Princas Harry į tėvo karūnavimą atvyko be Meghan Markle: negalėjo pasinaudoti svarbia teise

Princas Harry tėvo Charleso III karūnacijoje / „Scanpix“ nuotr.
Princas Harry tėvo Charleso III karūnacijoje / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, BNS
2023-05-06 13:06
AA

Charleso III karūnavime šeštadienį pasirodė ir jo sūnus princas Harry – pastaruoju metu retas svečias Jungtinėje Karalystėje. Vis dėlto į iškilmes Vestminsterio abatijoje jis atvyko be žmonos Meghan Markle, be to, ceremonijos metu turėjo mažiau teisių nei dirbantys karališkosios šeimos nariai.

Ilgą laiką spėliota, ar monarchiją palikę princas Harry su žmona Meghan Markle atvyks į Charleso III karūnavimą po to, kai apkaltino karališkąją šeimą rasizmu ir manipuliavimu žiniasklaida.

Vis dėlto galiausiai paaiškėjo, kad Harry tėvo iškilmėse dalyvaus vienas. Šeštadienį jis Vestminsterio abatijoje prisijungė prie daugiau kaip dviejų tūkstančių svečių.

Į abatiją jis atvyko šnekučiuodamasis su artima giminaite, Jorko princese Beatrice ir jos vyru Edoardo Mapelli Mozzi.

Princas Harry tėvo Charleso III karūnacijoje / „Scanpix“ nuotr.

Tuo metu Sasekso hercogienė Meghan Markle liko poros namuose Pietų Kalifornijoje su dviem mažamečiais vaikais – princu Archie ir princese Lilibet. Kaip tik tądien minimas ketvirtasis poros sūnaus Archie gimtadienis.

Vis dėlto princui Harry teko susitaikyti su tuo, kad ceremonijos metu jis turėjo mažiau teisių nei kai kurie jo giminaičiai. Pavyzdžiui, negalėjo pasirodyti žmonėms Bakingamo rūmų balkone. Charleso III valia, teisę tam turėjo tik dirbantys karališkosios šeimos nariai.

„Kalbama ne apie jausmus. Šis renginys – ne šeimyninis, o valstybinis. Ir šią svarbią visuomenei akimirką balkone turi būti tik dirbantys šeimos nariai“, – skelbta rūmų pranešime.

Negana to, kaip ir per Elizabeth II laidotuves, taip ir dabar, per Charleso III karūnavimą, princui Harry nebuvo leista dėvėti karinės uniformos. Manoma, kad tai jam – skaudus smūgis. Tiesa, su karine uniforma pasirodyti ceremonijoje negalėjo ir princas Andrew, kuris taip pat nebėra dirbantis karališkosios šeimos narys.

Tai – pirmas kartas, kai Harry buvo matomas kartu su karališkąja šeima po to, kai išleido bestseleriu tapusius savo memuarus „Atsarginis“ („Spare“), kuriuose apie giminaičius atsiliepė ne iš gražiausios pusės. Pavyzdžiui, teigė, kad per vieną ginčą dėl Meghan brolis Williamas jį užpuolė.

Princas Harry tėvo Charleso III karūnacijoje / „Scanpix“ nuotr.

Tuo metu gruodį pasirodžiusiame dokumentiniame seriale pora dar kartą išsakė įvairias nuoskaudas, prieš tai apkaltinusi karališkąją šeimą rasizmu dėl komentarų apie jų dar negimusio sūnaus odos spalvą.

Princas taip pat teigė, kad jau seniai jaučiasi šiek tiek kitoks nei kiti karališkosios šeimos nariai, yra kilęs iš „iširusios šeimos“ ir stengiasi neperduoti traumos savo vaikams.

Nuo tada, kai persikėlė į Jungtines Valstijas, pora retai lankosi JK. Vienas iš jų vizitų buvo po velionės karalienės Elizabeth II mirties rugsėjį.

Negana to, karūnavimas įvyko likus vos kelioms dienoms iki pirmojo Harry ieškinio prieš britų bulvarinę spaudą nagrinėjimo teisme. Ši byla gali atskleisti dar daugiau šeimos paslapčių.

Harry teigė, kad Bakingamo rūmai, karalienei pritarus, susitarė su Ruperto Murdocho žiniasklaidos imperijai priklausančiais Anglijos laikraščiais dėl kaltinimų įsilaužimu į telefonus išsprendimo be teismo proceso. Harry sakė, kad rūmų darbuotojai jam nurodė nutraukti bylinėjimąsi, nes jo tėvas norėjo pelnyti spaudos palankumą.

Karaliaus Karolio III karūnavimo ceremonija Londone (77 nuotr.)
+71