R.Mikelkevičiūtė priglaudė Bugą: į „Penktos kojos“ akciją įsitraukė 39 žinomi žmonės

Indrė Stonkuvienė, Dalia Belickaitė ir Edvinas Šeškus, Rūta Mikelkevičiūtė / Nikodema Photography nuotr.
Indrė Stonkuvienė, Dalia Belickaitė ir Edvinas Šeškus, Rūta Mikelkevičiūtė / Nikodema Photography nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-10-03 07:59
AA

Kaip ir daugelis gerų dalykų, viskas kažkada baigiasi. Baigėsi ir „Penktos kojos“ akcija „Netelpa“, kurios metu beglobiai šunys susipažino su žinomais žmonėmis. Tiesa, čia istorija nesibaigia – ne vienas jų nusprendė keturkojį priglausti.

„Akcijoje išvis dalyvavo 39 žinomi Lietuvos žmonės ir nuomonės formuotojai, bei viena sporto komanda, kurių bendras socialinių medijų sekėjų skaičius viršija 2 milijonus ir 716 tūkstančių. Pradžioje tokio rezultato net nesitikėjome – manėme, jog fotografuosime apie 15 žmonių. Tačiau šis skaičius vis augo, sulaukėme skambučių iš žmonių, kurie norėjo prisijungti patys. Labai džiaugiamės, kad tiek daug skirtingų asmenybių susivienijo dėl bendro tikslo – padėti surasti penktakojams namus“, – teigė Sandra Kaminskaitė, „Penktos kojos“ savanorė atsakinga už rinkodarą.

Rūta Mikelkevičiūtė / Nikodema Photography nuotr.

Pačios geriausios dienos „Penktoje kojoje“ – tai dienos, kada prieglaudos globotiniai randa savo naujus, puikius namus. Taigi viena geriausių dienų „Penktoj kojoj“ kaip tik ir nutiko tada, kai žinomas televizijos veidas Rūta Mikelkevičiūtė į savo šeimą priėmė naują narį – (dabar jau buvusį) beglobį Bugą.

Bugas, prieglaudoje šauktas Pablo vardu, pasirodo, galėtų būti tikru širdžių princu – šios akcijos metu ne kas kitas, o jis tapo dar ir Natalijos Bunkės numylėtiniu.

Rūta Mikelkevičiūtė / Nikodema Photography nuotr.

O Bugo kelias į sėkmę prasidėjo nuo to, kad Rūta pakvietė „Penktos kojos“ globotinius į Bruknės (vieno iš jos šunų) 14-ąjį gimtadienį.

Penktakojai šventė kartu ne tik su Brukne, bet ir su kitais dviem Rūtos šunimis – Atu bei Gile. Atas ir Gilė, beje, lygiai taip pat prieš daug metų atkeliavo į Rūtos šeimą iš vienos Lietuvos prieglaudos.

Nors Rūta jau laiko 3 šunis, vis dėlto, susipažinusi su „Penktos kojos“ globotiniais ji nutarė, kad meilės ir dėmesio jų namuose užteks ir dar vienam šuniui. O gal tiesiog nepajėgė atsispirti Bugo žavesiui.

Rūta kelis kartus atvyko į prieglaudą artimiau susipažinti su Bugu, o jis jau buvo apsisprendęs, kad Rūtos šeima – jo naujoji šeima, tad jis viską padarė teisingai ir galiausiai iškeliavo į savo naujus namus. Bugo nuotykius galite sekti Rūtos Instagaram paskyroje, kur jis yra gana dažnas svečias.

Penktakojai nerasdami sau vietos, per pačius rugpjūčio karščius, net išvažiavo ir į pajūrį, kur sutiko Viktoriją Siegel su Laurynu Suodaičiu. Dauguma prieglaudos šunų niekada nėra matę jūros, tad ši kelionė bent keletui iš jų tapo nepamirštamu nuotykiu. Tikrai nė vienas iš jų nežinojo, kad randasi toks rojus žemėj, kaip Nemirsetos šunų paplūdimys.

Viktorija Siegel ir Laurynas Suodaitis / Nikodema Photography nuotr.

Šunys Vilniuje taip pat aplankė ir Dalią Belickaitę su vyru Edvinu Šeškumi, bei Indrę Stonkuvienę. Prisifotografavo kiek tik galėjo, kad savo būsimiems šeimininkams parodytų visas savo gražiąsias puses. Juk net ir šunys supranta, kad labai dažnai visų pirma įsimylima akimis! O jei ir jūs svarstote apie naują šeimos narį, būtinai susisiekite su „Penkta koja“ – ten jūsų laukia net 270 šunų – kiekvieno skoniui ir gyvenimo būdui.

Indrė Stonkuvienė / Nikodema Photography nuotr.
Dalia Belickaitė ir Edvinas Šeškus / Nikodema Photography nuotr.

Šioje akcijoje taip pat dalyvavo Inga Žuolytė, Paulius Ratkevičius, Dovydas Rimkus ir Dominykas Vaitiekūnas.

Paulius Ratkevičius vėliau savo Instagram paskyroje priminė, jog prie „Penktos kojos“ veiklos galima prisidėti ir finansiškai per Contribee platformą: www.contribee.com/vsipenktakoja.

Juk „Penkta koja“ šunis į naujus namus išleidžia tik pilnai sutvarkytus: vakcinuotus, nukirmintus, nublusintus, ženklintus, sterilizuotus arba kastruotus. Viso to savikaina vienam šuniui – bent 120 eurų.

Dominykas Vaitiekūnas / Nikodema Photography nuotr.
Paulius Ratkevičius / Nikodema Photography nuotr.

Čia žinoma, kaina sveikam šuniui, kuris prieglaudoje užtruko minimaliai, niekuo nesirgo ir rado namus pasitaikius pirmai proga. Bet gi visi supranta, kad tokių laimingųjų – vienetai. Dauguma prieglaudos gyventojų čia atkeliauja apleisti, išsekę, dažnai sergantys ar sužaloti. Neretai šunys prieglaudoje praleidžia net ne vienerius metus. O kai kuriems tai yra vieninteliai namai, kuriuos jei kada nors turėjo. Ir štai tas stogas virš galvos, visi patarnavimai, darbuotojų atlyginimai ir gydymas yra finansuojamas tik jūsų gerumo dėka.

Visos „Penktos kojos“ pajamos yra privačių ir juridinių asmenų geranoriška parama, tad kiekvienas euras gali reikšti išgelbėtą gyvybę. Ir net jei pinigais ir didelėmis pastangomis neįmanoma išgelbėti visų, galima išgelbėti daug.

Regbio klubas „Ąžuolynas“ / Nikodema Photography nuotr.

Na, o akcija „Netelpa“ finišavo Kauno regbio klube „Ąžuolas“. Penktakojai įsiveržė į treniruotę ir bėgo fotografuotis su vaikų ir vyrų komandomis. Jei „Ąžuolo“ komandai bent maža dalele buvo taip smagu, kaip prieglaudos šunims, tai jiems buvo labai labai smagu!

„Tai buvo be galo graži ir šilta akcija, kurios metu švietė daugybė šypsenų, būrys patenkintų šunų mojavo uodegomis ir visą tai gaubė gerų emocijų debesis. Esame nepaprastai dėkingos visiems, kurie nepagailėjo savo laiko ir juo pasidalino su beglobiais. Juk prieglaudos šunims bet koks dėmesys ar net ausies pakasymas yra aukso vertės.

O kur dar galimybė būti pastebėtais! Esame tikros, kad ne tik Bugas, bet ir visi likę prieglaudos šunys sutiks savo žmones ir ištrauks laimingą bilietą į naujus metus. Juk mes prieglaudoje žinome, kokie nuostabūs mūsų šunys – labai tikimės, kad tai matė dar daugiau žmonių“, – sakė prieglaudos direktorė Agnė Volockytė.

Fotogalerija:

„Penktos kojos“ augintiniai aplankė žinomus žmones (33 nuotr.)
+27