Princui Charlesui tapus karaliumi, Camilla puošis karūna su ypatingu deimantu

Hercogienė Camilla ir Elizabeth II motinos karūna / „Vida Press“ nuotr.
Hercogienė Camilla ir Elizabeth II motinos karūna / „Vida Press“ nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
2022-02-08 17:43
AA

Paaiškėjo, kokią karūną dėvės Kornvalio hercogienė Camilla, princui Charlesui tapus karaliumi. Ji pasipuoš neįkainojama karūna, kuri priklausė karalienės Elizabeth II motinai.

Metro.co.uk skelbiama, kad Camillai bus įteikta platinos ir deimantų karūna, sukurta specialiai karalienės tėvo, karaliaus George'o VI karūnavimui 1937 metais.

Stulbinanti karūna yra inkrustuota 2800 deimantais, įskaitant garsųjį Koh-i-Noor – vieną didžiausių skaldytų deimantų pasaulyje, sveriantį 105 karatus.

Akinantį akmenį karalienei Viktorijai 1856 metais padovanojo Turkijos sultonas, padėkodamas už britų paramą Krymo karo metu.

Elizabeth II motinos karūna / Vida Press nuotr.

Karūna, kuri sveria daugiau nei 500 g, šiuo metu eksponuojama Londono Taueryje, tačiau per karūnavimą ja bus papuošta Kornvalio kunigaikštienė.

Karalienė Elizabeth II, kuri tapo pirmąja Didžiosios Britanijos monarche, atšventusią savo platininį valdymo jubiliejų, pareiškė, kad jos nuoširdus troškimas yra, jog Camilla taptų karalienės konsorte, kai jos sūnus paveldės sostą.

Princas Charlesas ir hercogienė Camilla / Scanpix nuotr.

Tiesa teigiama, kad Jos Didenybė jau prieš penkerius metus savo vyriausiajam sūnui davė leidimą įtraukti žodžius „karalienė Camilla“ į karūnavimo įžadus, pranešė „Daily Mail“.

Pasak Bekingemo rūmų šaltinių, tai jau susitarta prieš kurį laiką, jo žmonos titulo įtraukimas yra dalis „pertvarkymo“ planų prieš ceremoniją Vestminsterio abatijoje.

Šią garbę lėmė tai, kad Camilla gavo menkesnį – princesės konsortės titulą, kai ištekėjo už Charleso prieš 17 metų 2005 m.

Princas Charlesas ir Kornvalio kunigaikštienė Camilla/„Scanpix“ nuotr.

Toks sprendimas tuomet buvo priimtas nerimaujant, kad Kornvalio hercogienė turėjo įtakos iširusiai princo Charleso ir princesės Dianos santuokai. Buvęs Dianos liokajus Paulas Burrellas ITV laidai pasakojo, kaip Camillos įvaizdis perėjo iš „visuomenės priešo“ į „karalienės“. Vis dėlto vyras tebegerbia velionę Velso princesę, sakydamas, kad negali jos pamiršti.

73 metų princas Charlesas neseniai teigė, kad Camilla (74 m.) visada buvo jo „nuolatinė parama“ ir minėjo, kad šeima „suvokia garbę“, kurią reiškia jo motinos Elizabeth II noras, kad Camilla taptų karaliene.

Karališkasis šaltinis apie sprendimą įtraukti Camillą į Charleso karūnavimo įžadus teigė: „Kyla klausimas, kaip geriausiai tai padaryti, nes visiems neįtiksime.“

Camilla yra „neįtikėtina atrama“ ne tik Charlesui, bet ir karalienei, „su kuria jos tapo labai artimos“, teigia buvęs karalienės spaudos sekretorius Dickie Arbiteris.

Primename, kad Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II paskelbė norinti, kad princui Charlesui tapus karaliumi, Kornvalio hercogienė Camilla taptų karaliene konsorte. Savo pranešime, skirtame 70-osioms valdymo metinėms, karalienė pareiškė „nuoširdžiai norinti“, kad Camilla gautų šį titulą.

„Nuoširdžiai linkiu, kad atėjus tam laikui, Camilla būtų žinoma kaip karalienė konsortė“, – teigia Elizabeth II. „Karalienė konsortė“ reiškia valdančiojo karaliaus sutuoktinę. Tad karaliaus Charleso žmonai būtų suteiktas „karalienės Camillos“ titulas.

Kadangi Camilla yra antroji princo Charleso žmona ir ne visada sulaukė visuomenės palaikymo, anksčiau buvo siūlyta, kad ji ateityje galėtų tapti „princese konsorte“.

Charlesas pirmiausia buvo vedęs princesę Dianą, su kuria susilaukė sūnų Williamo ir Harry. Pora išsiskyrė 1996-aisiais, likus metams iki Dianos mirties per automobilio avariją Paryžiuje.

Fotogalerija:

Camilla Parker Bowles (94 nuotr.)
+88