Praktiški patarimai, kad vasarą gėlės ilgiau žydėtų

Gėlė vazone / „Shutterstock“ nuotr.
Gėlė vazone / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Vasara – gėlių žydėjimo metas, tad savo namų aplinkai neabejingos mūsų skaitytojos teiraujasi, kaip jas prižiūrėti. Jūsų pageidavimu – praktiški patarimai, kaip prižiūrėti balkonines gėles, kad šios kuo ilgiau žydėtų.

  • Per karščius daugelis balkoninių augalų (surfinijos, petunijos, pelargonijos) nužydi itin greitai, todėl nepamirškite nuskabyti nuvytusių žiedų (likusieji žydės ilgiau), pageltusių lapų. Kad ligos neplistų, susirgusią gėlę pakeiskite nauja.
  • Reguliariai purenkite lovelio ar vazonėlio žemę – augalo šaknys gaus daugiau deguonies.
  • Gėles liekite ne per kaitrą, o rytą arba vakare vasarošilčiu vandeniu. Nepamirškite apipurkšti ir lapų – per juos augalai taip pat gauna drėgmės. Žemė greičiau išdžiūsta mažuose vazonėliuose, todėl juos geriausia sustatyti į krūvą – augalų lapai bent šiek tiek sulaikys drėgmę.
  • Labai svarbu, kad gėlės gautų reikiamą kiekį drėgmės. Jei sudrėkinsite tik žemės paviršių, augalas skurs, jei perliesite – šaknys nupus. Kad balkoniniai augalai vazonėliuose gautų pakankamai drėgmės, geriausia per naktį juos palikti giliame inde arba kibire su vandeniu.
  • Jeigu jūsų balkonas nuolat vėjų košiamame daugiaaukštyje, per lietų ir audras nepatingėkite pridengti augalų specialia daržo plėvele – lietus nenuplaks žiedų.
  • Augalus loveliuose laistyti bus patogiau ir žemės nebyrės per kraštus, jei ant viršaus užbersite sluoksnį keramzito ar akmenėlių. Be to, palaisčius ne taip greitai išgaruos drėgmė.
  • Visas balkonines gėles būtina reguliariai tręšti. Tiesa, skystos trąšos nepatogu ir neekonomiška, dažnai išbėga pro vazonėlio apačią kartu su vandeniu. Todėl rinkitės į vazonėlį ar lovelį įterpiamas specialias pamažu tirpstančias granuliuotąsias trąšas.
  • Gėlėms tręšti rinkitės specialias, būtent tam augalui skirtas trąšas – jose subalansuotas mitybinių medžiagų kiekis.
  • Jeigu negalite gėlių laistyti reguliariai, pasirūpinkite specialiu vandens akumuliatoriumi. Tai – puikiai vandenį sugeriantis ir pamažu augalams jį atiduodantis elastinis kilimėlis, klojamas ant vazono ar lovelio dugno.
  • Internetinėse parduotuvėse ir kai kuriuose prekybos centruose galite įsigyti ir po truputį drėkinančių vandens kristalų – iš specialios medžiagos pagamintus rutuliukus tereikia išbrinkinti vandenyje ir užkasti į vazonėlius ar lovelius. Gėlių nereikės lieti 7–10 dienų. Žemę vazonėliuose ir loveliuose galima drėkinti ir specialiu drėkinamuoju geliu – įsigėręs į žemę toks preparatas aprūpins augalą drėgme kone mėnesį.

Plačiau apie tai, kaip prižiūrėti gėles, kad jos ilgiau džiugintų ir nevystų, skaitykite 32-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!