Prabilo su K.Bartoševičiumi „Ąžuoliuke“ dirbęs V.Miškinis: „Gaila, kad čia mano mokinys“

Kristijonas Bartoševičius ir Vytautas Miškinis / Gretos Skaraitienės ir Gedmanto Kropio nuotr.
Kristijonas Bartoševičius ir Vytautas Miškinis / Gretos Skaraitienės ir Gedmanto Kropio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, BNS
2023-01-24 08:08
AA

Pirmadienį šokiravo žinia, kad Seimo nariui, buvusiam berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ direktoriui ir Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui mesti kaltinimai dėl vaikų seksualinio prievartavimo ir tvirkinimo. Apie tai pasisakė ir buvęs jo kolega – choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas, dirigentas Vytautas Miškinis.

Portalas Žmonės.lt susisiekė su V.Miškiniu, kuris daugiau negu 40 metų yra choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas. Jo keliai anksčiau buvo susikirtę su K.Bartoševičiumi: šis tapo Vytauto mokiniu, o vėliau ėjo minėto choro direktoriaus pareigas.

„Išgirdęs žinią apie įtarimus Kristijonui, reaguoju labai liguistai. Gyvenime neturėtų būti tokių dalykų.

Bet ką žmogus galvoja, kokia jo seksualinė orientacija – nežinau. Nei įtarti, nei neįtarti negalėjau. Tik gaila, kad čia mano mokinys ir staiga išlindo tokie dalykai“, – tikino jis.

Vytautas Miškinis / Gedmanto Kropio / BNS nuotr.

V.Miškinis susilaikė nuo situacijos įvertinimo, bet pažymėjo, kad K.Bartoševičius buvo talentingas vadybininkas. Be to, visą laiką buvo bendraujantis, jį vieną retai kada pamatydavai.

Anot Vytauto, Kristijonas „apžiojo“ daug darbų. Jo posūkis į politiką, pašnekovo teigimu, esą buvo keistas.

„Aš teigčiau tokį dalyką, kad žmogus pasaulyje yra neradęs savo vietos. Jis ieškojo ištisai“, – pažymėjo choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas ir dirigentas.

Pasak V.Miškinio, naujienos apie K.Bartoševičiui pareikštus kaltinimus jam visiškai netikėtos: „Tokiais dalykais nesigiriama nei draugams, nei priešams.“

Primename, kad Kristijono Bartoševičiaus vardas figūruoja ikiteisminiame tyrime dėl prievartavimo ir tvirkinimo. Jame minimi mažiausiai du galimai seksualiai išnaudoti nepilnamečiai vaikai, patvirtino su informacija apie tyrimą supažindinti šaltiniai.

Generalinė prokuratūra pirmadienį atsisakė suteikti daugiau oficialios informacijos apie ikiteisminį tyrimą.

Prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė sakė, kad sprendimas detaliau nekomentuoti tyrimo susijęs su tikslais nepakenkti jo sėkmei.

„Siekiant nepakenkti tyrimui, šiuo metu tiesiog negalime skelbti detalesnės informacijos“, – žurnalistams sakė ji.

Kristijonas Bartoševičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimą dėl K.Bartoševičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo. Pora valandų iki prokuratūros pranešimo politikas pats patvirtino atsisakantis parlamentaro mandato, vėliau teigė, jog tai sutapimas, o tyrimas jo atžvilgiu yra staigmena.

Pernai lapkritį pradėtas tyrimas vyksta dėl veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 4 dalyje, 153 straipsnio 1 dalyje ir 150 straipsnio 3 dalyje.

Pagal šiuos straipsnius numatoma atsakomybė už seksualinį mažamečių ir nepilnamečių asmenų prievartavimą, tvirkinimą.

K.Bartoševičius naujienų portalui 15min sakė, kad „jokių istorijų, susijusių su prievarta prieš mažametį, nebuvo“.

K.Bartoševičius į Seimą buvo išrinktas 2020 metais pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. 2020 metų Seimo rinkimų anketoje politikas nurodo, kad yra nevedęs. Pagal išsilavinimą jis yra anglų kalbos mokytojas, dirbo Kauno Jono Jablonskio, Kauno technologijos universiteto, Kauno Veršvų gimnazijose, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje, aštuonerius metus ėjo direktoriaus pareigas berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“, nuo 2012 iki 2020 m., buvo Vilniaus džiazo klubo vadybininkas.

Kristijonas Bartoševičius (43 nuotr.)
+37