Rokas Bernatonis išaiškino Romos aferistų klastą ir kreipėsi į turistus: „Būkite atsargūs“

Rokas Bernatonis / Gabrieliaus Jauniškio nuotr. ir stopkadrai
Rokas Bernatonis / Gabrieliaus Jauniškio nuotr. ir stopkadrai
Šaltinis: Žmonės
2023-11-05 19:48
AA

Iliuzionistas Rokas Bernatonis ne tik linksmina žiūrovus savo magijos šou, bet ir išaiškinęs jau ne vieną apgavystę apsaugo žmones. Balio sukčius anksčiau demaskavęs iliuzionistas šįkart susitaikė į Italijos „dailininkus“, kurie pardavinėja neva ranka tapytus piešinius.

Iliuzionistas Rokas Bernatonis portalui Žmonės.lt pasakojo, kad neseniai lankėsi Rumunijos sostinėje Bukarešte, kur dalyvavo viename televizijos projekte. Tačiau po to iškart grįžti į Lietuvą jis neskubėjo – nutarė porą dienų praleisti Romoje.

„Neslėpsiu – buvo intencija pagauti žmones, kurie žaidžia žaidimus gatvėse ir naudodamiesi magijos triukais apgaudinėja kitus, išlošia iš jų pinigus“, – pasakojo R.Bernatonis.

Rokas Bernatonis / Asmeninio archyvo nuotr.

Vis dėlto vaikštinėdamas po Romą iliuzionistas netikėtai pamatė piešinius gatvėje pardavinėjančius „dailininkus“. Šie neva jų tapyti darbai Rokui sukėlė įtarimą.

„Mano brolis dailės akademiją baigęs, visą laiką tapė vaikystėje, grafika užsiiminėjo, tai aš žiūriu į tuos paveikslus ir galvoju – na realu, kad taip kažkas nutapytų, bet labai jau panašus stilius. Tada iš arčiau pažiūrėjau – na negali jie būti tokie vienodi. Tuomet paieškojau, ar yra kažkas spaudoje apie tai parašę ar nufilmavę, o nieko neradęs apsidžiaugiau – galvoju, o, būsiu pirmas“, – portalui Žmonės.lt komentavo R.Bernatonis.

Nusprendęs atskleisti apgaulę, jis ėmė kamantinėti pardavėjus. Nors paviešintame vaizdo įraše bendrauja tik su vienu, iš viso kalbėjosi su keliais.

„Tiesiog buvau toks klausinėjantis smalsus vyriškis. Kas labiausiai nustebino – menininkai, dailininkai dažniausiai būna taikūs, smalsūs žmonės, kuriems įdomu, iš kur tu esi, ką veiki, ir šiaip norintys pabendrauti, o čia, žiūriu, tokie marozai pikti. Labai įtartini pasirodė – tikrai jautėsi toks kontrastas, disbalansas tarp to, ką daro, ir kokie yra“, – kalbėjo R.Bernatonis.

Rokas Bernatonis / Asmeninio archyvo nuotr.

Anot Roko, iš pradžių „dailininkas“ dar atsakinėjo į klausimus, bet netrukus tai pasikeitė: „Žiūriu, kad ta kantrybė vis dingsta, dingsta, ir jis jau jaučiasi puolamas. Aš tiesiog jo klausinėju – tai kiek tu čia tapai, kas tavo inspiracija? O jis praradęs kantrybę sako – jūs jau turit išeiti, per daug čia klausinėjat. Sakau – tai kad jūs nieko neveikiat. Aš užimtas, sako, dirbu. Klausiu – ką dirbat? Sako – bendrauju su žmonėmis. Tai kad čia nėra žmonių, ką tu čia šneki...

Buvo tokia agresija ir tiktai vidury pokalbio pamačiau, kad jie yra dviese. Net vaizdo įraše už jo matosi bičiukas, kuris atsirėmęs į turėklą ir žiūri tarsi į tolį. Pasirodo, jie dirba kartu, ir jis vėliau kažką pasakė, gal rumuniškai.“

Ant vieno iš paveikslų R.Bernatonis užpylė vandens – tuomet galutinai įsitikino, kad suabejojęs piešinių tikrumu buvo teisus.

Pamatykite vaizdo įrašą, kuriame Rokas išaiškino Italijos „dailininkų“ apgaulę:

Anksčiau lietuvis atskleidė apgavystę Balio pinigų keitykloje, apie tai net skelbė CNN. Konkrečiai dėl aferos Italijoje išaiškinimo Rokas užsienio žiniasklaidos dėmesio dar nesulaukė, tačiau prisiminė, kad minėtas vaizdo įrašas iš Balio taip pat įsivažiavo ne iš karto.

„Pirmą savaitę jis gan lėtai judėjo, bet paskui žmonės pasigavo ir pradėjo labai stipriai dalintis. Gal ir su šiuo taip bus, o gal ir ne, bet jau dabar matau, kad žmonėms aktualu ir iš sulauktų žinučių suprantu, kad daug kas net nežinojo, jog taip gali būti, ir dabar atkreips dėmesį“, – džiaugėsi pašnekovas.

Rokas Bernatonis / Gabby Blade nuotr.

Pasaulyje apgavikų pilna, tad, kaip atskleidė portalui Žmonės.lt, Rokas ir toliau ketina juos medžioti.

„Po dviejų savaičių vykstu į Niujorką ir galbūt ten pavyks užfiksuoti kokį nors sukčių.

Taip pat turiu svajonę užfiksuoti kišenvagius, kurių pilna Romoje, Barselonoje, – kaip jie veikia, kokiomis technikomis naudojasi. Nes mes, lietuviai, važiuojame į tuos didmiesčius ir dažniausiai įsivaizduojame, kad kišenvagis – 40-50 metų vyriškis, kuris atrodo kaip koks nors banditėlis. Bet iš tikrųjų – nieko panašaus. Pavyzdžiui, Romoje populiariausi kišenvagiai yra vaikai, nes jų negali uždaryti į kalėjimą, ir nėščios moterys. Turėdami šitą socialinę grupę šalia savęs, tarkim, važiuojant metro, mes jaučiamės komfortabiliai, bet pagal tam tikrus motyvus šitą tipažą galima atpažinti ir pamatyti, kad čia yra kišenvagiai“, – savo planais pasidalijo R.Bernatonis.

Rokas Bernatonis / Asmeninio archyvo nuotr.

Primename, kad prieš kurį laiką iliuzionistas Rokas Bernatonis išnarpliojo dar viena aferą viešėdamas Balyje. Jis vis girdėdavo pasakojimus apie šioje šalyje vykstančias apgaules besikeičiant pinigus į vietinę valiutą, todėl nusprendė išsiaiškinti, kokiu būdu tai įvyksta. Apgaulę jam pavyko užfiksuoti vaizdo įraše, kuris kaipmat išpopuliarėjo internete ir netgi sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio.

„Išvažiavau atostogauti į Balį, o užkūriau tiek reikalų, kad netgi CNN parašė“, – savo pasakojimą apie nuotykius Indonezijos saloje pradėjo Rokas Bernatonis.

Rokas Bernatonis / Dovilės Markevičienės nuotr.

„Apie viską nuo pradžių. Kai jau planavau atostogas, man tai vieni, tai kiti draugai, kurie yra buvę tuose kraštuose, sakė būti atsargiam keičiantis pinigus, nes yra daug atvejų, kai keityklose neatiduoda reikiamos sumos.

Pagalvojau, kad tikriausiai geriausias būdas apsisaugoti nuo sukčių – pinigus išsikeisti oro uoste. Taip ir padariau ir pamiršau apie sukčiavimus.

Tuomet daug keliavau po salą, bendravau su kitais turistais ir vis iš kalbos išeidavo, kad kalbame apie sukčius. Visi sutikti arba tiesiogiai, arba netiesiogiai susidūrę su pinigų keitimo sukčiavimu.

Visi liudijo tą patį: „Aš viską suskaičiavau, ir kai grįžau į viešbutį – trūko pinigų.“ O kai paklausiau, tai kaip čia taip tave apgavo, kuriuo metu, tai niekas negalėjo pasakyti.

Man pasidarė smalsu ir nusprendžiau išsiaiškinti, kokiu būdu sukčiai išvilioja pinigus. Prieš pradedant eksperimentą sau pasakiau, kad keisiu pinigus tol, kol mane apgaus. Skamba labai keistai, bet aš labai norėjau sužinoti, kokią techniką jie naudoja sukčiavimui.

Sustojau prie įtartinai atrodančio kioskelio ir, mano nuostabai, iškart buvau apgautas! Labai apsidžiaugiau, kad pavyko tai užfiksuoti ir pasidalinau vaizdo įrašu su savo sekėjais instagrame, paaiškindamas, kaip vyksta sukčiavimas. Šiai dienai vaizdo įrašą jau peržiūrėjo beveik 6 milijonai žmonių, apie tai parašė Indonezijos CNN ir kiti portalai, o su manimi susisiekusi viena žurnalistė sakė, kad yra atliekamas tyrimas dėl šio atvejo!“ – rašė jis.

Vaizdo įrašas, kuriame balietis bandė apgauti Roką Bernatonį: