Princas Charlesas karalienės jubiliejui pradeda medžių sodinimo kampaniją

Karalienė Elizabeth II ir princas Charlesas / „Vida Press“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Princas Charlesas pirmadienį paragino visuomenę jo motinos valdymo 70-metį paminėti medžių sodinimu visoje Jungtinėje Karalystėje, o vyriausybė pristatė miškų ploto didinimo planus, skirtus kovai su klimato kaita.

Princas sakė, jog džiaugiasi galėdamas paskelbti „unikalią medžių sodinimo iniciatyvą Jos Didenybės platininiam jubiliejui 2022 metais paminėti“.

72 metų sosto įpėdinis paragino visus šalies gyventojus prisidėti prie jo ir nuo spalio, kai prasidės medžių sodinimo sezonas, „pasodinti po medį šiam jubiliejui“. Tuo metu vyriausybė, kuri yra nusistačiusi tikslą iki 2050 metų pasiekti šalies neutralumą klimato atžvilgiu, planuoja iki dabartinio parlamento kadencijos pabaigos 2024 metų gegužę patrigubinti miškų sodinimo mastą. 95 metų karalienė Elizabeth II į sostą įžengė 1952 metais, mirus jos tėvui Jurgiui VI, o 1953-iaisiais buvo karūnuota.

Išplatintame vaizdo įraše matyti, kaip Charlesas, stebint motinai, baigia pasodinti ąžuoliuką. Medelis kovo mėnesį buvo pasodintas į vakarus nuo Londono esančios Vindzoro pilies teritorijoje. Simboliška, kad tai vienas iš vadinamųjų Verdeno ąžuoliukų – medžių, auginamų iš gilių, paimtų Pirmojo pasaulinio karo Verdeno mūšio lauke Prancūzijoje. Karalienė per savo valdymo dešimtmečius oficialiai pasodino per 1,5 tūkst. medžių, sakė Charlesas, seniai besidomintis įvairiais aplinkosaugos klausimais, įskaitant ekologinę žemdirbystę.

„Pasodinti medį – tai vilties ir tikėjimo ateitimi pareiškimas“, – pridūrė jis. Projektu „The Queen's Green Canopy“ siekiama, kad žmonės sodintų vietinius, ligoms atsparius medžius. Taip pat norima atkreipti dėmesį į 70 nepakeičiamų senovinių Didžiosios Britanijos miškų, apmokyti jaunimą sodinti ir prižiūrėti medžius.

Princas Charlesas / „Vida Press“ nuotr.

Nuo birželio mokyklos ir bendruomenių organizacijos gali teikti paraiškas dėl medelių sodinukų. Iš viso 3 mln. sodinukų parūpins gamtosaugos labdaros organizacija „Woodland Trust“.

1986 metais viename interviu Charlesas sakė, jog kalbasi su augalais, ir dėl to tuomet sulaukė daug pašaipų. Šį lapkritį JK surengs Jungtinių Tautų klimato konferenciją COP26. Šalis ragina prisiimti didesnius kovos su klimato kaita įsipareigojimus. Aplinkos sekretorius George'as Eustice'as (Džordžas Justisas) šią savaitę išdėstys planus ateinantiems trejiems metams pasodinti po maždaug 7 tūkst. ha miškų per metus.

Skaitykite daugiau