Rūta Meilutytė pasiekė pasaulio rekordą!

Pasaulio čempionate Melburne Rūta Meilutytė pagerino pasaulio rekordą 50 m krūtine rungties pusfinalyje. / „Scanpix“/AP nuotr.
Pasaulio čempionate Melburne Rūta Meilutytė pagerino pasaulio rekordą 50 m krūtine rungties pusfinalyje. / „Scanpix“/AP nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2022-12-17 12:49
AA

Rūta Meilutytė po diskvalifikacijos pasaulio plaukimo čempionate nesutriko. Šeštadienį neįtikėtinu greičiu plaukė 50 m krūtine sprinto rungties pusfinalyje ir pasiekė naują pasaulio rekordą.

Rūta Meilutytė santūriai susikaupusi įžengė į baseiną Melburne, o tada žaibiškai nuplaukė 50 m ir nušvito plačia šypsena.

Ji įplaukė į 50 m krūtine finalą, šeštadienį Melburno baseine pasiekusi geriausią visų laikų rezultatą.

Pusfinalyje 25 metų kaunietė plaukė per 28,37 sek., o tai yra naujas pasaulio rekordas!

Pasaulio čempionate Melburne Rūta Meilutytė pagerino pasaulio rekordą 50 m krūtine rungties pusfinalyje. / „Scanpix“/AP nuotr.

Iki šiol planetoje 25 metrų baseine greičiausiai buvo plaukiusi jamaikietė Alia Atkinson, rekordinį laiką fiksavusi 2018 metais Budapešte, kai plaukė per 28,56 sek.

Šeštadienį Rūta šį rezultatą pagerino net 0,19 sek., kas tokioje trumpoje distancijoje yra tikrai daug.

Už pasaulio rekordą iš varžybų rengėjos Tarptautinės plaukimo federacijos lietuvė iškart gavo prizą – 25 tūkst. JAV dolerių čekį.

Rūta tvirtai įžengė į finalą, kuris vyks sekmadienį nuo 10 val. 49 min. Lietuvos laiku.

50 m pusfinalio rungties rezultatai. R.Meilutytė pagerino pasaulio rekordą. / Kęstas Rimkus nuotr.

Pusfinalyje antra pagal greitį buvo 100 m rungties nugalėtoja amerikietė Lilly King (28,86 sek.), trečia Pietų Afrikos plaukikė Lara van Nikerk. (29,27 sek.), o ketvirta – italė Benedetta Pilato (29,42 sek.), kuriai priklauso 50 m krūtine rungties planetos rekordas 50 m baseine.

Šeštadienį R.Meilututė buvo greita ir atrankos varžybose, kai plaukė per 29,10 sek., o tai buvo geriausias laikas tarp visų 45 atrankos atlečių.

Tai antroji Rūtos rungtis pasaulio čempionate Australijoje, kur daug plaukimo žvaigždžių varžosi 25 metrų baseine.

Ketvirtadienį R.Meilutytė buvo antra pagal greitį po Lilly King 100 m krūtine finale, bet sidabro medalis nuplaukė, kai teisėjai diskvalifikavo lietuvę dėl neleistino judesio po vandeniu – po starto plaukikams krūtine galima subanguoti tik kartą suglaustomis kojomis, o Rūta tai padarė du kartus – tuo įsitikino ir jos treneris Žilvinas Ovsiukas, nuskubėjęs pas teisėjus ir daug kartų peržiūrėjęs epizodą.

Dabar R.Meilutytė dar kartą įrodė, jog net ir pertrauka be plaukimo nesukliudė jai grįžti rekordiniais greičiais.

2019 metų pradžioje ji buvo praradusi motyvaciją, nesitreniravo reguliariai ir praleido tris dopingo testus, dėl ko buvo diskvalifikuota dvejiems metams.

Rūta buvo paskelbusi apie karjeros pabaigą, bet grįžo į plaukimą praėjusią žiemą, pasirodžiusi Lietuvos pirmenybėse Klaipėdoje.

Praėjusią vasarą ji papildė savo kolekciją dviem aukso medaliais 50 m ir dviem bronzos medaliais 100 m krūtine pasaulio ir Europos pirmenybėse.

Spalį jį pirmąsyk po sugrįžimo į plaukimą pagerino 50 m krūtine Europos rekordą, o šeštadienį pasiekė dar labiau istorinį rezultatą, Melburno baseine pasiekusi pasaulio rekordą.