Prokuroras prašo lygtinai nuteisti Š.Barto dukrą avarijoje mirtinai sužalojusį M.Daukšį

Mindaugas Daukšys / Ž.Gedvilos nuotr.
Mindaugas Daukšys / Ž.Gedvilos nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2022-01-31 16:52
AA

Žinomo režisieriaus Šarūno Barto dukrą per avariją pražudžiusiam Mindaugui Daukšiui prokuroras siūlo skirti lygtinę laisvės atėmimo bausmę.

„Prokuroras paprašė skirti ketverių metų laisvės atėmimo bausmę ir ją atidėti. Mūsų pozicija kitokia, ji sutampa su nukentėjusiųjų pozicija – šiuo atveju yra visos sąlygos atleisti M.Daukšį nuo baudžiamosios atsakomybės, nes jis ir nukentėjusieji susitaikė“, – BNS pirmadienį sakė M.Daukšio advokatė Ingrida Botyrienė.

Vilniaus miesto apylinkės teismas nuosprendį skelbs vasario 17 dieną.

Pasak advokatės, asmuo gali būti atleidžiamas nuo atsakomybės, jei prisipažįsta padaręs nusikaltimą, jei atlygina turtinę ir neturtinę žalą.

„Šiuo atveju visa žala yra atlyginta, kaltinamasis ir nukentėjusieji turi būti susitaikę, ketvirta sąlyga – yra pagrindas manyti, kad kaltinamasis ateityje nedarys nusikaltimų. Pats jaunas žmogus labai išgyvena dėl šio įvykio, nukentėjusiųjų atsiprašė, įdėta daug pastangų, jo, kaip žmogaus“, – BNS sakė I.Botyrienė.

Mindaugas Daukšys / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Avarijos byloje atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas, liudytojai į teismą nebuvo kviečiami.

Sutrumpintas įrodymų tyrimas teisme paprastai atliekamas, kai asmuo pripažįsta kaltę, neneigia byloje nustatytų aplinkybių.

M.Daukšys teisiamas už tai, kad šį pavasarį automobiliu Vilniuje mirtinai sužalojusio dviračiu važiavusią Iną Mariją Bartaitę.

Byla teismo sprendimu nagrinėjama neviešai, to paprašius ir nukentėjusiųjų, ir kaltinamųjų atstovams.

36 metų sostinės gyventojas kaltinamas neblaivus sukėlęs eismo įvykį, per kurį žuvo žmogus.

Kaip skelbta žiniasklaidoje, žuvusioji – žinomo kino režisieriaus Šarūno Barto 25-erių dukra. Ji kaip aktorė jau buvo nusifilmavusi įvairiuose filmuose.

Nukentėjusysis Š.Bartas teismo posėdžiuose nedalyvauja, nes yra kūrybinėje komandiruotėje užsienyje. Kiti nukentėjusiais pripažinti šeimos nariai taip pat į teismą neatvyksta, jiems atstovauja advokatai. 

Byloje civilinis ieškinys nėra pareikštas, tačiau per posėdį paaiškėjo, kad šalys sudarė susitarimą dėl žalos atlyginimo.

Ina Marija Bartaitė ir Šarūnas Bartas / Gedmanto Kropio, žurnalo „LAIMA Velvet“ nuotr.

Prokuratūros teigimu, tragiška avarija įvyko balandžio 7-osios naktį Vilniaus Antakalnio gatvėje.

Būdamas neblaivus ir važiuodamas miesto gatve didesniu kaip 123 kilometrų per valandą greičiu, automobilio „Hyundai“ vairuotojas kliudė dviratį. Nuo patirtų sužalojimų dviratininkė iš karto žuvo. Pasak advokatės I.Botyrienės, dviratis neturėjo privalomų šviesos signalų, mergina buvo apsirengusi tamsiai. 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, „Hyundai“ vairuotojas M.Daukšys pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus, būdamas neblaivus neįvertino sudėtingų meteorologinių sąlygų (buvo tamsu, lijo), nepasirinko saugaus greičio, o leistiną greitį viršijo daugiau nei dvigubai.

Neatsargiai ir neatidžiai vairuodamas, jis nesugebėjo sulėtinti greičio ir išvengti susidūrimo su ta pačia kryptimi važiavusia dviratininke. Po tragiško eismo įvykio „Hyundai“ vairuotojui nustatytas 0,98 promilės girtumas.