Vasaros sezono pabaiga – ypatinga: į Lietuvą grįžta Europos numylėtiniai „Kalush Orchestra“

„Kalush Orchestra“, Monika Liu, „Garbanotas“, Linas Adomaitis / Sony Music, V.Morkevičiaus, P.Vėberio, E.Gendrėnaitės nuotr.
„Kalush Orchestra“, Monika Liu, „Garbanotas“, Linas Adomaitis / Sony Music, V.Morkevičiaus, P.Vėberio, E.Gendrėnaitės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-09-07 13:13
AA

Viena aktyviausių koncertinių erdvių šiltuoju metų laiku Vilniuje – „Vasaros Terasa“ – šiemet sezoną užbaigs rugsėjo 21-24 d. Šiomis dienomis čia pasirodys šių metų „eurovizininkai“ – tarptautinį dainų konkursą laimėję ukrainiečiai „Kalush Orchestra“, Europą apžavėjusi lietuvių atstovė Monika Liu ir kiti.

„Vasaros Terasos“ rekordas ir naujos dainos

Šį sezoną „Vasaros Terasoje“ buvo surengtas rekordinis skaičius renginių. Šiemet čia jau įvyko 110 renginių, o iki sezono pabaigos šis skaičius pasieks 125!

Šįvakar, rugsėjo 7 d., publiką savo apžavais terasoje žavės Vaidas Baumila, o jau kitą dieną, rugsėjo 8 d., čia pasirodys Linas Adomaitis:

„Vasaros pabaigos sezonui pasirinkau „Vasaros Terasą“, nes neįsivaizduoju savo vasaros be šios erdvės. Kartais atrodo, jog išmainyčiau kelis kitus koncertus į vieną pasirodymą šioje erdvėje“, – sako Linas.

Linas Adomaitis / Eglės Gendrėnaitės nuotr.

Be jau gerai žinomų Lino Adomaičio hitų koncerte nuskambės ir nauja daina apie besąlygišką laisvę. Su nauja kūryba ant „Vasaros Terasos“ scenos rugsėjo 15 d. žengs ir „Saulės Kliošas“. Visos pastarosios jų premjeros tapo hitais:

„Minėdami simbolišką rudens gėrybių puotą, prisidėsime prie jos nauja daina pavadinimu „Tam pačiam laike“. Apie ką ji? Tegu išlieka nedidele paslaptimi, o gal netgi pasaulinio lygio intriga“, – šypsodamasis sako grupės būgnininkas Laurynas Šarkinas.

Nauja kūryba dalinsis ir šiemet ant scenos sugrįžtantis reperis Lilas. Rugsėjo 17 d. savo albumo pristatymo koncertų ciklą jis užbaigs būtent „Vasaros Terasoje“.

Rekordinį sezoną vainikuos „eurovizininkai“, ir ne tik

Uždarymo savaitę tradiciškai pradės vakarėlių serija „Minimal Mondays“, o gyvo garso koncertų bangą – „Baltasis Kiras“. Į paukščio skrydį su savo klausytojais grupė kils rugsėjo 21 d. O jau kitą dieną, rugsėjo 22 d., ant scenos lips psichodelinio roko grupė „Garbanotas“ – tai bus vienintelis šios grupės koncertas rugsėjį:

„Per vasarą susisuko daug naujų vėjų, kurie atpūtė naujų dainų. Todėl po šio koncerto sėsime kurti ir ruošimės įrašams. Tačiau jau terasoje išgirsite ne tik senų hitų, bet ir negirdėtų dainų“, – sako „Garbanotas“ vokalistas Šarūnas Joneikis-Šarukas.

Grupė „Garbanotas“ / Pijaus Vėberio nuotr.

Po rugsėjo 24 dienos koncerto „Vasaros Terasoje“ nauja kūryba planuoja užsiimti ir Monika Liu. Kaip pati atlikėja sako, prabėgusi vasara buvo pati užimčiausia karjeroje:

„Greičiausiai terasoje bus paskutinis mano koncertas Vilniuje šį rudenį, todėl tai – proga mums pasimatyti“, – sako Monika Liu ir užsimena, kad vėliau ant scenos grįš jau su naujomis dainomis.

Monika Liu / Visvaldo Morkevičiaus nuotr.

Rekordinio sezono uždarymo savaitės svečiais iš užsienio šiemet taps ukrainiečiai „Kalush Orchestra“. Jie pasirodys dieną prieš Moniką Liu – rugsėjo 23 d

Ukrainos pergalės himnu „Stefania“ Europos muzikos mylėtojus „Eurovizijos“ dainų konkurse suvieniję ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ jau kartą lankėsi Lietuvoje, tačiau šįkart jie bus kur kas arčiau publikos (pastarasis koncertas vyko „Žalgirio“ arenoje):

„Šį sezoną „Vasaros Terasoje“ surengėme ne vieną ukrainiečių muzikantų ir didžėjų pasirodymą. Visais kartais energetika būdavo galinga. Taigi kviečiame dar kartą kartu palaikyti ukrainiečius ir gyvai išgirsti šių metų ryškiausią muzikinį reiškinį iš Ukrainos – „Kalush Orchestra“ – gyvai“, – sako muzikos agentūros „DamnGood“ bendrasavininkė Greta Lechavičiūtė.

„DamnGood“ jau aštuntus metus rūpinasi nenutrūkstama „Vasaros Terasos“ programa: „Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei už palaikymą, visiems klausytojams ir grupėms, kurių dėka ši ypatinga Vilniaus vieta kasmet klesti savo renginių įvairove“, – sako Aistė Naveckaitė, „DamnGood“ bendrasavininkė.