Russellui Brandui – šokiruojantys kaltinimai: prabilo keturios moterys, pasisakė ir pats aktorius

Russellas Brandas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Russellas Brandas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-09-17 10:24
AA

Aktoriui ir komikui, buvusiam daininininkės Katy Perry vyrui Russellui Brandui – rimti nemalonumai. Tokių filmų kaip „Velniop tą Sarą Maršal“, „Artūras, svajonių milijonierius“ ir „Mirtis ant Nilo“ žvaigždė kaltinamas seksualine bei emocine prievarta ir išžaginimu.

Russellą Brandą apkaltino keturios moterys. Teigiama, kad tariami nusikaltimai įvykdyti 2006-2013 m. laikotarpyje, kai aktoriaus karjera buvo pačiame pike, rašo bbc.com.

Pats R.Brandas teigia, kad kaltinimai neatitinka tikrovės. Pasak jo, santykiai buvo „visada abipusiu sutarimu“.

Russellas Brandas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tyrimas apie galimą nederamą Holivudo žvaigždės elgesį buvo paskelbtas leidinyje „Sunday Times“, o šeštadienį šia tema per „Chanel 4“ kanalą pasirodė ir „Dispatches“ dokumentika „Russell Brand – In Plain Sight“.

Praėjus kelioms valandoms po to, kai buvo paskelbti kaltinimai, R.Brandas kaip tik surengė humoro pasirodymą 2000 žiūrovų talpinančiame „Troubadour Wembley Park Theatre“ Londone, kuris buvo jo turo „Bipolarisation“ dalis.

Maždaug valandą trukusio pasirodymo metu aktorius šiek tiek užsiminė apie kaltinimus, bet tiesiogiai apie juos nekalbėjo. Vyras sakė publikai, kad yra dalykų, apie kuriuos norėjo kalbėti, bet negalėjo.

Kaip rašo bbc.com, R.Brandui buvo pateikti šie kaltinimai:

  • Pirmoji moteris teigia, kad R.Brandas ją išprievartavo prispaudęs prie sienos savo namuose Los Andžele, nenaudodamas prezervatyvo. Pranešama, kad tą pačią dieną ji buvo gydoma išžaginimo krizių centre. Laikraštis „The Times“ teigia matęs tai patvirtinančius medicininius įrašus.
  • Antroji moteris teigia, kad R.Brandas ją užpuolė, kai jam buvo apie 30 metų, o jai – 16-a, ir ji dar mokėsi mokykloje. Ji tvirtina, kad per emociškai prievartinius ir kontroliuojančius santykius aktorius ją vadino „vaiku“.
  • Trečioji moteris teigia, kad R.Brandas ją seksualiai prievartavo, kai ji dirbo su juo Los Andžele, ir kad jis grasino imtis teisinių veiksmų, jei ji kam nors kitam papasakos apie tai.
  • Ketvirtoji moteris teigia, kad R.Brandas ją seksualiai prievartavo, fiziškai ir emociškai smurtavo prieš ją.

Tvirtinama, kad šios moterys viena kitos nepažįsta. Anot „The Sunday Times“, kad jos jautėsi pasirengusios kalbėti tik tada, kai į jas kreipėsi žurnalistai. Leidinio teigimu, kelios iš jų jautėsi priverstos tai padaryti dėl naujai išryškėjusio R.Brando, kaip sveikos gyvensenos „influencerio“, vaidmens.

Pasirodžius minėtai informacijai, R.Brandas išplatino vaizdo įrašą, kuriame pateikė savo atsaką, neigdamas tai, kuo yra kaltinamas.

„Tarp šios stebinančios litanijos yra keletas labai rimtų kaltinimų, kuriuos aš visiškai paneigiu. Šie kaltinimai susiję su laikotarpiu, kai dirbau savo pagrindinį darbą, kai nuolat buvau laikraščiuose, filmuodavausi kine ir, kaip jau esu plačiai rašęs savo knygose, buvau labai, labai pasileidęs. Tačiau santykiai, kuriuos turėjau, buvo absoliučiai visada abipusiu sutarimu“, – teigė Holivudo žvaigždė.

R.Brandas pridūrė manantis, kad tai yra „koordinuota ataka“, ir patikino ketinantis pasidomėti šiuo klausimu, nes jis yra „labai, labai rimtas“.

Tuo metu Metropoliteno policija, neminėdama komiko pavardės, teigė, kad „žino apie žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie įtarimus dėl seksualinės prievartos“, tačiau jokių pranešimų dėl šių atvejų negavo.

„Jei kas nors mano, kad tapo seksualinės prievartos auka, nesvarbu, kaip seniai tai įvyko, raginame kreiptis į policiją“, – teigė pareigūnai.

Russellas Brandas 2010-2012 m. buvo vedęs dainininkę Katy Perry. Dabartinė jo žmona – rašytoja Laura Gallacher, su kuria aktorius susilaukė dviejų vaikų, o netrukus pasaulį išvys ir trečias.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba
Jei reikia pagalbos vaiko teisių klausimais
Skambinkite pagalbos telefonu 8 800 10 800 arba rašykite žinutę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pokalbių laukelyje „Pasikalbėkime“. Pranešti apie pažeidimą galima vaiko teisių apsaugos skyriuose, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje, arba skambinti telefonu 112.