R.Šimašius siūlo brangią Kalėdų eglę statyti kitąmet, o šiemet skirtus pinigus paaukoti

Remigijus Šimašius ir Vilniaus Kalėdų eglė / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Remigijus Šimašius ir Vilniaus Kalėdų eglė / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-10-11 12:38
AA

Vilniaus savivaldybės politikams diskutuojant dėl keliskart brangesnės šiųmetinės kalėdinės eglės, sostinės meras Remigijus Šimašius teigia bandantis susitarti su rangovais ją įrengti kitąmet.

Meras feisbuke antradienį tai pat informavo su tarybos nariais diskutuojantis, kad šventinei eglei suplanuotus biudžeto pinigus būtų galima skirti su Rusija kovojančiai Ukrainai.

„Kadangi Vilniui dar ir 700 metų, tai eglė didesnė, ir kadangi viskas pabrango, tai dar ir brangesnė tiek dėl dydžio, tiek dėl medžiagų pabrangimo. Manau, laikas miesto ambiciją ir drąsą parodyti kitaip. Padarykime šiemet pačią kukliausią Kalėdų eglutę (arba tiesiog pernykštę). Likę pinigai tikrai gali būti panaudoti ar padėti Ukrainai kovoti bei nesušalti žiemą“, – rašė R.Šimašius.

Šiųmetinį sostinės konkursą Kalėdų eglei laimėjo vienintelis pasiūlymą pateikęs dalyvis – bendrovė „Švenčių studija“, kalėdinį atributą pasiryžusi pastatyti už daugiau nei 230 tūkst. eurų, nors kvietimą dalyvauti pirkime buvo priėmę keturi tiekėjai. Pernai eglė kainavo 89 tūkst. eurų.

R.Šimašius tvirtino suprantantis, kad sutartis su įmone jau pasirašyta, o pinigai „jau leidžiami pirminėms idėjoms realizuoti“. Jis tvirtino apie procesą sužinojęs pavėluotai, tačiau teigė dar matantis galimybę „pasukti darnesniu ir nuosaikesniu keliu“.

Pirmąją Kalėdų dieną – šventiškai nusiteikęs Vilnius / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Kalbuosi ir tariuosi su Tarybos nariais, ar jiems tinka toks planas. Kalbuosi su Kalėdų eglutės rengėjais, kad gal jų išleistus pinigus galima kompensuoti ir tą jau impozantišką eglutę (daug kam, nebūtinai man, tokios patinka) pastatyti kitais metais“, – nurodė jis.

Vilnius kitąmet mini 700-asias įkūrimo metines – R.Šimašius sako, kad su koalicija taip pat bus tariamasi, ar mažinti suplanuotų renginių apimtį. Tačiau jis taip pat pabrėžia, kad „Rusijos agresija neturi sustabdyti miesto gyvenimo ir švenčių, ypač kurios vyksta kartą per šimtą metų“.