R.Zabarauskas – apie A.Jagelavičiūtės palaikymą LGBT+ ir atsiskleisti bijančius jos draugus

Agnė Jagelavičiūtė ir Romas Zabarauskas / Gretos Skaraitienės, Arno Strumilos / BNS nuotr.
Agnė Jagelavičiūtė ir Romas Zabarauskas / Gretos Skaraitienės, Arno Strumilos / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-12-29 16:48
AA

Trečiadienį mirusi stilistė, nuomonės formuotoja Agnė Jagelavičiūtė daugiau ar mažiau prisidėjo prie galybės žmonių gyvenimų ir pokyčių visuomenėje. Ji aktyviai palaikė ir LGBT+ bendruomenę bei, pasak režisieriaus Romo Zabarausko, labai daug nuveikė, kad viešai prabilti apie savo homoseksualumą Lietuvoje būtų drąsiau.

Romas Zabarauskas su Agne Jagelavičiūtė susipažino prieš dešimtmetį – 2012 m. moteris kūrė kostiumus režisieriaus debiutiniam filmui „Streikas“. Kaip teigia R.Zabarauskas, jis iš Agnės tuomet daug ko išmoko ir labai vertina jos palaikymą LGBT+ bendruomenei. Deja, kaip jis pabrėžia savo feisbuko įraše, ne visi jos homoseksualūs draugai drįsta atsiskleisti.

Agnė Jagelavičiūtė ir Romas Zabarauskas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Apmaudu, kad Agnė nespėjo pristatyti autobiografinės knygos, kurią buvo pradėjusi rašyti.

Dabar daug kas sako, kad Agnė pasižymėjo atvirumu, bet tai ne visai tiesa. Nekalbėjo Agnė itin atvirai nei apie savo asmeninį gyvenimą, nei jo problemas. Jos bravūriška komunikacija visada buvo strategiška – sąmoningai rinkosi priemones, kad prikaustytų dėmesį, matė tai kaip savo darbo dalį. Duoklę visuomenei atidavė, visad siekdama daugiau kokybės ir daugiau vertybių, stengdamasi savo auditoriją kiek įmanoma lenkti teigiama linkme. Agnė rėmėsi savo išsilavinimu, patirtimi ir Lietuvoje kūrė vakarietišką pop kultūrą: ryškią, skandalingą ir gebančią prisidėti prie svarbių pokyčių.

Nieko nėra ironiškiau, nei homoseksualūs vis dar neatsiskleidę draugai, dėkojantys Agnei už atvirumą. Jei tikrai jums svarbus atvirumas, tai gal pagaliau atsiskleiskite. Šiuo klausimu Agnė buvo vienareikšmiškai už, suprasdama, jog komforto auka tikrai verta to, kad savo pavyzdžiu keistume visuomenę. Ir nors tai kiekvieno žmogaus sprendimas, vis dėlto pati Agnė tikrai daug nuveikė, kad jums atsiskleisti būtų lengviau.

Apskritai reikia pasakyti, kad Agnė turėjo daug platesnę pasaulio viziją nei didesnė dalis jos nuolatinio anturažo. Nieko nepadarysi, bet taip jau yra.

Labai laukiau šios knygos, nes tikėjausi, kad ji bus iš tikrųjų atvira – atskleidžianti tikras Agnes intencijas, kovą su problemomis, pradedanti naują etapą.

Prieš metus Agnė prasitarė, jog knygoje rašo ir apie mane. Truputėlį sumišau: o kas, jei ir ta dalis bus labai atvira?

Bet iš tikrųjų, esu tik labai dėkingas, kad Agnė nepamiršo mūsų santykio. Mes susitikome 2012 metais darbui prie mano debiutinio filmo „Streikas“. Tuo metu dar buvau tik pradedantis kūrėjas. Mes abu su Agne buvome gerokai pasimetę. Abu vienas kitą šio to išmokėm; bent jau aš išmokau tikrai daug. Vėliau mūsų keliai išsišakojo skirtingomis kryptimis, bet dalykiškai ir toliau bendravome. Paskutinį sykį susitikome Švedijos ambasados priėmime šių metų gegužę, kur Agnė mano kvietimu atėjo išreikšti palaikymo partnerystei. Nors Agnės darbo dalimi kartais buvo ir mokamai dalyvauti panašiuose renginiuose, be jokios abejonės, šiuo ir kitais panašiais atvejais ji prisidėjo nemokamai – matė prasmę ir didžiavosi, galėdama prisidėti.

Nežinau, kaip pabaigti šias mintis, nes situacija sudėtinga, ir tinkamai apie ją kalbėti sunku. Tačiau dalinuosi, norėdamas atskleisti gilesnes Agnės asmenybes puses“, – rašė Romas Zabarauskas.

Žmonės.lt primena, kad apie A.Jagelavičiūtės mirtį pranešta trečiadienį. Jai buvo 42-eji.

„Šiandien mus pasiekė labai skaudi žinia. Agnės šeimos, artimųjų ir draugų vardu prašome rimties ir privatumo šią sunkią valandą. Nuoširdžiai dėkojame kiekvienam, reiškiančiam užuojautą. Apie atsisveikinimą su mūsų mylima Agne pranešime atskira žinute“, – į žiniasklaidą tokia žinute kreipėsi A.Jagelavičiūtės bičiulė Rima Olberkytė-Stankus.

Agnės Jagelavičiūtės bičiulis Saugirdas Vaitulionis savo instagramo paskyroje trečiadienį atskleidė, nuo ko mirė žinoma stilistė.

„Prašau gerbti Agnės šeimos privatumą, turėti kruopelę žmogiškumo ir nustoti spekuliuoti kliedesiais. Agnė mirė nuo plaučių uždegimo komplikacijų“, – rašė S.Vaitulionis.

Kiek vėliau jis pranešė, kur ir kada bus galima atsisveikinti su Agne.

„Su Agne bus galima atsisveikinti sausio 2 ir sausio 3 d. iki 11 val. Olandų laidojimo namuose. Laidotuvės vyks sausio 3 d. Kaune, Karmėlavos kapinėse“, – rašė jis.

Fotogalerija:

Agnės Jagelavičiūtės gyvenimo akimirkos (79 nuotr.)
+73