Rusnė ir Martynas Kavaliauskai rinkosi netradicines atostogas: „Norėjome atitrūkti nuo lietuviškų realijų“

Martynas ir Rusnė Kavaliauskai / Asmeninio archyvo nuotr.
Martynas ir Rusnė Kavaliauskai / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-11-17 07:20
AA

„Neįsivaizduoju mūsų atostogų svečioje šalyje be vietinių patiekalų ir gėrimų degustavimo, skirtingų kultūrų pažinimo“, – Žmonės.lt sako su žmona Rusne (29) į Turkiją atostogų net trims savaitėms vykęs atlikėjas Martynas Kavaliauskas (29).

„Turkija – tradicinė ir pamilta lietuvių kelionių kryptis, tačiau mes ne iš tų, kurie dažnai naudojasi „viskas įskaičiuota“ paketu“, – šypsojosi Rusnė. Kol pora neturi vaikų, jiems patogu paatostogauti ir ekstremalesnėmis sąlygomis, todėl ir šįkart pasirinko aplankyti tarp vietinių populiarius pajūrio miestelius, kuriuose tikrai nesunku pasinerti į gyvenimo ritmą bei pajusti vietinę dvasią.

Rusnė Kavaliauskienė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Be to, savarankiškai keliauti maloniau – nereikia prie nieko derintis“, – neslėpė moteris.

Abudu su Martynu sutarė visas problemas ir darbus palikti gimtinėje bei pasinerti į kokybišką poilsį.

„Norėjome bent trumpam visiškai atsijungti nuo lietuviškų realijų, ką tikrai būtų sunku padaryti tarp lietuvių turistų populiariuose kurortuose. Stengėmės keliauti nei per daug aktyviai, nei per daug pasyviai. Kiekvieną spalį skiriame laiko atostogoms, nes reikia poilsio po gan užimto vasaros sezono. Po karantino turėjau apie 70 gyvo garso koncertų, taip pat filmavausi LRT projekte „Mano daina“, krūvis buvo tikrai milžiniškas, renginių labai daug. Mums, muzikantams, beliko suktis kaip voverėms rate. Dabar labiausiai tikiuosi grįžti pailsėjęs ir įkvėptas naujiems darbams“, – Žmonės.lt pasakojo Martynas Kavaliauskas.

Martynas ir Rusnė Kavaliauskai / Asmeninio archyvo nuotr.

Turkija porai pasirodė kaip saugi, jauki šalis. Mažuose miesteliuose vietiniai kvietė užeiti į parduotuvėles arba restoraną, tačiau tikrai per daug  neįkyrėjo. Senamiesčių skersgatviuose Martynas su Rusne matė daug rankų darbo kūrinių parduotuvių, sidabro, keramikos dirbinių, prieskonių.

„Kita vertus, Turkijoje vienoje vietoje telpa viskas – ir savotiškas pardavėjų mentalitetas, ir rankų darbo menas, ir mažaverčių suvenyrų kalnai“, – juokėsi Martynas. 

„Bet nuostabą kėlė ne tik kultūra. Amą atėmė uolėti krantai, kalnai. Apie turkišką virtuvę ir jų gebėjimus gaminti, turėtų būti atskira tema. Praleidome Turkijoje keletą savaičių, tačiau nė karto neteko pavalgyti mažiau negu labai labai skaniai. Abu su Martynu dieviname jūros gėrybes, tad mums čia buvo rojus.“

Martynas Kavaliauskas / Asmeninio archyvo nuotr.

Poros atostogų plane buvo aplankyti penkis pajūrio miestelius bei Stambulą.

„Dažniausiai laiką leidome drauge, nors rytais pabūdavome ir po vieną, aš išeidavau anksčiau, išgerdavau kavos, dėliodavau savo mintis. Rusnė kartais ilgiau miegodavo, prabudusi atsakydavo į laiškus, skambučius, prisijungdavo prie manęs vėliau. Jau daug metų esame kartu, tokia rutina mums organiška. Keliaudami taip pat bent kartą nueiname į kokį vakarėlį, pasiklausome populiarios muzikos, pasilinksminame iš širdies“, – pasakojo Martynas. „Jei tik pandeminė situacija leis, netrukus žadame paleisti Martyno kasmetinį kalėdinį koncertų turą, ruošiame naują programą“, – apie darbus sugrįžus prasitarė vyro vadybininke dirbanti Rusnė.

Fotogalerija:

Rusnės ir Martyno Kavaliauskų atostogos Turkijoje (39 nuotr.)
+33