ZIP FM laidų vedėjai Ievai Kakariekaitei – trisdešimt ketveri. Akcentuoti moters amžių nėra geras tono ženklas. Tačiau būtent trisdešimt ketverių metų prireikė, kad Ieva pirmą kartą gyvenime savo noru įlįstų į eketę. Tai ji padarė šią žiemą. Lindo į eketę, upę, jūrą.
Kodėl? Kas iš to? Kas po to? Apie tai ir daugiau „ZIP rytas su Ieva ir Timūru“ laidos vedėja papasakojo specialiame interviu.
Kai į eketę įlipa vyras, jam sutraukia riešutus. Kokius kūno pokyčius eketėje jaučia moteris?
Skirtingai nei vyrai, mes nesiskundžiame net jei kas nors susitraukia. Tačiau nepastebėjau, kad kas nors sumažėtų. Gal tik sustangrėja. Pagrindinis efektas – pasišiaušia viso kūno plaukeliai. Galima susibadyti, jei neseniai peiliuką kūnas matęs.
Kiek daugiausiai laiko išbūni eketėje?
Aš šioje srityje dar nauja, šią žiemą į eketę, upę ar jūrą lindau tik 10 kartų. Mano rekordas – 1:40. Tikslas yra išbūti 2 minutes, informuosiu, kai pavyks.
Laikas eketėje svarbu? O gal buvimo eketėje gerumas matuojamas kitaip?
Matuojamas tikrai kitaip. Mano strategija – geriau 15 sekundžių, nei nieko. Efektas, kad perlipai save, jaučiasi ir po tiek. Ir tas energijos pliūpsnis aplanko vis tiek. Įdomu tai, kad tos pirmos sekundės ir yra sunkiausios. Po kurio laiko, giliai kvėpuojant, ateina minčių ramybė, kūnas nurimsta, ir pasidaro lengviau.
Kiek lipime į eketę malonumo?
Lipant malonumo minimaliai. Malonumas apima tik po to. Nors pats lipimas nėra sunkiausia dalis. Sunkiausia man – apsirengimas. Esu padariusi klaidų, pavyzdžiui, atvažiavus maudytis su aptemptomis kelnėmis, kurias sunku po to apsirengti, be to, kai yra žiūrovų, užtrunka persirengti nepademonstruojant visiems „OnlyFans“ turinio (juokiasi). O kol kankiniesi, kojų pirštukai šąla.
Prieš lipdama į eketę įšyli? Bėgi krosą, darai atsispaudimus, pasėdi pirtyje?
Mano maudymosi būdas skiriasi nuo to, kur po pirties ar kitaip labai įšilę žmonės lenda eketėn. Čia svarbu nebūti labai sušilusiam ar suprakaitavusiam, svarbu būti ne streso būsenoje, o visiškai ramia galva. Tam prieš lindimą į vandenį atlieku kvėpavimo pratimus. Tai nuramina ir padeda sušilti iš vidaus.
Kodėl tai darai?
Nes noriu ilgai gyventi. Bijau, kad be to galiu nespėt visko nuveikti ir aplankyti, kiek esu suplanavusi. Pasidomėjus nauda, imi tikėti, kad padės išlaikyt jaunystę ir sveikatą, o kai tiki – veikia. Be to, pasimaudžius užsidedi pliusą, savim didžiuojiesi, o sau pitaką duot yra fantastiškas jausmas.
Papasakok apie savo pirmą kartą eketėje?
Pirmas kartas buvo gana skausmingas dėl kelių priežasčių. Pirma, buvo labai šalta, kokie 7 minuso. Antra, į apledėjusį tiltelio kraštą nusidaužiau koją. Trečia, maniau, kad kol užsimaukšlinsiu savo nelogišką aprangą, nukris kojų pirštai. Keikiausi, kol įlindusios buvo tik kojos iki kelių, po to sekė tyla ir susikaupimas. Buvo slidu įlipti ir išlipti, todėl video niekam nerodau, grakštumu nekvepia.
Vis dėlto, buvo labai gražu, buvo daug sniego, eketėje plaukiojo ledo likučiai. Dabar tą kartą pamenu kaip geriausią kol kas.
Kur sveikuoliai persirenginėja?
Viskas vietoje. Sveikuolis sveikuolio nesmerkia. Nemalonu buvo tik vieną kartą Palangoje, kai smalsuoliai (keli vyrai) nesugalvojo nusisukti net tada, kai matė, kad apsimuturiavusi rankšluosčiu persirenginėju iš bikinio į kelnaites. Be jų žvilgsnių būtų buvę laisviau ir greičiau. O visi kiti kartai easy – vietoj greit apsirengi ir ramu. Nėra kada ieškoti kitų variantų.
Ar jau galima tave vadinti sveikuole, ruone, snieguole, eketės direktore?
Gal palaukime dešimto karto, bus toks simboliškas skaičius. O dar geriau – kitos žiemos. Pačiai įdomu, ar nėra taip, kad tiesiog pasidaviau madai, ar iš tikro dabar tai – mano gyvenimo būdas.
Ko sieki su šiuo savo užsiėmimu?
Siekiu geriau jaustis. Kai atsikeli jau pavargusi, kai grįžti iš darbo be gyvybės syvų, kai nesimiega, kai nebenori daryti net to, ką visada mėgai, kažkas yra ne taip. Metai bėga, nebegali gyvent kaip dvidešimtmetė. Tad reikia keisti įpročius arba tapsiu sena silpna niurzgle. Tad bandau visko po truputį ir žiūriu, kas veikia. Šaltas vanduo kol kas veikia puikiai. Kas rytą, kai nėra laiko eketei, maudausi po šaltu dušu. Poveikis labai didelis, dabar, po 6 savaičių praktikos, tai jau galiu teigti. Apibendrinant, noriu būti guvi, veikli ir energinga. Kaina – šaltas vanduo už tokį efektą tikrai nėra didelė. Mes juk žmonės, mes dar ne tiek galim ištverti.
Kaip į šį tavo „nupušimą“ reaguoja mama?
Kaskart po įkelto video ar nuotraukos paskambina pasiteirauti, ar nesušalau, ar nesusirgau. Kartą šoviau gerą atsakymą: „sušalau, bet po to sušilau“ (kikena). O susirgti dar neteko.
Ievos ir Timūro dueto per ZIP FM klausykite darbo dienomis nuo 6:30 iki 10:00 val.
Fotogalerija: