Ant karalienės karsto – netikėtas „svečias“: akimirksniu tapo interneto žvaigžde

Voras ant karalienės Elizabeth II karsto  / Scanpix / Twitter nuotr
Voras ant karalienės Elizabeth II karsto / Scanpix / Twitter nuotr
Šaltinis: Žmonės
2022-09-19 20:31
AA

Pirmadienį karalienės Elizabeth II laidotuvėse karališkosios šeimos gerbėjų akį patraukė netikėtas „svečias“. Televizijos kameroms užfiksavus ant karalienės karsto esančiame vainike įsitaisiusį vorą, socialinių tinklų vartotojai netruko jo paversti tikra dienos pažiba.

96-erių monarchės karstas buvo papuoštas brangenybėmis iš karališkosios šeimos Karūnos brangakmenių kolekcijos – imperijos karūna, skeptru ir rutuliu.

Visgi, per televiziją ceremoniją stebinčių žmonių dėmesį patraukė ne blizgančios puošmenos, o karaliaus Charleso III adresuotu atviruku motinai ropojantis voras.

Voras ant karalienės Elizabeth II karsto / stop kadras
Karalienės Elžbietos II laidotuvės Vindzoro pilyje / „Scanpix“ nuotr.

„Voras nusprendė pasivažinėti karalienės karstu“, – socialiniame tinkle „Twitter“ juokavo viena šeimos gerbėja. „Garbė karalienei vorui“, – nepraleido progos pajuokauti ir kitas.

„Įsivaizduokite: esate voras sode ir užmiegate rožinėje rožėje. Tada pabundate, pasirąžote, ištiesiate savo mažas kojytes, ir suprantate, kad esate nuogas Vestminsterio abatijoje ant karalienės karsto, prieš viso pasaulio lyderius ir milijardus žmonių“, – rašė trečias.

Dar vienas socialinių tinklų vartotojas prisiminė incidentą, kai vabalas nusileido ant tuometinio JAV viceprezidento Mike‘o Pence‘o galvos debatų metų 2020-aisiais ir parašė: „Voras ant karalienės Elizabeth II karsto dabar yra garsesnis už musę ant Mike‘o Pence‘o galvos.“

O štai kiti internautai šio mažylio pasirodymą ant karsto palaikė geru ženklu – vorai daugybėje kultūrų simbolizuoja moterišką galią, maža to – karalienė Elizabeth II mylėjo gamtą ir gyvūnus. „Galbūt tai tiesiog paskutinė žinutė iš Jos Didenybės“, – svarstė „Twitter“ vartotojai.

Atvirutėje, ant kurios nusileido voriukas, buvo žinutė nuo karaliaus Charleso III, skirta jo velionei motinai karalienei Elizabeth II. Ant jos buvo parašyta „Mylinčioje ir atsidavusioje atmintyje. Charlesas R.“

Ant karsto buvusias gėles parinko naujasis Velso princas Williamas.

Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elžbieta II / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Primename, kad karalienės Elizabeth II laidotuvių dienos pirmoji dalis vyko Vestminsterio abatijoje. Čia dalyvavo ne tik britų karališkosios šeimos nariai, bet ir įvairių pasaulio šalių lyderiai – iš viso apie du tūkstančius žmonių, tarp kurių ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana.

Valandos trukmės ceremonijai vadovavo Vestminsterio dekanas Davidas Hoyle'as, skaitinį iš Šventojo Rašto skaitė Jungtinės Karalystės premjerė Liz Truss, kurią į pareigas Elizabeth II paskyrė likus dviem dienoms iki mirties.

Ceremonija baigėsi dviejų minučių nacionaline tyla ir nacionaliniu himnu.

Vėliau karstas su karalienės palaikais keliavo Londono gatvėmis, pasiekė ir Bakingamo rūmus. Čia, norėdamas atsisveikinti su valdove, prie pastato susirinko rūmų personalas.

Iškilmingoje procesijoje į abatiją ir iš jos, taip pat procesijoje į Vindzoro pilį bei laidotuvėse pilies Šv. Jurgio koplyčioje dalyvavo apie 6 tūkst. kariškių.

Keturias dienas prieš tai aplankyti karalienės karstą galėjo ir visuomenė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pasaulis atsisveikino su Elizabeth II: iškilmingos laidotuvės su šeima ir tūkstančiais gedinčiųjų

Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elžbieta II (88 nuotr.)
+82
Prie Elizabeth II karsto – aštuonių „anūkų budynės“ (28 nuotr.)
+22
Elizabeth II gyvenimo akimirkos (73 nuotr.)
+67