šeimos nariu, keliaudamas tarp Londono ir Norfolko, kur su šeima gyvena didžiuliame karališkajame dvare Sandringame.

Princas Williamas, Kate Middleton / „Scanpix“/AP nuotr.

Prasidėjus koronaviruso pandemijai ir karantinams, Williamas teigė, kad jie su Kate drauge padėjo mokytis savo dviem vyresniesiems vaikams George'ui ir Charlotte. Pora taip pat augina 2018 metais gimusį Louisą.

Williamo įvaizdis pagerėjo, kai pašlijo karalienės sveikata, Harry pasitraukė iš karališkojo gyvenimo, o jų dėdė neteko pareigų dėl JAV civilinės bylos dėl seksualinės prievartos, kurią jis galiausiai išsprendė be teismo.

Britanijos sosto įpėdinis princas Williamas (8 nuotr.)
+2
Karalius Charlesas III su žmona karaliene konsorte Camilla (57 nuotr.)
+51