Puokščių kūrėja: „Nuotakos dažniau renkasi tradicines puokštes“

Alina Džemedžionaitė / Evelinos Šumilovaitės nuotr.
Alina Džemedžionaitė / Evelinos Šumilovaitės nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Vasara – vestuvių metas, o kaipgi nuotaka be puokštės? Gėlės tą dieną tampa ir stiliaus, ir įvaizdžio dalimi. Kokias gėles rinktis, kad jos laikytų visą dieną ir puoštų nuotaką bei džiugintų svečių akį, pataria puokščių kūrėja, gėlių salono „Cukrinis kaspinėlis“ įkūrėja Alina Džemedžionaitė.

Bijūnai – nuotakų išrinktieji

Kai bijūnų nebus, Alina pataria nenusiminti ir siūlo nuotakoms rinktis stambiažiedžius ar smulkiažiedžius gvazdikus, bijūnines rožes, eustomas.

Jau kurį laiką bijūnai išgyvena tikrą renesansą: jie dominuoja ne tik darželiuose, gėlių salonuose, jais savo ypatingą dieną puoštis nori ir nuotakos. „Vasara – bijūnų metas, kaipgi be jų“, – šypsosi Alina ir sako, nors bijūnai jau eina į pabaigą, ji jų siunčiasi iš užsienio, stengiasi gauti, kiek įmanoma, nes šios gėlės – labai nuotakų pageidaujamos ir mėgstamos. Rausvi, balti, vyšniniai – nuotakos prašo įvairiausių spalvų ir atspalvių.

Kai bijūnų nebus, Alina pataria nenusiminti ir siūlo nuotakoms rinktis stambiažiedžius gvazdikus (jų privalumas tas, kad jie ilgiau laiko), bijūnines rožes, eustomas, smulkius gvazdikus – šios gėlės taip pat atrodo labai gražiai. „Nuotakos taip pat labai mėgsta frezijas, įvairesnių spalvų ir rūšių rožes. O šiuo metu labai populiaru į puokštę įdėti eukalipto šakelių“, – apie vyraujančias tendencijas pasakoja puokščių kūrėja.

TAIP PAT SKAITYKITE: Puokščių kūrėja: „Gėlės daro žmones laimingesnius“

„Cukrinio kaspinėlio“ puokštės nuotakoms
„Cukrinio kaspinėlio“ puokštės nuotakoms / Asmeninio archyvo nuotr.

Vasarą ir rudenį puokštės skiriasi

Vasarą dominuoja pastelinės, šviesios spalvos. Tai matyti ir pažvelgus į nuotakų puokštes: dažniausiai jos renkasi rausvą, baltą, kreminę spalvas. „Nors būna, kad kai kurios nuotakos nori derinti kur kas tamsesnių spalvų, pavyzdžiui, vyšninę, tačiau tada dažniausiai derinama prie kažkokios kitos detalės: nagų, lūpdažio ar pan.“, – spalvų subtilybes pasakoja Alina.

Vasarą dominuoja pastelinės, šviesios spalvos. Tai matyti ir pažvelgus į nuotakų puokštes: dažniausiai jos renkasi rausvą, baltą, kreminę spalvas.

Tačiau kūrėja pabrėžia, kad visada reikia atsižvelgti, koks nuotakos makiažas, šukuosena, suknelė. Jei suknelė su daug karoliukų, nėrinių, tada puokštę patartina daryti paprastesnę, kad nebūtų viskas per daug nemirgėtų. „Juk nuotaka su puokšte būna visą dieną, tad ji – kaip aksesuaras“, – puokštės svarbos skatina nepamiršti Alina.

Nors visais metų laikais yra mėgstamos rožės, gvazdikai, tačiau rudenį, kuris jau ne už kalnų, keičiasi spalvų paletė: atsiranda tamsesnių rudų, oranžinių, geltonų atspalvių. Vasarą šių spalvų pageidavimų beveik neišgirsi. Tačiau rudenį dažnai įmanoma puokštę paįvairinti uogytėmis, pavyzdžiui, šermukšnio, kurios suteikia ypatingo šarmo puokštei. Tad toms nuotakoms, kurių vestuvės vyks rudenį, kūrėja pataria pastebėti ir įvairių rudenį prisirpstančių uogų grožį.

„Cukrinio kaspinėlio“ puokštės nuotakoms
„Cukrinio kaspinėlio“ puokštės nuotakoms / Asmeninio archyvo nuotr.

Kokios gėlės ilgiausiai išsilaiko?

Dažnai nuotakos turi mėgstamiausias gėles, kurias laikydamos rankose, norėtų eiti prie altoriaus. Tačiau nepagalvoja, ar tos gėlės bus šviežios visą dieną, nenuleips.

Dažnai nuotakos nori baltų rožių, tačiau puokštės vien iš jų nesiūlau, nes šios gėlės labai trapios, lepios, vysta, pajuoduoja.

„Dažnai nuotakos nori baltų rožių, tačiau puokštės vien iš jų nesiūlau, nes šios gėlės labai trapios, lepios, vysta, pajuoduoja. Geriau, kad puokštės pagrindas būtų iš gėlių, kurios nekeičia išvaizdos ir nėra lepios, pavyzdžiui, baltų ar rožinių gvazdikų. O jei norite, lepių gėlių dėti patarčiau tik kelis mažesnius žiedelius, kad jeigu pavystų, jų net nesimatytų. Būna, kad nori neštis, pavyzdžiui, tris hortenzijų žiedus, tačiau jos tikrai visą dieną neatlaikys. Aišku, galima bandyti – dėti į vandens kolbeles, tačiau tenka jas išmoningai paslėpti. Bet jei nepamerksite, šios gėlės vargu ar išliks visą dieną šviežios“, – apie praktinį momentą pagalvoti pataria puokščių kūrėja.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vestuvių planuotoja Laura Vagonė: „Noriu, kad žmonės pamirštų stereotipus“

„Esu dariusi ir lauko gėlių puokštę. Nuotaka prašė, kad atrodytų, jog ji pati ėjo ir prisiskynė gėlių iš lauko. Iš tikrųjų puokštė atrodė labai gražiai. Nuotaka žinojo, kad lauko gėlės neišlaikys visos dienos, kad šiek tiek pavys, tačiau tai buvo jos pageidavimas, svajonė, todėl tokiu atveju galiu tik patarti pasirūpinti drėgna servetėle“, – apie nuotakų prašymus pasakoja Alina.

Vietoj puokštės – artišokas

Alina sako, kad nuotakos dažniausiai renkasi gana standartines puokštes, nėra linkusios savo svarbiausią dieną eksperimentuoti. Nebent paprašo įvairesnių juostelių užrišti. Tačiau pasitaiko nuotakų, kurios gali nustebinti savo norais.

„Pamenu nuotaką, kuri norėjo vieno didelio mėlyno artišoko. Nors skamba keistai, tačiau atrodė labai gerai. Buvo nuotaka, kuri paprašė surišti tris nedideles puokšteles surišti į vieną, o ji padovanos jas išrišus dviem draugėms ir vieną išmes per petį“, – apie nuotakų užgaidas pasakoja kūrėja.

Užtat nuotakos labai dažnai prašo gėlių aksesuarų. „Aš pati siūlau pamergėms vietoj puokštelių apyrankes iš gėlių – jos yra patogiau. Lankelius į plaukus, vyrams puokšteles“, – šie prašymai yra kone kasdieniai.

Patarimai, jei norite puokštę susirišti pati

Yra nuotakų, kurios savo ypatingą puokštę nori susikurti pačios. Puokščių kūrėja Alina skatina atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų.

  • Būtinai rinktis šviežias gėles – nuo šio pasirinkimo priklausys, kaip atrodys ir kiek laiko bus daili jūsų puokštė.
  • Būtinai nuskabykite visus nereikalingus lapelius, ataugėles nuo kotų ir aplink žiedą.
  • Derindamos spalvas, nedarykite labai ryškių kontrastų, stenkitės, kad perėjimas būtų kuo natūralesnis.
  • Visa kita – jūsų skonio ir fantazijos reikalas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Natalija Bunkė pataria, kaip prižiūrėti dirbtines gėles

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!