R.Lingienė – apie gyvenimą su virusu naujoje realybėje: „Sėkmę lems 3 dalykai“
Po šeštadienį įvykusių M.A.M.A apdovanojimų visuomenė pasidalijo į dvi stovyklas – daugelis priekaištavo dėl karantino metu vykusios „puotos“, kiti – gynė organizatorius ir vertino tai, kaip atsigaunančių renginių pradžią. Progos pasisakyti nepraleido ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė. Epidemiologė renginį pandemijos akivaizdoje vadino nelogišku.
- kuo greitesnė vakcinacija,
- intensyvus ir kuo prieinamesnis testavimas,
- įprastos infekcijų kontrolės priemonės ( kaukių, kur reikia, dėvėjimas, atstumo laikymasis, rankų higiena ir kt.).
A.Mamontovo nuomonė apie greitesnį testavimą
Įkarštį pagavusi diskusija susilaukė įvairių nuomonių. Savąją išreiškė ir atlikėjas Andrius Mamontovas. Jo teigimu, daug kas pasikeistų, jei testavimas dėl Covid-19 vyktų greičiau ir būtų lengviau prieinamas.
„Galbūt laikas kalbėti apie nemokamus (arba visiems prieinamus) greituosius testus? Testo rezultatus gauni į mobilujį ir su priskirtu barkodu, nustatytą laiko tarpą gali turėti daugiau pasirinkimo, ne tik sėdėti namie. Tokiu būdu gyvenimas pradeda judėti. Nori į renginį ar susitikti su giminėmis – pasidarai testą ir turi galimybę“, – rašė jis.
Kaip pavyzdį jis pateikė Barselonoje vykusį koncertą, kur buvo atliekamas „klinikinis bandymas“ siekiant rasti saugų būdą per pandemiją rengti masinius renginius.
Eksperimentinis koncertas Barselonoje
Prieš minėtąjį vakarėlį Barcelonoje visiems dalyviams buvo atlikti antigenų testai ir nurodyta koncerto metu dėvėti FPP2 respiratorius, kad žmonės po precedento neturinčių metų, per kuriuos turėjo sėdėti namuose, laikytis socialinio atstumo ir itin mažai bendrauti, galėtų smagiai pašėlti.
Šį koncertą surengė koncertų ir festivalių rengėjai, bendradarbiaudami su vietos ligonine. Jų teigimu, specialios priemonės, kurių buvo imtasi, įskaitant ir specialią ventiliacijos sistemą, koncertą pavertė saugesniu renginiu už pasisėdėjimą privačiuose namuose.
Rytą prieš koncertą trijuose uždarytuose Barselonos naktiniuose klubuose buvo įrengtos „lauko ligoninės“, kur medicinos seserys atliko antigenų testus. Rezultatai buvo gauti po dešimties minučių.
Jeigu atsakymas buvo neigiamas, asmuo galėjo į savo telefone esančią programėlę atsisiųsti įėjimo leidimą. Vienintelis reikalavimas buvo arenos viduje būti su respiratoriumi.