Pirmoji ponia Diana Nausėdienė trečiadienį pakvietė NATO bei kitų šalių lyderių, dalyvaujančių Aljanso Vilniaus viršūnių susitikime, sutuoktinius ir partnerius apsilankyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, susipažinti su mūsų šalies istorija bei jos kultūrine tapatybe, taip pat reikšmingiausiais eksponatais ir XIII–XVIII amžiaus fenomenais.
Atskleidžiant Lietuvos valstybingumo ištakas, išryškinant esminius mūsų šalies priklausymo Vakarų kultūrinei civilizacijai bruožus ir šio priklausymo – sąsajų su įvairiomis šalimis – ypatybes, taip pat supažindinant su iškiliausiomis Lietuvos istorijos asmenybėmis, viešnioms ir svečiams atskleista turininga ir turtinga Lietuvos istorija. Taip pat pristatyta Gotikos, Renesanso ir Baroko epochų raišką Lietuvoje atspindinti senosios muzikos ir istorinio šokio programa.
Buvo pabrėžta, kad Lietuva – šimtmečius skaičiuojanti, valstybingumo tradiciją ir europietišką kryptį išlaikanti šalis, kuri ir šiandien įvairiomis formomis pasauliui atsiveria aiškiai žinodama savo istoriją. Sutuoktiniai ir partneriai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti nuostabią Žygimanto Augusto renesansinių gobelenų iš Krokuvos karališkosios pilies parodą, globojamą Lietuvos ir Lenkijos Prezidentų, kuri pirmą kartą pristatoma už Lenkijos ribų.
„Jūsų viešnagę 700 metų jubiliejų švenčiančioje Lietuvos sostinėje, šiomis dienomis tapusioje svarbaus NATO viršūnių susitikimo vieta, vainikavome mūsų bendra kelione laiku per Lietuvos istoriją. Ilgus šimtmečius mano šalis buvo, yra ir bus atvira įvairių kultūrų, tradicijų, konfesijų taikaus sambūvio erdve. Atviro dialogo tarp žmonių, bendruomenių ir tautų vieta. Harmonijos tarp praeities, dabarties ir ateities simboliu“, – sakė D.Nausėdienė.
Pirmoji ponia išreiškė viltį, kad apsilankymas Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje, pažintis su jos turtinga praeitimi bei kultūros paveldo lobiais viešnioms ir svečiams tapo dar viena galimybe patirti Lietuvos tapatybę, suvokti jos ypatumus, veržlią dabartį ir įžvelgti modernią ateitį formuojančius bruožus.
„Tikiuosi, kad Lietuvoje Jūs pajutote nuoširdų mano šalies žmonių svetingumą, kūrybingumą, veržlumą bei optimizmo energiją, o laikas, praleistas kartu, mus visus praturtino ir dovanojo naujų potyrių ir asmeninių atradimų. Viliuosi, kad šiltos bei nuoširdžios draugystės saitai tarp mūsų šalių tik dar labiau sustiprės“, – teigė Lietuvos pirmoji ponia.