Praktiniai patarimai: kaip teisingai skalbti, džiovinti ir lyginti drabužius
Moteris džiausto skalbinius / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A
Tam, kad jūsų mėgstami drabužiai tarnautų ilgiau ir neprarastų savo savybių, juos reikia tinkamai prižiūrėti. Pateikiame naudingus patarimus apie įvairių audinių priežiūrą.
Skalbimas
Taip pat skaitykite
- Flanelinių drabužių neskalbkite muilu. Verčiau padarykite muilo tirpalą ir į 10 l šio tirpalo įpilkite 1 valg. š. glicerino.
- Skalbdami rankomis sintetinio pluošto audinius, stipriai jų netrinkite ir negręžkite. Beje, sintetinus audinius reikėtų skalbti kuo dažniau, nelaukiant, kol jie stipriai susipurvins.
- Niekada nevirinkite sintetinių audinių, nes aukštesnėje negu 60 laipsnių temperatūroje deformuojasi jų siūlų struktūra, dėl ko audinį būna itin sunku išlyginti.
- Prieš skalbdami vilnonį rūbą, išverskite jį į blogąją pusę. Vilnonius gaminius reikia skalbti ir skalauti tik šiltame, o ne karštame vandenyje: nuo staigių temperatūros pokyčių vilna praranda elastingumą.
- Angoros arba moheros audinius skalbkite šiltame specialaus skalbiklio arba paprasto šampūno tirpale. Tam, kad šios rūšies rūbai neišsipešiotų ir neprarastų formos, įdėkite juos (sausus) į maišelį ir porą dienų palaikykite šaldymo kameroje. Išėmę iš šaldytuvo, palaukite 2 val. ir tik po to skalbkite.
- Tam, kad ryškiai raudoni ir mėlyni audiniai neprarastų spalvos, skalaudami įberkite į vandenį šiek tiek maistinės sodos.
TAIP PAT SKAITYKITE: Švariname namus ir daiktus: 20 triukų, kurie palengvina darbą
Džiovinimas
- Plonus nėriniuotus audinius džiovinkite ne prisegdami segtukais, o pririšdami siūlu. Dar geriau tokius audinius džiovinti padėjus ant rankšluosčio.
- Vilnonius ir šilkinius gaminius suvyniokite į sausą medvilninį audinį, pavyzdžiui, paklodę, lengvai nuspauskite, kad sugertų kuo daugiau drėgmės. O po to padėkite ant horizontalaus paviršiaus.
- Viskozės gaminių nedžiovinkite ant tiesioginių saulės spindulių – jie gali prarasti spalvą.
- Megztus šalikus ir skaras reikia džiovinti padėjus ant tiesaus paviršiaus, pvz., stalo, prieš tai užtiesus ant jo kokį nors minkštą audinį.
TAIP PAT SKAITYKITE: Ką reikėtų žinoti, kad negadintume skalbinių ir skalbyklės
Lyginimas
- Prieš imdamiesi lyginimo, visada perskaitykite rūbo etiketę: kai kuriems drabužiams tinka tik tam tikra temperatūra, kitų iš viso negalima lyginti.
- Norėdami greičiau ir efektyviau išlyginti medvilninį ar lininį audinį, kelioms minutėms įvyniokite jį į prieš tai karštame vandenyje pamirkytą ir gerai nuspaustą rankšluostį. Kitas būdas – prieš lygindami apipurkškite medvilninį ar lininį drabužį karštu vandeniu.
- Nėriniuotus ir siuvinėtus gaminius lyginkite tik iš išvirkščiosios pusės.
- Šilkinius audinius reikia lyginti sausus, vos drėgnus arba per sausą medvilninę skepetaitę. Ir visada iš išvirkščiosios pusės.
- Jeigu ant šilkinių audinių liko lyginimo žymės, kuo greičiau ant tos vietos uždėkite iš vandens ir maistinės sodos pagamintą košelę. Kai košelė išdžius, likusią sodą pašalinkite švelniu šepetėliu.
- Lygindami dirbtinio šilko gaminius, nepurkškite jų vandeniu – liks dėmės.
- Jeigu vilnonis drabužis po skalbimo susitraukė, sudrėkinkite jį ir, ištempdami iki norimo dydžio, lyginkite audinį, kol audinys visiškai išdžius.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip nuo medinių grindų pašalinti žvakių vašką