Romas Zabarauskas su sužadėtiniu pasirašė testamentą: „Sunku vertinti tai kitaip nei pažeminimą“

Romas Zabarauskas ir Kornelijus Pelkys / Viganto Ovadnevo ir Arcanos Feminos nuotr.
Romas Zabarauskas ir Kornelijus Pelkys / Viganto Ovadnevo ir Arcanos Feminos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-08-14 17:21
AA

Kino režisierius Romas Zabarauskas su sužadėtiniu Ričardu Kornelijumi Ražansku pasirašė testamentą. „Jei vienas mūsų mirtų, gavus palikimą, dar reiktų sumokėti 5-10 proc. mokesčių. Toks tarsi gėjaus mokestis, skirtas valstybei, kuri tave diskriminuoja“, – rašė R.Zabarauskas ir tikino, jog dėl tokios situacijos valstybėje jaučiasi nesmagiai.

Romas Zabarauskas žinia apie kartu su Ričardu Kornelijumi Ražansku pasirašė testamentą. Šia žinia leido pasidalinti su portalu Žmonės.lt.

„Šiandien su Kornelijum pasirašėm oficialiuosius testamentus. Emocijos – įvairios. Smagu turėti žmogų, kuriam galiu įsipareigoti, ir kuriam jau septynerius metus neatsibostu. Mažiau smagu, jog Lietuvoje neturime galimybių susituokti ar auginti vaikų, ir turime ieškoti papildomų būdų, kaip nors kiek užtikrinti vienas kito saugumą.

Jei vienas mūsų mirtų, gavus palikimą, dar reiktų sumokėti 5-10 proc. mokesčių. Toks tarsi gėjaus mokestis, skirtas valstybei, kurį tave diskriminuoja. Sutuoktinių, vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), globėjų (rūpintojų), globotinių (rūpintinių), senelių, vaikaičių, brolių, seserų paveldimas turtas neapmokestinamas, o štai mūsų – bus. Negi gaila!“ – rašė R.Zabarauskas.

Portalui Žmonės.lt režisierius atskleidė, kad emocijos apėmė dvejopos. Jis paminėjo, kodėl nusprendė pasirašyti testamentą.

„Džiaugiuosi, kad sugebame kurti gražius santykius, vienas kitam neatsibosti ir jau ryžtis tokiems įsipareigojimams. Kita vertus, susižadėję mes tikėjomės, kad greitu metu bus priimtas bent kompromisinis partnerystės įstatymas. Kadangi to neįvyko, nusprendėme bent jau testamentą pasirašyti“, – portalui Žmonės.lt sakė R.Zabarauskas.

Anot jo – tokie valstybės sprendimai verčia jaustis nepatogiai.

„Bet sunku vertinti tai kitaip nei pažeminimą, kad turime eiti pas notarą ir mokėti pinigus už testamento sudarymą, ir dar vis tiek turėtume susimokėti mokesčius, gavus turtą, kai tuo tarpu sutuoktiniams paveldėjimo teisė suteikiama automatiškai ir nėra apmokestinama“, – pridūrė Romas.

Žmonės.lt primena, kad žinią apie sužadėtuves, įvykusias 2022-aisiais, R.Zabarauskas iš pradžių pranešė savo feisbuko paskyroje. Nors piršlybos įvyko dar sausį, režisierius paaiškino, kodėl apie jas nutarė paskelbti būtent Vasario 16-ąją.

„Prieš mėnesį – sausio 18 – susižadėjome su Kornelijumi, prisiekę meilę visam gyvenimui. Šiandien nusprendėme pasidalinti ir priminti: mes esame Lietuva.

Norime įkvėpti visus, kurie šiandienos Lietuvoje jaučiasi bejėgiškai. Viskas bus gerai, nes kartu dirbsime dėl gražesnio rytojaus. Kad ir kaip būtų sunku, kad ir kiek jėgų atimtų, kad ir kiek metų ar dešimtmečių truktų – Lietuva eis teisingu keliu ir pripažins visus savo piliečius.

Švenčiame šią naujieną V16, nes esame Lietuva.

Stiprybės,

Romas ir Kornelijus“, – rašė R.Zabarauskas ir pridėjo savo bei mylimojo nuotrauką.

Romas portalui 15min pasakojo, kad Kornelijui pasipiršo jis. Ir nors mylimasis žinojo, kad tai vieną dieną gali įvykti, visgi staigmeną padaryti pavyko.

„Ne kartą esame kalbėję apie sužadėtuves, gyvenimą kartu. Tačiau vis dėlto norėjau Kornelijų nustebinti, tad tą ir padariau – pasipiršau, kai buvome išvykę pailsėti į namelį girioje.

Ilgai galvojau ir ruošiausi šiam žingsniui, bet Kornelijus nieko neįtarė – nustebinti pavyko, ir išgirdau teigiamą atsakymą!“, – pasidžiaugė R.Zabarauskas.