Radijo studijoje išperėti stručiai iškeliavo į Rokiškį: dičkiais rūpinsis ūkininkas P.Šiaučiūnas

ZIP FM stručiai / Dangės Rulevičiūtės nuotr.
ZIP FM stručiai / Dangės Rulevičiūtės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-05-08 16:27
AA

Per Velykas ZIP FM studijoje išsiritę emu stručiukai baigė savo gyvenimo etapą radijuje, tačiau tęs naujuose namuose. Per mėnesį vos ne iki pusmetrio išstypę paukščiai Avokadas, Sevenas Betas ir Gžegožas nuo šiol augs Rokiškio rajone, ūkininko ir „youtuberio“ Petro Šiaučiūno ūkyje.

„Pripratome vieni prie kitų. Kviečiami atbėgdavo kaip šuniukai, leidosi kasinėjami, glostomi. Tačiau ZIP FM studijoje stručiukams pasidarė per ankšta. Per mėnesį jie priauga po 2 kilogramus, tad dar savaitė kita ir būtume netilpę. Norinčių pasiimti stručiukus buvo ne vienas, net ieškot nereikėjo.

Tiesa, į ūkininką Petrą kreipėmės patys. Stebime jo gyvenimą „YouTube“, pamanėme, kad kas jau kas, bet Petras mūsų stručiais tikrai pasirūpins. Pasiūlymas ūkį praturtinti emu stručiais jam pasirodė patrauklus. O ir mes galėsime stebėti kaip auga, kada padės pirmą kiaušinį“, – kalbėjo augintinius į Rokiškį transportavęs ZIP FM laidų vedėjas Gedas Saročka.

Pirmųjų stručių kiaušinių P.Šiaučiūnui teks palaukti. Daugintis šie Australijos paukščiai pradeda sulaukę dvejų metų. Naujieji ūkininko augintiniai užauga iki 170 cm ūgio, sveria 50 kg, išgąsdinti gali bėgti 50 km/h greičiu. Tokiam greičiui reikia erdvės. Jos, pasak naujojo emukų šeimininko, augintiniams netrūks – pažadėjo įrengti pusės hektaro „vištinyką“ su tvenkinio pakrante, rašoma pranešime spaudai.

„Sulaukęs siūlymo perimti ZIP FM išperėtus stručiukus nedvejojau. Turiu seną svajonę namuose įkurti mini zoologijos sodą. Stručiukai bus pirmieji jo gyventojai“, – susipažinęs su naujais ūkio gyventojais kalbėjo P.Šiaučiūnas.

„Iškelti iš dėžės lakstė kaip pasiutę. Tiek daug erdvės jie dar nebuvo matę. Atrodo, mažiams patiko. Labai gerai įsipaišė į ūkio landšaftą“, – juokėsi „ZIP diena“ laidos vedėjas G.Saročka. Pasak jo, Petras buvo užtiktas meistraujant specialų gardą. Jame, perkeltame į gyvenamojo namo patalpas, po šildymo lempa stručiukai gyvens artimiausius porą mėnesių.

ZIP FM stručiai išvyksta į Rokiškį (19 nuotr.)
+13

Priminsime, jog Velykų proga ZIP FM kiaušinius peri ne pirmą kartą. Užpernai studijos inkubatoriuje išsirito viščiukai, pernai – žąsiukai. Pažadėję kilti į kitą lygį šiais metais ZIP FM kolektyvas išperino stručiukus.

Gyvendami ZIP FM studijoje stručiukai tapo tikrais numylėtiniais. Dar neišsiritusius lankė broliai Lavrinovičiai, Omerta, greičiausias Lietuvos vidutinių nuotolių bėgikas Simas Bertašius, DJ Mamania ir net LNK laida „KK2“, o kiek prakutusius lesino GJan, FC Baseball, Nombeko Augustė, Livija Gradauskienė ir kt.

Kaip vyko kiaušinių perėjimas, stručiukų ritimasis ir pirmieji nuotykiai, galite pamatyti aplankę ZIP FM socialinius tinklus. ZIP FM klausykite FM bangomis, internetu ar išmaniąją programėle.

ZIP FM stručiai (45 nuotr.)
+39