„Renkuosi Lietuvą“ sukurtame grojaraštyje – žinomiausios dainos apie Lietuvą ir grįžimą namo

Biplan, Liepa Mondeikaitė, Kamanių šilelis / 15min montažas
Biplan, Liepa Mondeikaitė, Kamanių šilelis / 15min montažas
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-09-25 09:14
AA

Į Lietuvą grįžtančius emigrantus konsultuojantis projektas „Renkuosi Lietuvą“ kartu su žymiausiais šalies atlikėjais „Youtube“ platformoje sukūrė grojaraštį, kuriame – sentimentus keliančios dainos apie grįžimą namo ir Lietuvą.

Specialiai sukurtame grojaraštyje – tokių muzikos grupių kaip „Biplan“, „Pikaso“, „Bernužėliai“, „Kamanių šilelis“, „Vairas“, „Antis“ bei daugelio kitų, ir atlikėjų – Egidijaus Sipavičiaus, Liepos Mondeikaitės, Kosto Smorigino, Arvydo Vilčinsko – dainos apie gimtinę ir grįžimą namo.

Kamanių šilelis / Asmeninio archyvo nuotr.

„Mūsų komandoje yra žmonių, kurie svetur praleido ne vienerius metus. Ne kartą kalbėjomės apie tai, ką reiškia gyventi užsienyje ir koks stiprus būna namų ilgesys. Toks viską apimantis ir užvaldantis, kad atrodydavo svetimoje šalyje imdavai matyti Lietuvą mažuose dalykuose. Tada mus gelbėdavo muzika, tiesiog dainos apie Lietuvą, apie kelią namo ar net tą patį ilgesį. Jos pakeldavo nuotaiką arba padėdavo tiesiog išliūdėti akimirką ir judėti toliau. Apie tai pasikalbėjus komandoje ir gimė mintis sukurti grojaraštį tiems, kas šiuo metu išgyvena tokį pat jausmą, kas yra ant sprendimo priėmimo slenksčio – likti ar grįžti namo“, – sako projekto vadovė Edita Urbanovič.

Grojaraštyje patalpinta Liepos Mondeikaitės daina „Čia mano namai“. Pati atlikėja užsienyje leidžia tik atostogas ir nėra patyrusi emigranto dalios, tačiau supranta, kad namų ilgesys gali būti stiprus.

Liepa Mondeikaitė-Norkevičienė / Liusjeno Kulbio nuotr.

„Mano daina yra apie tai, kad ir kur bebūtum, visada yra gera sugrįžti į namus. Visur gerai, bet namie geriausia. Kaip ir mūsų Lietuvoje. Jeigu mano daina padeda kam nors tuo metu, kai užklumpa namų ilgesys ir taip norisi būti juose – esu labai laiminga“‚ – sako dainininkė Liepa Mondeikaitė.

Per pastaruosius trejus metus į Lietuvą grįžo beveik 59 tūkst. mūsų šalies piliečių, t.y. net 17 tūkst. daugiau, nei išvyko. Užsienio reikalų ministerijos kasmet atliekamos diasporos apklausos rodo, kad net 72 proc. užsienio lietuvių planuoja anksčiau ar vėliau sugrįžti.

Grojaraštis yra čia:

Apie „Renkuosi Lietuvą“

Migracijos informacijos centras (MIC) „Renkuosi Lietuvą“ buvo įkurtas 2015 m. bendradarbiaujant Tarptautinei migracijos organizacijai (IOM) su Lietuvos Respublikos (LR) Vyriausybe. Centras vieno langelio principu teikia nemokamas konsultacijas ir informaciją sugrįžtantiems arba atvykstantiems gyventi į Lietuvą Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių piliečiams bei vykdo tikslines informacines kampanijas, siekiant palengvinti grįžimą/atvykimą į Lietuvą ir (re)integraciją.