Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketina nubausti į sekso skandalą įsipainiojusį prodiuserį Harvey Weinsteiną

Harvey Weinsteinas ir Emmanuelis Macronas (dešinėje) / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Harvey Weinsteinas ir Emmanuelis Macronas (dešinėje) / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-10-18 21:55
AA

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas neliko abejingas Holivude kilusiam skandalui, kai „Oskaru“ apdovanotas prodiuseris Harvey Weinsteinas (65) buvo apkaltintas padaręs daugybę seksualinių nusikaltimų.

Stambus kino veikėjas atleistas iš savo paties kompanijos „The Weinstein Co.“ Valdyba atleido Harvey po to, kai buvo išspausdintas straipsnis apie Harvey įvykdytų eilę seksualinių nusikaltimų.

Prodiuseris išmestas ir iš Amerikos Kino akademijos.

Emmanuelis Macronas ketina iš prodiuserio atimti Garbės legiono ordiną. Prezidentas jau atliko pirmuosius žingsnius dėl tokios procedūros.

Garbės legiono ordinas Harvey Weinsteinui buvo įteiktas 2012 metais už filmą „Artistas“, kuris pelnė laurus penkiose „Oskarų“ nominacijose.

„Aš jau žengiau pirmą žingsnį – kreipiausi į didįjį Ordino magistrą su prašymu išnagrinėti skandalo detales, kurios liečia poną Weinsteiną. Galutinis sprendimas priklausys nuo magistro išvados“, – sakė Prancūzijos prezidentas.

Kelis dešimtmečius trukusius seksualinius nusikaltimus nutraukė laikraštis „The New York Times“, atlikęs žurnalistinį tyrimą ir išspausdinęs straipsnį, sukėlusį vieną didžiausių šių metų skandalų.

Iki šiol H.Weinsteino valdyta kompanija yra išleidusi tokius kino hitus kaip „Karaliaus kalba“ ir „Ištrūkęs Džango“, „Artistas“, „Gerasis Vilas Hantingas“. Įtakingas verslininkas ir prodiuseris dešimtmečius išnaudojo jaunas moteris, siekusias karjeros kine.

Harvey Weinsteinas / Vida Press nuotr.

Prodiuseris galėjo būti sustabdytas gerokai anksčiau, tačiau tam sutrukdė Holivudo aktoriai Mattas Damonas ir Russellas Crowe, tuo metu besifilmavę Harvey juostose.

„The New York Times“ žurnalistė Sharon Waxman ruošė straipsnį apie tai, kad vienas iš įmonės vadovų Fabrizio Lombardo ničnieko nenusimanė apie kiną ir jo tikrosios pareigos buvo parūpinti moterų H.Weinsteinui. Jis gražuoles atgabendavo prodiuseriui net iš Rusijos. Sharon taip pat išsiaiškino, kad Harvey merginas net prievartaudavo, tačiau vėliau joms dosniai sumokėdavo už tylą.

Kai kino kūrėjus pasiekė kalbos, jog Sharon Waxman netrukus išspausdins H.Weinsteiną sužlugdyti galintį straipsnį, su žurnaliste susisiekė M.Damonas ir R.Crowe. Galiausiai žurnalistė patyrė tokį spaudimą, kad teko atsisakyti šio tyrimo.

Per beveik tris dešimtmečius H.Weinsteinas nuskriaudė ne vieną savo įmonės darbuotoją, būrį aktorių. Apie patirtą priekabiavimą ir prievartą prabilo daugybė aktorių.

Šiuo metu prodiuseris gydosi priklausomybę nuo sekso ir ruošiasi stoti prieš teismą.