Romas Zabarauskas apie sprendimą dėl vienos lyties sutuoktinių: „Tai milžiniška pergalė meilei ir Lietuvai“

Romas Zabarauskas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Romas Zabarauskas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-06-05 14:49
AA

„Euforija“, – taip antradienio nuotaiką apibūdino režisierius Romas Zabarauskas. Toks nusiteikimas apėmęs ne tik kūrėją, bet ir daugiau žmonių Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Priežastis – Europos Teisingumo Teismo (ETT) sprendimas, kad Europos Sąjungos piliečių tos pačios lyties partneriai turi teisę gyventi bet kurioje valstybėje narėje. Nesvarbu, kokia būtų ES piliečio tos pačios lyties mylimo partnerio pilietybė.

„Nors valstybės narės turi laisvę leisti tos pačios lyties asmenų santuokas, jos negali trukdyti ES piliečio gyvenamosios vietos laisvei atsisakydamos suteikti įgytą teisę gyventi jų teritorijoje (ES piliečio) tos pačios lyties sutuoktiniui, kuris yra ES nepriklausančios šalies pilietis“, – paskelbė Liuksemburge įsikūręs Europos Teisingumo Teismas (ETT).

Tokį sprendimą priimti privertė gėjų pora – rumunas ir amerikietis. Rumunas Adrianas Comanas ir jo sutuoktinis amerikietis Claibournas Robertas Hamiltonas teismuose kovojo šešerius metus, kad Rumunijoje būtų teisiškai pripažinta jų santuoka. ETT nusprendė, kad šie asmenys turi tas pačias gyvenimo vietos teises kaip ir kitos susituokusios poros Europos Sąjungoje.

Romas Zabarauskas savo socialinėje paskyroje pasidžiaugė poros pergale, kuri turės įtakos daugybės žmonių likimams.

Portalui Žmonės.lt režisierius sakė pažįstantis ne vieną gėjų porą, kuri negali būti kartu, nes asmenys – iš skirtingų valstybių. Nereikia net toli dairytis, tarkim, problemų turi lietuvis ir Baltarusijos pilietis.

„Nepatenkinti žmonės vis klausia: „Ko tie gėjai nori?". Tai štai atsakymas – jie nori gyventi kartu, tačiau kartais to neįmanoma padaryti. Tarkim, mano mama ištekėjo už meksikiečio, ir jie neturi problemų dėl gyvenimo kartu. Kodėl turėtų kankintis tos pačios lyties vienas kitą mylintys žmonės“, – svarstė Romas Zabarauskas.

Jo nuomone, toks Europos Teisingumo Teismo (ETT) sprendimas – svarbi pergalė ne tik tos pačios lyties asmenims, norintiems gyventi kartu. Tai svarbi žinia, pasiekimas visai visuomenei, kuriai neretai trūksta lygiateisiškumo, tarpusavio supratimo, tolerancijos. Tiesiog šiuo sprendimu laisvės, tvarkos ir ramybės pasaulyje turėtų būti daugiau.

Išsamiai ETT sprendimą išaiškino Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius, advokatų kontoros „Ellex Valiunas" advokatas Vytautas Mizaras. Apie tai galite skaityti www.teise.pro