Raudoni lūpų dažai. Istorija ir dabartis

Moteris su gėle / Vida Press nuotr.
Moteris su gėle / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-06-14 08:51
AA

Nors kosmetikos parduotuvėse lūpų dažų pasirinkimas kone begalinis – esama pačių įvairiausių spalvų, nuo švelniai rausvų, kreminių iki juodai raudonų ar tamsiai violetinių, tačiau populiariausi tebėra visi raudoni atspalviai.

Ir neatsitiktinai. Juk raudonos, sveikos lūpos asocijuojasi su jaunyste, vaisingumu bei seksualumu. Jau senųjų civilizacijų moterys norėjo būti gražios ir patrauklios ir dažėsi lūpas. Tiesa, pirmieji lūpų dažai buvo gaminami iš įvairių medžių sakų, dervų, o spalvą suteikdavo raudona ochra ar kitos gamtinės medžiagos. Jau senovės Mesopotamijoje bei Egipte kosmetiką ir kvepalus gamino amatininkai, savo gaminius jie pardavinėjo brangiose dailiose dėžutėse iš akmens, vario, aukso, įvairių kriauklių.

Raudonos, sveikos lūpos asocijuojasi su jaunyste, vaisingumu bei seksualumu.

Lūpas dažėsi ir senovės graikai, ir romėnai. Beje, senovės Romoje jie buvo įperkami ne visiems, todėl tapo statuso ženklu ir lūpų dažyti nesibodėjo net kilmingi vyrai.

Kai kuriais istoriniais periodais, kai buvo itin smarkiai išreikštas negatyvus požiūris į seksualumą ir kūniškus malonumus, lūpų dažai buvo vertinti tik kaip tinkami laisvo elgesio moterims (kurį laiką senovės Graikijoje, ankstyvaisiais Viduramžiais Europoje). Tačiau pagunda paryškinti lūpas būdavo stipresnė už bet kokius draudimus ir kilmingos damos jai neatsispirdavo, paskui jas – ir visos kitos. Todėl netolerancija lūpų dažams ilgai netrukdavo.

Beje, draudimai nebuvo laužti iš piršto, mat pirmųjų lūpų dažų sudėtyje būdavo itin nuodingų medžiagų – švino, gyvsidabrio, cinoberio. Nenuostabu, kad kai kurios puošeivos susirgdavo ir mirdavo, o kaltė tekdavo lūpų dažams.

Tik prieš pirmąjį pasaulinį karą lūpų dažai tapo prieinami beveik visiems, kai masinė gamyba atpigino daugelį prekių. Lūpų dažus pradėta pardavinėti ne prabangiose, meno kūrinius primenančiose dėžutėse, bet paprastose popierinėse tūbelėse.

Kino industrijos suklestėjimas sukūrė Holivudo žvaigždžių kultą. Keitėsi grožio standartai ir mados taisyklės, apvalias formas keitė berniukiškos, ilgus plaukus trumpi ir atvirkščiai, moterys dėvėjo prigludusios ir laisvus drabužius, tačiau ekrano deivės neatsispirdavo pačiai seniausiai lūpų dažų spalvai – ryškiai raudonai.

Aksominės lūpos

Pabrėžkite lūpas, taip išreikšdamos savo asmenybę!

Lūpų dažai / Dr. Hauschka

Raudona nelygi raudonai. „Dr. Hauschka“ lūpų dažai ir lūpų blizgiai kiekvienam odos tipui tinkamomis spalvomis pabrėžia natūralų lūpų grožį. Subtilūs ir sodrūs, kuklūs ir prabangūs. Turtingos sudėties tekstūros susilieja su natūraliu lūpų raudoniu, suteikdamos lūpoms individualią spalvą. Mineralinių pigmentų ir vertingų natūralių sudedamųjų dalių, tokių kaip simondsijų ir migdolų aliejaus, deriniai puoselėja ir saugo lūpas. Kruopščiai parinkti vaistinių augalų deriniai su rožių žiedlapiais, erškėtuogėmis ir perluočiais gaivina ir suteikia harmonijos.

„Dr. Hauschka“ makiažo priemonės, pagamintos su mineraliniais pigmentais ir vaistinių augalų ekstraktais, yra sertifikuotos tarptautiniu natūralios kosmetikos kokybę žyminčiu sertifikatu NATRUE ir, žinoma, jose nėra sintetinių kvapiųjų medžiagų ir konservantų.

FB Dr. Hauschka Lietuva

Dr. Hauschka“ lūpų dažai (18 atspalvių)

Lūpų grožio paslaptis: intensyvi spalva, švelnus blizgesys. Puoselėjantys lūpas, su mineraliniais pigmentais ir vaistinių augalų, ypač rožių žiedlapių, ekstraktais, su migdolų aliejumi ir vaškinių kopernicijų vašku.

Lūpų dažai / Dr. Hauschka

„Dr. Hauschka“ kreminiai lūpų dažai (6 atspalviai)

Gražios lūpos be jokių pastangų: kreminės, šviesą atspindinčios tekstūros, švelniai blizgantys dažai. Su mineraliniais pigmentais ir vaistinių augalų, ypač erškėtuogių, ekstraktais bei arganų aliejumi ir bičių vašku, minkštinančiais ir stangrinančiais lūpas.

Lūpų dažai / Dr. Hauschka

Dr. Hauschka“ lūpų blizgis (6 atspalviai)

Lūpų blizgis suteikia lūpoms malonaus stangrumo ir gražaus spalvinio blizgesio. Su mineraliniais pigmentais ir vaistinių augalų, ypač perluočių, ekstraktais bei mangų sviestu ir dygliuotųjų šaltalankių aliejumi. Išsaugo drėgmę ir stangrina lūpas.

Lūpų dažai / Dr. Hauschka

Kviečiame pasigrožėti, kaip gražiausios planetos moterys dažėsi lūpas.

Gražiausios moterys, kurios dažėsi lūpas raudonai (23 nuotr.)
+17