Rūta Meilutytė nesiliauja stebinti: pasaulio taurėje Berlyne iškovojo auksą

Rūta Meilutytė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
2022-10-22 21:34
AA

Į pasaulio plaukimo elitą įspūdingai grįžusi Rūta Meilutytė ir toliau džiugina savo rezultatais. Berlyne vykstančiame FINA pasaulio taurės etape lietuvė šeštadienio vakarą pelnė aukso medalį. Pergales skina ne ji vienintelė – tą pačią dieną sėkmė nusišypsojo ir bronzą iškovojusiam Danui Rapšiui.

„Prasiplaukti“, – taip savo tikslus pasaulio taurės etapuose įvardino R.Meilutytė, tačiau 25-rių plaukikės prasiplaukimas yra neįveikiamas konkurentėms iš viso pasaulio.

100 metrų krūtine R.Meilutytė nuplaukė per 1:03.07 min. ir paliko už nugaros visas varžoves Berlyno baseine.

Rūta Meilutytė - Europos čempionė! / Lietuvos plaukimo federacijos/Dariaus Kibirkščio nuotr.

Sidabrą iškovojo Nyderlandų atstovė Tes Schouten (1:04.71 min.), bronzą pelnė Izraelio plaukikė Anastasia Gorobenko (1:04.96 min.)

Į šios rungties finalą Rūta pateko pirmuoju rezultatu (1:04,80 min.).

Kaunietei iki šiol priklauso šios rungties pasaulio moterų, pasaulio jaunimo ir pasaulio taurės rekordai (1:02,36 min.). Tokį patį rezultatą pakartoti yra pavykę tik karjerą baigusiai jamaikietei Aliai Atkinson.

Penktadienį R.Meilutytė finišavo penkta 100 m plaukimo kompleksiniu būdu finale (59.08 sek.).

Danas Rapšys išplėšė bronzą

Rezultatais Berlyne vykstančiame FINA pasaulio taurės etape džiugina ne tik Rūta Meilutytė. Šeštadienį Danas Rapšys antrą kartą per dvi dienas suspindo bronziniu medaliu.

200 metrų plaukimo kompleksiniu būdu finale D.Rapšys distanciją įveikė per 1:54.59 min. ir užėmė trečiąją vietą.

Danas Rapšys / Lietuvos plaukimo federacijos/Dariaus Kibirkščio nuotr.

Į priekį lietuvis praleido sidabrą laimėjusį vengrą Kosą Hubertą (1:53.89 min.) ir Pietų Afrikos Respublikos atstovą Matthew Satesą, laimėjusį auksą (1:51.64 min.).

Vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu Lietuvos rekordas priklauso Vytautui Janušaičiui (1:52.22 min.).

Danas Rapšys penktadienį jau pačiupo bronzinį medalį pasaulio taurės etape – 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale jis atplaukė per 3:40.36 min.