Raganė Neringa Saladžė: „Joninės – puikus laikas vaikeliui pradėti ir apsivalyti“

Mergina, pasipuošusi Joninių vainiku / Shutterstock nuotr.
Mergina, pasipuošusi Joninių vainiku / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-22 15:00
AA

Jauniausia Lietuvos ragana tituluojama Neringa Saladžė, kalbėdama apie vasarą ir ypatingas jos datas, žinoma, mini ir Jonines. Ji pataria išnaudoti šią šventę, jeigu norite pastoti, apsivalyti ar pritraukti sėkmę. O žolynų vainiką pinkite sąmoningai, tikslingai. Ir atminkite: vasarą svarbiausia atrasti laiko pabūti su savimi ir gamta.

Laikas būti vaisingiems

Ragana Neringa Saladžė / Asmeninio archyvo nuotr.

Prakalbus apie vasaros šventes, Jonines ir laužą, raganė iškart aiškina, kad laužo kūrenimas simbolizuoja saulę, kuriai nusileidus, ją pakeičia laužo ugnis. Be to, reikia pabrėžti, kad saulė susijusi ir su gyvybe, tad Neringa sako, kad tai geriausias laikas planuoti šeimą.

„Turėtume į tai atsižvelgti, tiek bandydami pastoti, tiek siekdami apsivalyti. Pavyzdžiui, kai šokame per laužą, mes apvalome savo apatinę kūno dalį, kuri susijusi su gyvybine energija. Išdeginame metų nuoskaudas, nusivylimus, taigi apsivalome ir suaktyviname gyvybinę energiją. Todėl per Jonines geras laikas bandyti pastoti. Juk ir paparčio žiedas iš tikrųjų yra paslėptas meilės simbolis. Kai ieškoma paparčio žiedo, ieškoma meilės. O ta meilė yra dieviška, užgimsta moters kūne, jos įsčiose.“

Tiesa, patiems raganiams svarbūs visi metai, ne tik Joninės. Vasarą viena svarbiausių švenčių jiems yra Lita, kuri minima birželio 21 d. Tai vidurvasaris, ilgiausia metų diena. Pasak Neringos, ir Jonines iš tikrųjų turėtume švęsti šią dieną, o ne birželio 24-ąją.

Žinokite, kokių žolelių įpinti į vainiką

Į vainiką pinti reikia įvairių žolelių: ir rugio varpą (vaisingumas, turtas), ir įvairių žiedų, šakelių (stiprybė), ir dilgėlių, kurios simbolizuoja kraują, gerą sveikatą.

Per Jonines vainiko pynimas – vienas tradiciškiausių motyvų. Vis dėlto jį reikia pinti sąmoningai, tikslingai, gerai žinoti, kokių žolelių prisirinkti.

„Nepinkite bet kaip. Įpinti reikia įvairių žolelių: ir rugio varpą (simbolizuoja vaisingumą, turtą, derlių), ir įvairių žiedų, šakelių (stiprybė, užtikrintumas, tvirtumas). Nebijokite įpinti ir dilgėlės, kuri simbolizuoja kraują, gerą sveikatą. Taigi reikia įvairių žalumynų, kad gyvenimas būtų turtingas ir turiningas visomis prasmėmis. Beje, svarbios net tik pačios žolelės, bet ir mintys, kurios sukasi galvoje. Tuo metu mąstykite apie dalykus, kuriuos norite turėti: supinkite ir sveikatą, finansinę gerovę, laimę, sėkmę. Bet nepamirškite, kad gaudami turite padėkoti“, – pasakoja Neringa.

TAIP PAT SKAITYKITE: Keisti ir juokingi XX a. patarimai moterims

Neringa sako, kad svarbu nepamiršti ir vainiko plukdymo ritualo, kuris sujungia keturias stichijas: žolė yra žemė, upelis – vandens stichija, oras jau yra aplink, o į vainiką įstatyta žvakė – ugnis. Tai būtų ir visų pasaulio pusių – šiaurės, pietų, rytų, vakarų – simbolis. „Šiuo atveju svarbu, kad susijungtų oras, žemė, ugnis, vanduo ir sėkmingai plukdytų jūsų norą teisingu keliu. Todėl negalima atsieti šių stichijų, jos visos reikalingos ir reikšmingos“, – pabrėžia pašnekovė.

Mergina, pasipuošusi Joninių vainiku / Shutterstock nuotr.

Vasara – metas priartėti prie gamtos

Neringa Saladžė sako, kad norint burtis vasarą, labai svarbios jaunaties ir pilnaties dienos. Reikia atsiminti, kad pilnatis skirta apsivalyti, o jaunatis – pasikrauti.

Vasarą, o ypač birželio 21 d., labai gerai išsimaudyti nuogiems ir čia pat paaiškina svarbaus ritualo prasmę: „Birželio 21-ąją, 24.00 val., vanduo virsta šventu. Todėl tai puikus laikas apsivalyti, apsišvarinti ir pasikrauti naujos energijos. Ir iš tikrųjų nebūtina praustis atvirame lauke, jei nėra galimybės, galima tai daryti ir duše. Aišku, upėje ar ežere būtų idealiausia.“

Raganė pataria labiau mylėti, priimti save ir visą supantį pasaulį, o ypač to reikėtų vasarą, nes ji praeina greitai. Laukiam jos visus metus, tad svarbu išnaudoti bent tuos kelis mėnesius.

„Vasara – tai metas, skirtas iš tikrųjų mėgautis gamta, rūpintis, pajausti jos teigiamą galią. Tad nueikite į mišką ir apsikabinkite medį, pabūkite su juo ir savimi. Nors mažu žingsneliu pasistenkite priartėti prie gamtos tėkmės, pajuskite jos paramą, pagalbą. Net jei liūdna, nuolat skubate, turite kalnus darbų, raskite bent minutę prisėsti ir pasisemti stiprybės iš gamtos. Šiuolaikiniame pasaulyje tai labai sunku, bet palinkėčiau atrasti tam laiko“, – nepraleisti tiek fizinių, tiek dvasinių vasarą gamtos teikiamų malonumų ragina moteris.

TAIP PAT SKAITYKITE: Geriausi šios vasaros koncertai Europoje, kuriuos galima suderinti su poilsiu

Šoka per laužą / Shutterstock nuotr.

Apsivalymo receptas

Ritualas atliekamas 7 kartus (arba 7 dienas iš eilės, arba 7 sekmadienius). Pati diena reikšmės neturi, galite rinktis, kokią norite.

Kaip daryti. Sumaišykite druskos, medaus, aliejaus (gali būti alyvuogių) ir šventinto vandens. Proporcijos turėtų būti tokios, kad susidarytų tiršta masė. Ja būtina nusiprausti nuo viršugalvio iki pat kojų pirštų galiukų. Reikia šia mase išsitrinti ir 27 kartus sukalbėti maldą „Tėve mūsų“. Tai saugus ir paprastas būdas apsivalyti.

Jei neturite šventinto vandens, galima ir patiems jo pasigaminti. Reikia labai savimi tikėti, ant stiklinės su vandeniu uždėti ranką ir 7, bet geriausia 27 kartus sukalbėti „Tėve mūsų“.

VISĄ INTERVIU SKAITYKITE: Vasarą sutikite su naujuoju žurnalo „Horoskopas“ numeriu!

Leidinio „Horoskopas“ viršelis / Redakcijos archyv.