Radijo stotyje perinami stručių kiaušiniai gavo vardus: juos aplankė ir broliai Lavrinovičiai

Broliai Lavrinovičiai /  Arno Daugėlos/ZIP FM nuotr.
Broliai Lavrinovičiai / Arno Daugėlos/ZIP FM nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-04-02 13:38
AA

Tekilas Onilas, Žuljenas Bumbu, Avokadas, Gžegož Benčesčekevič ir Sevenas Betas. Tokiais vardais buvo pavadinti ZIP FM inkubatoriuje perimi emu stručių kiaušiniai. Vardus jiems suteikė klausytojai ir socialinių tinklų vartotojai.

„Save gerbiantys kiaušiniai turi turėti vardus. Pakrikštijome, tai, kas priklauso nuo mūsų, padarėme su meile ir didele atsakomybe, dabar belieka laukti perėjimosi momento. Nes tai – mažas stebuklas,“ – sako „ZIP vakarėlio“ vedėjas Haris Zenkovas, dvejus metus iš eilės matęs, kaip laidos metu iš kiaušinio „išsikrapšto“ gyvybė.

Projektas „Misija: Velykos“ ZIP FM studijoje vyksta trečius metus iš eilės. 2021-iais laidų vedėjai perėjo viščiukus, pernai – žąsiukus, šiemet prieš Velykas tikisi išvysti australiškojo emu stručio jauniklius, rašoma pranešime spaudai.

„Tekilas Onilas turėtų būti stambus, Žuljenas Bumbu – intelektualas, Avokadas – gamtai draugiškas vegetaras, gal net veganas. Gžegožas... šitą, matyt, tyčia taip pavadino, kad liežuvius nusilaužtume. O Sevenas Betas bus verslininkas. Kalbant rimtai, kaip atrodo emu stručių mažyliai, matėme tik nuotraukose. Bet ir jie žmonių nematę. Laukia smagi pažintis,“ – juokėsi Paulina Skrabytė.

Fotogalerija:

Radijo stotyje perimų stručių kiaušinių „krikštynos“ (5 nuotr.)
Arno Daugėlos/ZIP FM nuotr.
+2

Į inkubatorių sugulę kiaušiniai – Lietuvoje reti egzemplioriai. Juose bręsta Australijos stručiai emu, kurie į studiją atkeliavo iš stručių ūkio, įsikūrusio Vilniaus rajone.

Pamatyti, kaip atrodo tamsiai žali Australijos gražuoliai, į šią radijo stotį atvyko žinomų žmonių būrelis – broliai Lavrinovičiai, atlikėjas Omerta, LNK laidos „Kakadu“ reporteris Arnas Švilpauskas, „Radiocentro“ naujienų tarnybos žurnalistė Evelina Želvytė-Bertašė su vyru, daugkartiniu Lietuvos bėgimo rekordininku Simu Bertašiumi ir kiti.

Laidų vedėjai svečiams papasakojo, jog stručių emu kiaušiniai atlaiko 70 kg svorį, patys sveria 500-600 gramų, jų spalva kinta nuo tamsiai žalios iki tamsiai mėlynos ar net juodos, o gamtoje juos 54-56 dienas peri patinai.

„Atrodo kaip avokadai, tik gerokai sunkesni. Ir kokius dešimt kartų didesni nei vištos kiaušiniai,“ – po mini ekskursijos įspūdžiais dalijosi Kšištofas Lavrinovičius.

„Kai pasiekiau 1500 metrų bėgimo Lietuvos rekordą, mano vidutinis greitis buvo apie 25 km/h. Emu stručiai gali bėgti dvigubai greičiau. Nesitreniravę. Tai mane žavi,“ – šypsojosi S.Bertašius.

Fotogalerija:

Radijo stotyje perimus stručių kiaušinius apžiūrėjo žinomi svečiai (13 nuotr.)
+7

Kaip sekasi kiaušiniams, galite stebėti ZIP FM socialiniuose tinkluose ir išgirsti eteryje. Aktyviausių laukia unikalūs, velykiniai šios radijo stoties marškinėliai.

Inkubavimo procesas vysta su specialistų pagalba ir konsultacijomis.

ZIP FM galima klausytis FM bangomis, internetu ar išmaniąja programėle.