Prenumeruokite mišką. Kaip elgtis sutikus laukinį žvėrį miške?
Ne paslaptis, kad laisvalaikį mėgstame leisti gamtoje. Lietuviškus miškus ir ežerus ypatingai iš naujo atradome pandemijos metais. Kartais nuklysdami nuo pagrindinių takų ar mindami dviračiu pamiške sutinkame vietinius gyventojus – gyvūnus. Kaip turėtumėme elgtis, kad jų neišgąsdintumėme ar patiems netektų kuo greičiau sprukti?
Vasarą patelės veda jauniklius, todėl dažniau besilankantys miške tikriausiai yra regėję lakstančius šerniukus ar stirniukus.
Jeigu pastebėjote atsiskyrusį mažylį ir norite jam kaip nors padėti ar iš arčiau nufotografuoti, geriau prie jo nesiartinkite. Didelė tikimybė, kad visai netoli yra motina, kuri pamačiusį žmogų, puls gelbėti savo jauniklį. Dauguma laukinių žvėrių bijo žmonių, todėl jie patys kaip išmanydami stengsis nuo jūsų pabėgti.
Plėšrūnai medžioti renkasi naktį. Tad miške sutikti vilką ar lūšį yra iš ties labai sunku. Pastarųjų Lietuvoje yra vos keli šimtai. Tačiau jeigu jau taip atsitiko, kad išvengti jų nepavyko, svarbiausia nemosikuoti rankomis ar lazda, kitaip galite sulaukti agresyvaus atsako.
Vaikystėje ne kartą girdėjome, kaip neturėtume liesti iš lizdo iškritusių paukščiukų, nes tėvai užuodę svetimą kvapą, juos išstums. Paukščiai neturi uoslės, todėl mūsų tikrai neužuodžia. Tačiau padėdami mažiems gyvūnams rizikuojame savo kvapu atvilioti plėšrūnus ir išduoti jų slėptuvę ir namus.
Pasak ornitologų, jeigu paukštelis prisileidžia jus artyn, reikėtų jį padėti į artimiausią krūmą ar medį. Taip jis bus saugesnėje vietoje ir tėvai galės jį geriau pamatyti.
„ŽMONĖS Cinema“ kartu su Sengirės fondu kviečia prisijungti prie iniciatyvos „Prenumeruokite mišką“. Iki rugpjūčio 31 d. dalis prenumeratorių sumokėto platformos mokesčio bus skirta senųjų miškų išsaugojimui.