Riedučiai – gražesnei figūrai ir efektyvesniam kalorijų deginimui

Riedutininkė. / Fotolia nuotr.
Riedutininkė. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Prasidėjus šiltajam metų laikui, ne vienas susirūpina kūno linijomis, tačiau kyla klausimas, kaip tai padaryti greičiau. Profesionalūs sportininkai siūlo ne tik bėgioti, bet ir važinėti riedučiais. Be to, dėl mažesnės apkrovos sąnariams riedučiai gali tapti puikia alternatyva atsigaunantiems po traumų ar turintiems problemų su sąnariais.

„Ir bėgimas, ir važiavimas riedučiais yra kardiotreniruotė. Jos metu stiprinama širdis, lavinama kraujagyslių sistema, gerėja plaučių ventiliacija ir didėja jų tūris. Bėgimas yra puiki sporto šaka, tačiau jai reikalinga pamaina, nes bėgant didelė apkrova tenka sąnariams ir stuburui, ypač jei avima prastesniais sportiniais bateliais.

Tuo tarpu važiuojant riedučiais apkrova sąnariams mažesnė, nes nusileidimas gerokai minkštesnis. Dėl to po traumų atsigaunantiems sportininkams ar su sąnariais problemų turintiems žmonėms dažai rekomenduojama važinėti riedučiais.

Bėgikams riedučiai gali būti puiki alternatyva norint pailsinti sąnarius, bet duoti darbo raumenims“, – sako buvęs biatlonininkas, bendrovės „Terra Sport“ vadybininkas Piotras Komaras.

Kadangi visi raumenys dirba vienu metu, jie vystosi harmoningai ir simetriškai.

Jo teigimu, važinėjant riedučiais didžiausias krūvis tenka kojų raumenims, sėdmenims, stiprėja nugaros ir liemens raumenys, nes važiuojama prisilenkus, todėl nugara nuolat įtempta, dalis krūvio tenka pečiams, mentėms. Kai kurie entuziastai važiuoja su lygumų slidinėjimo lazdomis, tuomet dirba ir rankų raumenys. Kadangi visi raumenys dirba vienu metu, jie vystosi harmoningai ir simetriškai.

Taip pat skaitykite: Norite sutvirtinti krūtinės raumenis? Padės specialios jogos pozos

Negana to, važinėjant riedučiais gerėja koordinacija, viso kūno balansavimas, plastika, judesių estetika, lavinama laikysena ir eisena.

Pora.
Pora. / Fotolia nuotr.

„Moterims svarbu ne tik sveikata, bet ir grožis. Galiu drąsiai teigti, kad riedutininkės turi gražiausias figūras, nes važinėjant riedučiais raumenys ne didėja, o stangrėja. Taip yra todėl, kad raumenys dirba labai intensyviai, greičiau deginamas riebalinis sluoksnis, atliekami aktyvesni tempiamieji judesiai, padedantys išryškinti kūno linijas. Norint tai padaryti treniruoklių salėje, reikėtų daug kartų atlikti keliolika pratimų, o riedutininkai visa tai daro vienu metu“, – teigia P. Komaras.

Skaičiuojama, kad 80 kilogramų sveriantis žmogus per valandą vidutiniu greičiu važinėdamas riedučiais sudegina apie 900 kcal. 

Važinėjimas riedučiais yra vienas efektyviausių kalorijų degintojų. Skaičiuojama, kad 80 kilogramų sveriantis žmogus per valandą vidutiniu greičiu važinėdamas riedučiais sudegina apie 900 kcal. Palyginimui – tiek kalorijų norintiems sudeginti bėgikams per valandą reikėtų nubėgti daugiau nei 12 kilometrų. Tuo tarpu žmonės, per valandą nubėgantys 8 kilometrus, sudegina mažiau nei 600 kcal.

Be to, riedutininkai turi užsiėmimą ir žiemą – nemažai riedučiais šiltuoju metų laiku važinėjančių žmonių žiemą tokią pačią mankštą atlieka įsispyrę į lygumų slides.