Jau lapkričio 25-ąją paaiškės, kas iš 16-os užsienio ir Lietuvos jaunųjų dizainerių, dalyvaujančių šių metų mados talentų konkurse „INJEKCIJA“, gaus galimybę savo originalias kolekcijas pristatyti pavasaryje vyksiančioje „Mados infekcijoje“.
Šią savaitę iš arčiau kviečiame susipažinti su dar šešiais konkurso „INJEKCIJA“ dalyviais tarp kurių: Raimedas Latvys, Indrė Kirlytė, Xinyue Wang, Kevin Guzman bei Samuele Pampaloni.
Raimedas Latvys – bekompromisis menininkas, maištininkas, kuriantis mados ir įvaizdžio dizainus, kuris mėgsta eksperimentuoti, nagrinėti įvairias meno rūšis, jas apjungti bei gilintis į visuomenei aktualias temas kaip lytiškumas, LGBTQ, absurdas, narciziškumas. Raimedas lapkričio 25 d. „INJEKCIJOS“ finale pristatys savo kolekciją „Metamorfozė“. „Kolekcijoje žmonių gyvenimą metaforiškai lyginu su gyvūnais uždarytais zoologijos sode, siekdamas atspindėti visuomenės konformizmą, vartojimo kultūrą ir pažeidžiamumą manipuliacijoms. Kafka sukūrė metamorfozės metaforą, kuri šioje kolekcijoje koduojama drabužių konstrukcijose ir audiniuose, integruojant gyvūnų simboliką bei masiškai vartojamus objektus“, – pasakoja Raimedas.
Indrė Kirlytė Vilniaus dailės akademijos, mados dizaino absolventė, dalyvavusi įvairiose dizaino renginiuose, o šį rudenį laimėjusi ir Jaunojo dizainerio prizą, konkurso finale pristatys savo dizaino projektą – kolekciją – „Vėjo padariniai“. „Pagrindinė inspiracija kilo iš galingo gamtos reiškinio – vėjo ir jo poveikio aplinkai. Pasitelkus dizaino kalbą, kolekcijoje išskyriau 3 vėjui būdingus elementus, eroziją, sustabdytą akimirką bei skirtingus vėjo charakterius. Šia kolekcija siekiu perteikti gamtos jėgos grožį ir kompleksiškumą, „Vėjo padariniai“ tai vėjo jėgos įtaka per formą, struktūrą ir tekstūrą“, – pasakoja Indrė.
Xinyue Wang gimė Kinijoje, o šiuo metu gyvena Italijoje, kur mokėsi mados dizaino ir jau šį šeštadienį madai neabejingiems finale pristatys savo „Rekindle an impossible love“ kolekciją. „Yra teorija, kad žmonės išsivystė iš jūros. Žmonės yra tarsi vandenyno kūdikiai, o vandenynas – žmonijos motina. Žmonės neria, nardo tamsioje jūroje kaip ir kūdikiai besivystantys motinos įsčiose. Vaizduotė, fantazija, nuotaika, pasakojimas ir atmosfera – beveik visi mano kūriniai sukasi apie juos, o už jų visada slypi neapsakoma ir subtili emocija. Dažnai save laikau veidrodžiu ir visada jaučiu, kad mano kūriniai man nepriklauso, jie priklauso tik patys sau“, – dalinasi Xinyue Wang.
Hoang Lan Ho studijavo tiek Singapūre, tiek Florecijoje mados dizainą ir Vilniaus dailės akademijos erdvėse pristatys savo kolekciją „Reflection“. „Mano kolekciją įkvėpė Marguerite Humeau kūrinys „Migracijos“ (2022) bei Jacques'o Herzogo ir Pierre'o de Meurono „CAIXA FORUM“ architektūra, kuri yra itin moderni ir saugoma. Aš sujungiau abu vaizdus, vienas jų labai trapus, bet galingas, o kitas tarsi renovacija, sukurianti tobulą žmonių įvaizdį“, – pasakoja jaunoji mados kūrėja.
Į Vilnių atkeliauja ir Kolumbijoje gimęs ir nuo trejų metų Ispanijoje augęs, o mokyklą Kanadoje baigęs – Kevin Guzman, kuris studijavo architektūrą, bet pašaukimą rado tekstilės dizaine. Kevin pristatys savo kolekciją „Kibchak“. „Ši kolekcija audžia vaizdinį pasakojimą apie nuotykius, naudodamas formas kurios sukelia judėjimo ir atradimo jausmus. Tekančios linijos ir dinamiški raštai tarsi veidrodis banguojantis per nepažymėtų teritorijų kraštovaizdžius, užfiksuojantis tyrinėjimų esmę, o drąsūs kampuoti elementai simbolizuoja iššūkius su kuriais susiduriama, skystos bei organiškos formos įkūnija triumfą prieš negandas bei neapsakomas tyrinėjimo istorijas!“, – dalinasi Kevin Guzman.
„INJEKCIJA“ finale ir italas Samuele Pampaloni, šiuo metu mados bakalaurą studijuojantis Florencijoje, šeštadienį susirinkusiems pristatys savo kolekcija „Abitante Plurali“. „Mano kolekcija paremta istorijomis, gyvenimu bei pažinimu, kurie kuriami virsta mano poetinės vizijos drabužiais. Kolekcija išsiskiria unikaliais kūriniais, sukurtais atsakingai ir tvariai, daugiausiai naudojant perdirbtus audinius bei medžiagas, o mano paties projektai parodo, kas aš esu“, pasakoja Samuele.
Nauji mados vėjai ir nusistovėjusių normų laužymas jau lapkričio 25-ąją, Vilniaus dailės akademijoje!