Covid-19 eksperimentas Barselonoje: tūkstančiai žmonių dalyvavo koncerte

COVID-19 eksperimentas Barselonoje: 5 tūkst. žmonių dalyvavo koncerte / „Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
AA

Muzikantai scenoje, šviesų užpildyta arena ir 5 tūkst. ekstazės apimtų šokančių žmonių: gyva muzika šeštadienį sugrįžo į Barseloną, kur buvo atliekamas „klinikinis bandymas“ siekiant rasti saugų būdą per pandemiją rengti masinius renginius.

„Tai tik vienam vakarui, todėl mėgaukitės“, – pasakė renginio vedėjas susirinkusiesiems į uždarą areną „Saint Jordi“ prieš pasirodant vienai populiariausių Ispanijoje grupių „Love of Lesbian“.

Prieš šį vakarėlį visiems dalyviams buvo atlikti antigenų testai ir nurodyta koncerto metu dėvėti FPP2 respiratorius, kad žmonės po precedento neturinčių metų, per kuriuos turėjo sėdėti namuose, laikytis socialinio atstumo ir itin mažai bendrauti, galėtų smagiai pašėlti.

„Aš labai labai jaudinuosi. Praėjo 18 mėnesių nuo tada, kai paskutinį kartą buvome scenoje, ir vienas mūsų narių ten apsiverkė“, – po pirmos dainos, kuri taikliai pavadinta „Nieko nėra gatvėse“, sakė grupės lyderis Santi Balmesas.

Tikrą euforiją patyrė ir dalyvavusieji koncerte.

„Net neįtikėtina ir taip jaudina. Mes jau ir pamiršome, koks jausmas yra būti tarp kitų žmonių. Tai tarsi mano pirmas koncertas gyvenime“, – sakė vienas koncerto dalyvis.

Visas koncertas buvo tarsi kelionė į praeitį, kai dar nebuvo pandemijos: žmonės šoko, glėbesčiavosi ir balsu dainavo dainas bei mėgavosi alumi bare.

COVID-19 eksperimentas Barselonoje: 5 tūkst. žmonių dalyvavo koncerte / „Scanpix“ nuotr.

Naktiniai klubai tapo testavimo centrais

Šį koncertą surengė koncertų ir festivalių rengėjai, bendradarbiaudami su vietos ligonine. Jų teigimu, specialios priemonės, kurių buvo imtasi, įskaitant ir specialią ventiliacijos sistemą, koncertą pavertė saugesniu renginiu už pasisėdėjimą privačiuose namuose.

Rytą prieš koncertą trijuose uždarytuose Barselonos naktiniuose klubuose buvo įrengtos „lauko ligoninės“, kur medicinos seserys atliko antigenų testus. Rezultatai buvo gauti po dešimties minučių.

Jeigu atsakymas buvo neigiamas, asmuo galėjo į savo telefone esančią programėlę atsisiųsti įėjimo leidimą. Vienintelis reikalavimas buvo arenos viduje būti su respiratoriumi.

„Mes manome, kad tai buvo visiškai saugu. Per kitas 14 dienų mes stebėsime, kiek iš publikos žmonių bus užsikrėtusių COVID-19, ir apie tai pranešime“, – sakė į šiaurę nuo Barselonos esančios ligoninės „Germans Trias i Pujol“ gydytojas Josepas Maria Llibre.

COVID-19 eksperimentas Barselonoje: 5 tūkst. žmonių dalyvavo koncerte / „Scanpix“ nuotr.

Šviesa tunelio gale

Šio eksperimento tikslas yra „rasti būdą, kaip sugyventi su COVID-19 ir rengti koncertus, kurie būtų visiškai saugūs“, sakė Barselonos festivalio „Sonar“, kuris buvo vienas iš šio eksperimento organizatorių, direktorius Ventura Barba.

„Mes tikimės, kad tai bus lūžio taškas“, – agentūrai AFP sakė jis.

Ispanijos muzikos federacijos neseniai atliktas tyrimas parodė, kad Europos muzikos pramonė praėjusiais metais dėl pandemijos neteko 76 proc. pajamų.

Grupei „Love of Lesbian“ šeštadieninis koncertas buvo būdas muzikos pramonei parodyti, kad yra būdas judėti į priekį.

„Jis atvėrė skylę tunelyje, kad kultūros pasaulis galėtų pamatyti bent kažkiek šviesos ar bent jau galimą būdą veikti“, – agentūrai AFP sakė grupės lyderis.

COVID-19 eksperimentas Barselonoje: 5 tūkst. žmonių dalyvavo koncerte / „Scanpix“ nuotr.
Skaitykite daugiau