Vilniaus Kalėdų eglė šiemet kainuos 231 tūkst. eurų: kas lėmė 2,5 karto išaugusią kainą

Vilniuje įžiebta pagrindinė Kalėdų eglė / Sauliaus Žiūros nuotr.
Vilniuje įžiebta pagrindinė Kalėdų eglė / Sauliaus Žiūros nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-10-03 17:55
AA

Iki Kalėdų – dar keli mėnesiai, tačiau internete aistras kaitina Vilniaus pagrindinės eglės kaina. Pasirodo, Katedros aikštės kalėdinė puošmena šiemet bus keliskart brangesnė ir kainuos daugiau nei 231 tūkst. eurų. Konkursą paskelbusi sostinės savivaldybė sulaukė vienintelio pasiūlymo.

Šiais metais pagrindinė Vilniaus Kalėdų eglė, stovėsianti Katedros aikštėje, bus gerokai brangesnė nei ankstesniais metais. Už ją Vilniaus miesto savivaldybė mokės 231 710 eurų.

Ši žinia socialiniuose tinkluose sukėlė nemažą diskusiją. Pirmasis informacija bei kritika dėl išaugusios Vilniaus Kalėdų eglės kainos pasidalijo „Nacionalinio susivienijimo“ Audito komiteto pirmininkas Aleksandras Nemunaitis. Jis socialiniuose tinkluose skelbė, kad šiemet savivaldybė Vilniaus Kalėdų eglę Katedros aikštėje pirks už 250 tūkst. eurų, o konkurse dėl jos nuomos ir puošybos dalyvavo tik vienas paslaugų tiekėjas.

„VMS šiemet kalėdinę eglutę prie Katedros pirks už trigubai didesnę kainą.

Kodėl? Nes sugeba organizuoti konkursą, kad gautų tik vieną pasiūlymą.

Pernai mokėjome 90 tūkst. Eur už eglę, šiemet mokėsime 250 tūkst. Eur (vien už eglę!)“, – savo feisbuke rašė A.Nemunaitis.

Pirmąją Kalėdų dieną – šventiškai nusiteikęs Vilnius / Pauliaus Peleckio nuotr.

Portalas Žmonės.lt dėl šios situacijos susisiekė su Vilniaus miesto savivaldybe. Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas patikslino būsimos Vilniaus Kalėdų eglės kainą ir paslaugos teikėją.

„Šią vasarą buvo vykdytas supaprastintas atviras pirkimų konkursas dėl Vilniaus kalėdinės eglės Katedros aikštėje nuomos ir puošimo. Kvietimą dalyvauti pirkime priėmė keturi paslaugų teikėjai. Pirkime buvo gautas vienas pasiūlymas, kurio teikiamų paslaugų kainą sudaro 191 495,87 eurų bei 40 214, 13 eurų pridėtinės vertės mokestis. Viešąjį pirkimą laimėjo UAB „Švenčių studija“. Sutartis su įmone yra pasirašyta,“ – portalui Žmonės.lt teigė Gabrielius Grubinskas.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovas portalui taip pat paaiškino, kas lėmė keliskart išaugusią Vilniaus Kalėdų eglės kainą. Priežastys – įvairios.

„Lyginant su ankstesniais metais, šių metų kalėdinio projekto kaina išaugo kelis kartus, tačiau tą lemia išaugusios medžiagų ir žmogiškųjų išteklių kainos. Jos priklauso ne tik nuo originalios kūrybinės idėjos ir kompozicijos išpildymo, bet ir ekonominių sąlygų. Tikimės, kad vilniečių ir miesto svečių lūkesčiai šiam Kalėdų simboliui bus išpildyti.

Vilniaus Kalėdų eglė Katedros aikštėje per pastaruosius 8 metus įsitvirtino Europoje ir pasaulyje kaip viena iš gražiausių ir įdomiausių Kalėdų eglių. Ji yra vienas iš tarptautiniu mastu atpažįstamų Vilniaus atributų, kasmet sugeneruojantis daug tarptautinės žiniasklaidos ir socialinių tinklų vartotojų dėmesio bei padedantis įtvirtinti Vilnių tarp turistams rekomenduojamų kalėdinių krypčių Europoje“, – Žmonės.lt pasakojo G.Grubinskas.

Fotogalerija:

Pirmąją Kalėdų dieną – šventiškai nusiteikęs Vilnius (42 nuotr.)
+36
Katedros aikštėje įžiebta pagrindinė Vilniaus Kalėdų eglė (32 nuotr.)
+26