Prabilo su Harvey Weinsteinu dirbusi Uma Thurman: „Tu nenusipelnei net kulkos“

Uma Thurman ir Harvey Weinsteinas / ViDA Press nuotr./Žmonės.lt montažas
Uma Thurman ir Harvey Weinsteinas / ViDA Press nuotr./Žmonės.lt montažas
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-11-24 16:51
AA

Daugiau nei 90 moterų, dirbusių su Holivudo prodiuseriu Harvey Weinsteinu, prabilo apie patirtą lytinį priekabiavimą ir net išprievartavimus. Panašu, kad ilgą Harvey Weinsteino aukų sąrašą gali papildyti dar viena garsi pavardė – tai aktorė Uma Thurman.

Ketvirtadienį, kai visa Amerika šventė Padėkos dieną, Uma Thurman pasidalijo sena savo nuotrauka, po kuria parašė: „Laimingos Padėkos dienos! Šiandien aš dėkoju už tai, kad esu gyva, už visus, kuriuos myliu, už tuos, kuriems pakanka drąsos pastovėti už kitus.

Jau sakiau, kad pastaruoju metu buvau labai pikta. Tam yra kelios priežastys, viena iš jų – #MeToo, jei dar nesupratote iš žvilgsnio mano veide. Manau, svarbu šiek tiek pabūti su savo mintimis, kad būtum teisingas ir tikslus. Taigi... Laimingos Padėkos dienos visiems! (Išskyrus tave, Harvey, ir visus tavo suktus bendrininkus. Džiaugiuosi, kad viskas vyksta iš lėto – tu nenusipelnei net kulkos). Likite prisijungę.“

Kol kas žinutė instagrame – tai atviriausias Umos Thurman kaltinimas Harvey Weinsteinui ir, akivaizdu, kad dar ne paskutinis. Per interviu leidiniui „Access Hollywood“ aktorė sakė, jog dabar yra pernelyg įniršusi, kad galėtų išreikšti savo mintis taip, kaip nori. Moteris patikino, jog prabils tuomet, kai jausis pasirengusi.

Uma Thurman ir Harvey Weinsteinas Kanų kino festivalyje / Vida Press nuotr.

Su prodiuseriu Harvey Weinsteinu ji dirbo prie eilės filmų, taip pat „Nužudyti Bilą“ (orig. „Kill Bill“), „Bulvarinis skaitalas“ (orig. „Pulp Fiction“).

Tyrimą dėl galimų Harvey Weinsteino lytinių nusikaltimų pradėjo Los Andželo, Beverli Hilso, Niujorko ir Londono policijos departamentai.

Umos Thurman minima grotažymė #MeToo – tai aktorės Alyssos Milano inicijuota socialinė kampanija, raginusi moteris socialiniuose tinkluose parašyti šią grotažymę, jei jos asmeniškai patyrė bet kokios formos lytinį priekabiavimą. Aktorė norėjo parodyti pasauliui, kokio masto yra ši problema. Dar per pirmas 24 val. buvo sukurta 12 mln. įrašų su grotažyme #MeToo.

Ši socialinė kampanija paragino prabilti ir lietuvių aktorę Juliją Steponaitytę, prieš porą savaičių apkaltinusią režisierių Šarūną Bartą lytiniu priekabiavimu. Vėliau prie kaltinimų šiam režisieriui prisidėjo ir kino dailininkė Paulė Bocullaitė.