Rūtą Filejevą sujaudino Panevėžio pareigūnų gerumas: „Toks elgesys – pavyzdys daugeliui“

Rūta Filejeva / Asmeninio albumo nuotr.
Rūta Filejeva / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-04-24 14:30
AA

Panevėžio policijos bendruomenės pareigūnai ne tik kasdien rūpinasi panevėžiečių bei miesto svečių saugumu bei gerove, bet ir stengiasi padėti tiems, kam reikalinga finansinė pagalba. Visai neseniai, minėdami Angelų sargų dieną, pareigūnai nusprendė prisidėti prie paramos ir labdaros fondo „Gėrio trupinėlis“ veiklos.

Ši mintis kilo policijos bendruomenės komunikacijos skyriui, o idėjai pritarė visi kolegos, kurie pritariamai sako, kad svetimo skausmo nebūna, todėl pagal išgales turime padėti visiems, kuriems pagalba reikalinga.

Savo ruožtu fondo „Gėrio trupinėlis“ įkūrėja ir vadovė Rūta Filejeva neslepia dėkingumo policijos komisariato komandai ir sako, kad jų nuoširdumas ir noras prisidėti tik parodo, kad visi, sujungę savo jėgas ir galimybes, galime mažinti socialinę atskirtį ir padėti tiems, kam šiuo metu parama labiausiai reikalinga.

Padėjo stokojančioms šeimoms

Kaip pasakoja Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė, mintis padėti labdaros fondui „Gėrio trupinėlis“ kilo todėl, kad būtent šis fondas rūpinasi tais, kurie labiausiai stokoja: Angelų sargų dieną sugalvojome paminėti aukodami. Kartu su Panevėžio kineziterapeutų „Sportas basomis“ ir „Judesio DNR“ komandomis nutarėme, kad tai bus abipusė iniciatyva, siekiant kilnaus tikslo, – kineziterapeutai policijos bendruomenei dovanojo procedūras, o bendruomenė aukojo lėšas „Gėrio trupinėliui“.

Parama „Gėrio trupinėliui“ / Asmeninio arch. nuotr.

Ilgai svarstėme, kokiam fondui skirti lėšų. Priėjome prie bendros išvados, surinktus pinigus skirsime sveikatai gerinti. Daug domėjomės ir pasirinkome „Gėrio trupinėlį“. Tai padarėme todėl, kad šis fondas skirtas labiausiai stokojantiems žmonėms. Tikėjome, kad ir mūsų nedidelė auka bus paspirtis ir reali pagalba tiems, kuriems labiausiai reikia.

Galiu pasidžiaugti, kad „Gėrio trupinėliui“ su kolegomis surinkome apie 400 eurų – širdis džiaugiasi, kad galėjome būti naudingi. Juolab, kad susipažinę su pasišventusiais „Gėrio trupinėlio“ atstovais, įsitikinome, kad tai geradariai, skiriantys visą savo laisvą laiką ir jėgas mūsų apskrities žmonėms“, – kalbėjo komunikacijos poskyrio vedėja.

Parama „Gėrio trupinėliui“ / Asmeninio arch. nuotr.

Padėti – pareiga, o ne būtinybė

Odetos Jukniūtės teigimu, Panevėžio policijos bendruomenė kasmet dalyvauja įvairiose labdaros akcijose ir turi net įkūrę savo labdaros ir paramos fondą, o surinktas lėšas skiria kolegoms arba jų artimiesiems nelaimės arba ligos atveju: „Daugelis esame susidūrę su sunkiomis savo šeimos narių ligomis, netektimis ir žinome, kokia svarbi yra parama, dažnai vien geras žodis ir palaikymas yra aukso vertės.

Manau, kad tik būdami kartu galime augti. Tikiu, kad esame stipresni, kai kažkam ištiesiame pagalbos ranką.

Neretai manome, kad negalime padėti, nes patys mažai turime, tačiau aš noriu priminti, kad naujas pirkinys tikrai nesuteiks tiek tikro džiaugsmo, kiek parama ir pagalba stokojantiems. Pagelbėti kitam, kai jam sunku, yra ne pareiga, o būtinybė.“

Padėjo kolegos šeimai

O.Jukniūtė sako, kad kiekviena istorija, kurios herojams reikalinga finansinė parama, spaudžia ašarą.

Ji prisiminė labai jaudinančią istoriją apie kolegos šeimą: „Širdis visada linksta padėti vaikams ar senjorams. Mums atrodo, kad tai labiausiai pažeidžiamos grupės, kurioms reikia dėmesio ir pagalbos.

Parama „Gėrio trupinėliui“ / Asmeninio arch. nuotr.

Kai nusprendžiame, kad norime kam nors padėti, visada pagalvojame ir apie savo bendruomenę, pavyzdžiui, per Pyragų dieną suaukotas lėšas skyrėme jaunai kolegos šeimai“, – dalijasi komunikacijos poskyrio vedėja.

Paprašius pasidalinti, ar yra istorijų, kurios asmeniškai palietė Odetą, ji buvo atvira – kiekvienas atvejis jaudina ir lieka giliai širdyje: „Labiausiai išsiskirianti ir kiekvieną mūsų palietusi kolegos Luko šeimos istorija.

Labai džiaugiamės, kad galėjome įnešti nors truputėlį šviesių akimirkų ir džiaugsmo į jų kasdienybę sunkiu ir skaudžiu jiems laiku.“

Fondo vadovė dėkoja už gerumą

Savo ruožtu Rūta Filejeva neslepia dėkingumo kiekvienai organizacijai, kuri prisideda prie „Gėrio trupinėlio“ globojamų šeimų gerovės ir sako, kad ši šauni akcija, surengta pareigūnų, nudžiugino ne tik fondą, bet ir davė didelę naudą šeimoms, laukiančioms paramos: „Mane labai nudžiugino toks pareigūnų poelgis, tai yra pavyzdys daugeliui. Kuo būsime vieningesni, tuo mažesnė socialinė atskirtis bus mūsų visuomenėje.

Džiaugiuosi, kad Panevėžio vyriausias policijos komisariatas pats mus atrado, pasikvietė, o surinktus pinigus skyrė šeimoms, kurios kenčia dėl nepritekliaus, sveikatos bėdų ir prastos buities.

Kartu tikrai galime daug nuveikti, todėl labai raginu jungtis ir kitus miestus į socialines iniciatyvas ir padėti tiems, kam pagalba labiausiai reikalinga.“