Prabilo buvę karaliaus Charleso III pavaldiniai: karšto charakterio ir turi vieną silpnybę

Princas Charlesas / „Scanpix“ nuotr.
Princas Charlesas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Buvę Charleso III pavaldiniai pirmąkart nupasakojo, koks tikrasis monarcho veidas užvėrus rūmų duris. Naujoje knygoje buvę darbuotojai pasakojo apie karaliaus „karštą charakterį ir neįtikėtiną darbo etiką“.

Naujasis karalius apibūdinamas kaip žmogus, kurio nuotaika gali peršokti „nuo 0 iki šimto per sekundę ir atgal“, nors teigiama, kad jis savo pyktį į žmones nukreipia itin retai. Taip pat buvę darbuotojai pasakojo, kad Charlesas III nepaprastai daug dirba – karalius praktiškai neturi laisvų dienų.

„Buvo dalykų, kurie jį sunervindavo, ypatingai žiniasklaida“, – buvęs darbuotojas pasakojo Valentine‘ui Lowui, kurio knygos „Tarnai: paslėpta galia už karūnos“ ištraukos publikuotos leidinyje „The Times“.

Karalius Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla lankėsi Velse
Karalius Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla lankėsi Velse / „Scanpix“ nuotr.

Rūmų darbuotojai jį apibūdino kaip žmogų su neįtikėtina ištverme. Pasak jų, karalius nuolat dirba ir jo galvoje nesustodamos kyla naujos idėjos. Tai reiškė ir tai, jog aplink jį besisukanti komanda turėjo būti pasiruošusi dirbti tokiu pat tempu – skambučio iš karaliaus bet kuris komandos narys galėjo sulaukti iki pat 11 valandos vakaro ir netgi per Kalėdas.

Charlesas III pristatomas kaip „žmogus, turintis misiją“ ir su daugybe įvairiausių pomėgių. Karalius dar eidamas Velso princo pareigas turėjo daugybę patarėjų, kurie dalindavosi savo mintimis „įvairiausiomis temomis – architektūra, alternatyviąja medicina, verslu, organišku ūkininkavimu, nekilnojamojo turto rinka, Jungo psichoanalize, islamo menu, drėgnaisiais miškais ir žiniasklaida“.

Karalius Charlesas III
Karalius Charlesas III / „Scanpix“ nuotr.
Princas Charlesas ir princesė Anne
Princas Charlesas ir princesė Anne / „Scanpix“ nuotr.

Visgi, tai ne visada jam pasitarnaudavo. Susitvarkyti su tokios daugybės patarėjų siūlymų gausa buvo didžiulis iššūkis jo komandai. V.Lowe rašo, kad Charlesas III ne visuomet sugebėdavo suprasti, kas turi teisę jam patarinėti, ir kuriuos patarimus reikia priimti.

„Jimmy Savile‘is, žurnalistas ir labdaringų organizacijų įkūrėjas, po savo mirties buvo atskleistas kaip serijinis seksualinis priekabiautojas. O jis parašė Charlesui ir jo šeimai gidą, kaip tvarkytis su žiniasklaida po didžiulių skandalų. Charlesas perdavė tuos patarimus Edinburgo hercogui, o šis parodė karalienei“, – rašo autorius.

Maža to, vienas iš darbuotojų teigė, jog šie „išoriniai patarėjai“ mažino karaliaus pasitikėjimą jo paties komanda. „Jam patinka, kai kažkas pasako – jie suklydo, jie nesupranta ką šneka, aš galiu padaryti geriau. Charlesą lengva užburti ir tai gali sukelti didžiulių problemų“.

Knygoje rašoma ir apie tai, kaip su savo komanda bendrauja princas Williamas, paprašęs, kad jo darbuotojai nedėvėtų kostiumų Kensingtono rūmuose.

Laukiančiuosius eilėje prie Elizabeth II karsto aplankė karalius Charlesas III ir princas Williamas
Laukiančiuosius eilėje prie Elizabeth II karsto aplankė karalius Charlesas III ir princas Williamas / „Scanpix“ nuotr.

Kita ištrauka iš knygos, pasirodžiusi savaitgalį, teigia, jog Meghan Markle tikėjo, kad santuoka su princu Harry ją pavers „Jungtinės Karalystės Beyoncé“. Buvusi aktorė manė, kad buvimas karališkosios šeimos dalimi ją pavers įžymybe, tačiau nenorėjo priimti taisyklių ir atsakomybės, ateinančios su nauju vaidmeniu.

Meghan Markle karalienės Elizabeth II laidotuvėse
Meghan Markle karalienės Elizabeth II laidotuvėse / „Scanpix“ nuotr.

Rūmų šaltinis teigė, kad buvo tik laiko klausimas, kada Meghan supras, jog nepritampa prie smarkiai suvaržyto karališkosios šeimos pasaulio. Maža to, sakė, kad tarnams buvo nepaprastai sunku su ja dirbti. Buvo ir kuždesių, kad ji „norėjo būti atstumta“ karališkosios šeimos, jog galėtų grįžti į JAV ir iš to užsidirbti.

Po karalienės Elizabeth II laidotuvių specialioje 15min laidoje kalbinta kūno kalbos ekspertė Eglė Pelienė-Venslovė apie karalių Charlesą III turi susidariusi aiškią nuomonę.

„Gal tai ne taip atsispindi iškilmėse, nes jose jo laikysena labai formali ir apgalvota, tačiau mano įžvalgomis karalius yra gana dirglus žmogus, greitai susierzinantis. Mes ir šiomis dienomis matėme keletą ne visai gražių epizodų, kuriuos galima pavadinti gana arogantiškomis reakcijomis.

Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elžbieta II
Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elžbieta II / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kur kas santūresnė yra karalienė konsortė, labai kontroliuojanti savo laikyseną, tačiau šios dienos laidotuvių procesijoje labai krito į akis tai, kad ji labai dairosi į aplinką. Tai rodo, kad jai įdomu, kas vyksta aplinkoje, mažiau santūrumo, ji yra mažiau paskendusi savo mintyse. Turbūt naujos užimamos pareigos, padėtis ją skatina apsižiūrėti, kaip į ją reaguoja aplinka, – svarsto E.Pelienė-Venslovė ir priduria. – Nors viešose situacijose karalius ir atrodo susikaupęs, formalus, privačiai išryškės jo chaotiška prigimtis“.