Daugybe seksualinių nusikaltimų įtariamas Harvey Weinsteinas norėjo užčiaupti tiek aukas, tiek žurnalistus: juos visus sekė slapti agentai

Harvey Weinsteinas / Vida Press nuotr.
Harvey Weinsteinas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-11-11 14:48
AA

Kino pramonės magnatas Harvey Weinsteinas, šiuo metu daugybės moterų kaltinamas dėl seksualinio priekabiavimo ir net prievartavimo, jautė, kad tris dešimtmečius trukusiai jo tironijai artėja galas. „The New Yorker“ praneša, kad dar praėjusiais metais Harvey nusamdė privačius tyrėjus, kad šie sektų žurnalistus ir paliudyti prieš jį galinčias aktores.

Tarp H.Weinsteino nusamdytų detektyvų – ir buvę MOSAD (įslaptintos Izraelio specialiųjų užduočių tarnybos) žvalgybininkai. Pasak žurnalisto Ronano Farrow, tyrėjų tikslas buvo surinkti kuo daugiau informacijos apie Harvey reputacijai grėsmę keliančias jo aukas ir žurnalistus, pasiryžusius demaskuoti lytinį nusikaltėlį.

„The New Yorker“ gauti dokumentai atskleidė, jog du privatūs detektyvai, dirbantys prestižinei tyrėjų agentūrai „Black Cube“, pasinaudojo netikromis tapatybėmis, kad galėtų susitikti su aktore Rose McGowan. Primename, kad „San Francisko raganose“ išgarsėjusi aktorė pateikė H.Weinsteinui kaltinimus dėl išprievartavimo.

Per susitikimą su R.McGowan viena iš tyrėjų prisistatė moterų teisių gynėja Diana Filip. Paslapčia ji įrašė bent keturis jų susitikimus. Jų metu Diana vis suokė aktorei apie jos darbo svarbą, pasakojo, kiek daug jos turi bendro ir esą ji pasiryžo investuoti į R.McGowan veiklą. Vos tik aktorė užsiminė susitikusi su „The New Yorker“ žurnalistu, Diana iš karto parašė laišką R.Farrow, jog labai gerbia jo darbą ginant moterų teises ir nori su juo susitikti. R.Farrow jai nieko neatsakė.

Rose McGowan / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Tuo tarpu žurnalistas Benas Wallace'as užkibo ant operatyvininkės kabliuko. Ji reporteriui prisistatė Anna ir patikino, kad turi informacijos apie H.Weinsteino seksualinius nusikaltimus. B.Wallace'as susitiko su operatyvininke dukart.

„The New Yorker“ išspausdino H.Weinsteiną demaskuojantį straipsnį spalio 10-ąją. Prabėgus 13 dienų Diana prisistačiusi tyrėja brūkštelėjo elektroninį laišką R.McGowan: „Labas meile, kaip laikaisi? Tik norėjau pasakyti, kokia drąsia tave laikau“.

Diana Filip – tai Izraelio specialiųjų užduočių tarnybos buvusios operatyvininkės slapyvardis. Faktą, kad ji šiuo metu yra „Black Cube“ agentė, R.Farrow patvirtino trys skirtingi šaltiniai. Kai reporteris nusiuntė R. McGowan „Black Cube“ agentės nuotraukas, aktorė iš karto ją atpažino.

Pagrindinis tokių tyrimų tikslas buvo sustabdyti straipsnių, demaskuojančių H.Weinsteiną, pasirodymą leidiniuose „New York Times“ ir „The New Yorker“. Per metus H.Weinsteino nusamdyti agentai sekė dešimtis žmonių, sudarinėjo jų psichologinius portretus, bandė atkapstyti kompromituojančias asmenines istorijas ar net seksualinio gyvenimo detales. H.Weinsteinas asmeniškai sekė operatyvininkų darbą.

Visos šios aktorės išdrįso prabilti apie savo kailiu patirtus H.Weinsteino seksualinius nusikaltimus / ViDA Press nuotr./Žmonės.lt montažas

Harvey weinsteino skandalo laiko juosta

 • Spalio 5 d. pasirodo pirmas „The New York Times“ straipsnis, kuriame dešimtys moterų pateikia kaltinimus prodiuseriui seksualiniu priekabiavimu. Tarp prabilusių nukentėjusiųjų – aktorės Ashley Judd ir Rose McGowan.
 • Spalio 7 d. skęstantį laivą palieka H.Weinsteino advokatė Lisa Bloom.
 • Spalio 8 d. valdybos posėdžio metu nusprendžiama išmesti Harvey iš jo paties įmonės „The Weinstein Company“.
 • Spalio 10 d. „The New Yorker“ išspausdina 13 kitų nukentėjusių moterų pasakojimus. 3 iš jų kaltina H.Weinsteiną išprievartavimu.
 • Spalio 10 d. Barackas Obama, Benedictas Cumberbatchas ir Leonardo DiCaprio viešai pasmerkia H.Weinsteiną. Tą pačią dieną iš H.Weinsteino namų išsikrausto jo žmona Georgina Chapman ir jųdviejų vaikai.
 • Spalio 11 d. britų kino asociacija BAFTA įšaldo H.Weinsteino narystę.
 • Spalio 14 d. JAV Kino meno ir mokslo akademija, organizuojanti „Oskarų“ apdovanojimų ceremoniją, pašalina iš savo gretų H.Weinsteiną.
 • Spalio 18 d. Harvardo universitetas praneša atsiimantis Du Bois medalį.
 • Spalio 19 d. Britų kino institutas panaikino H.Weinsteino narystę.
 • Spalio 30 d. Vis daugiau aktorių pareiškia prodiuseriui kaltinimus išprievartavimu. Amerikos prodiuserių gildija nutraukia H.Weinsteino narystę visam gyvenimui.
 • Lapkričio 6 d. Televizijos akademija pašalina iš savo gretų H.Weinsteiną.
Smurtas: kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Policijos komisariatai
Tel.: 112
LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga
Nemokama linija:
Tel.: 8 800 01230, 8 5 210 7176
Savivaldybių Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriai
Vilniuje:
Tel.: 8 5 211 2023, 8 5 211 2567
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277