Pristatomas lietuviško filmo „Man viskas gerai“ plakatas: jį kūrė garsūs menininkai

Filmo „Man viskas gerai“ plakatas ir stop kadras
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

„Kino filmo plakatas dažnai tampa pirmuoju filmo kadru, kurį pamato žiūrovai. Plakatas – tarsi vizitinė kortelė, kurią būsimi filmo žiūrovai išsitrauks iš atminties, kai filmas pasirodys kino ekranuose“, – sako aktorė, kino prodiuserė Gabija Siurbytė. Sausio pabaigoje vyks Ernesto Jankausko kino filmo „Man viskas gerai“ premjera, iš kino afišų į žiūrovus Gabija žvelgia išplėstomis akimis, o garbanomis iš jos minčių bėga baltos pelės.

Būtent taip režisieriaus Ernesto Jankausko naujojo kino filmo „Man viskas gerai“ personažę, mokslininkę Mariją pamatė bene Europoje žinomiausi kino plakatų kūrėjai – Philipas Einsteinas Lipski ir Maria Biilmann.

„Einšteino pora“, – taip Europoje juos vadina kino kūrėjai, patikintys ne tik sukurti filmų plakatus, bet ir savo filmų rinkodaros kampanijas. Daugybė kino filmų, tarp kurių – Larso von Triero „Nimfomanė“, Nielso Ardeno Oplevo kino trilogija „Mergina su drakono tatuiruote“, Nikolajaus Arcelio „Karališkasis romanas“ ir šių metų Kanų kino festivalio nugalėtojas „Liūdesio trikampis“ – P.Einsteinas Lipski ir M.Biilmann dirba su geriausiais.

„Man viskas gerai“ plakatas / Viršelio nuotr.

„Tikrai nesitikėjome, kad pripažinti kūrėjai imsis kurti plakatą mūsų filmui, jame nebuvo ypatingų žvaigždžių, o ir biudžeto didelio neturėjome. Bet kas nerizikuoja, tas negeria šampano“, – juokiasi filmo „Man viskas gerai“ prodiuserė ir pagrindinio vaidmens atlikėja G.Siurbytė. Ji pasakoja, kad filmo scenarijus Einšteino porai patiko, jie pasakė, kad sukurs plakatą. Sutapo ir filmo bei plakato kūrėjų požiūris – plakate supinti dvi idėjas: pagrindinė filmo personažė Marija yra neuromokslininkė, atliekanti bandymus su pelėmis. Kartu pelės tampa mokslininkės galvą kankinančių nerimastingų minčių įvaizdžiu.

„Man viskas gerai“ / Filmo „Man viskas gerai“ stop kadras

„Man viskas gerai“, – kartoja režisieriaus E.Jankausko filmo herojė. Ji tokia stipri, kad niekas, net patys artimiausi žmonės, tuo neabejoja. „Norėjome pabrėžti kontrastą – filmo pavadinimas, teigiantis tarsi ir normalią personažės būseną, kontrastuoja su vaizdu, kuris aiškiai rodo, kad nebūtinai yra taip, kaip ji sako. Mūsų filmas – toks pat kontrastingas, kaip ir plakatas – nerimtai rimtas. Jame visko daug – mokslininkų, pelių, arklių, skęstančių automobilių ir keistų žmonių“, – pasakoja G.Siurbytė.

„Apsisprendėme dirbti kartu su Gabija ir Ernestu, nes mus sužavėjo jų meninės ir kūrybinės ambicijos, – sakė viena iš plakato idėjos autorių M.Biilmann. – Jie kalbėjo ne tik apie filmą, bet ir tai, kaip jis turėtų pasiekti žiūrovus, kokią žinią jiems perteikti. Daug kalbėjomės apie filmą, diskutavome, kol atsirado plakato idėja. Labai džiaugiamės tuo, kaip ji buvo įgyvendinta, ir tikimės dar ne kartą dirbti kartu.“

Plakato kūrėjų idėją Lietuvoje įgyvendino fotomenininkas Ignas Maldžiūnas. „Peles fotografavau pirmą kartą, gražios, baltos, fotogeniškos“, – šypsosi fotografas ir pasakoja plakatui iš pradžių nufotografavęs Gabiją. Kad sugaudytų peles ir jas nufotografuotų, menininkui teko iš kartono sukurti specialius tunelius, juose pelytės ir buvo fotografuojamos.

„Man viskas gerai“ / Filmo „Man viskas gerai“ stop kadras

„Man viskas gerai“ – ne pirmasis filmas, kuriam kino kompanija „Dansu Films“ kuria ypatingą plakatą. Pirmojo E.Jankausko ilgametražio filmo „Čia buvo Saša“ plakatas buvo patikėtas lietuvių agentūrai „Ogilvy“, nuotrauką plakatui sukūrė fotografas Tomas Kauneckas. Visai neseniai plakato kūrėjus pasiekė žinia, kad vieno užsienio filmo kūrėjai galimai pavogė idėją.

„Kai sudėjome abu plakatus, akivaizdžiai matosi, kad nuotraukoje netgi patalynės spalva yra tokia pat, jau nekalbu apie lovoje gulinčių žmonių pozas. Gaila, žinoma, kad kopijuoja, bet iš kitos pusės – tai puikus įrodymas, kokį gerą plakatą sukūrėme, kad jį norisi kopijuoti“, – sako G.Siurbytė.

„Man viskas gerai“ – tai linksmas ir ironiškas filmas apie mokslininkę, kuri visomis išgalėmis stengiasi išlaikyti savo sukurtą tobulos moters įvaizdį. Grįžusi iš klinikos, ji siekia įtikinti šeimą ir kolegas, kad jai viskas gerai. Vis dėlto, nuslėpti panikos atakas, tuo pačiu metu varžytis dėl mokslinio projekto bei šeimos meilės yra daug sunkiau, nei ji mano. Ypač kai paauglė dukterėčia girta naktimis dainuoja Vitalijos Katunskytės dainas, mama ginčijasi su gydytojais dėl operacijos, močiutė prikaišioja, kad per mažai valgo, o sužadėtinis visiškai nenorėtų matyti jos karjeros aukštumų.

„Man viskas gerai“ Lietuvos kino teatruose bus rodomas nuo sausio 27 dienos. Filmo kūrybą finansavo Lietuvos kino centras. Režisierius E. Jankauskas, operatorius Feliksas Abrukauskas, dailininkas Paulius Aničas, kompozitorius Paulius Jurevičius, vaidina: G.Siurbytė, Andrius Paulavičius, Marius Repšys, Donatas Šimukauskas, Mija Di Marco, Nelė Savičenko, Elvyra Žebertavičiūtė, Dovilė Kundrotaitė.

Skaitykite daugiau