Rūta Mikelkevičiūtė viešėdama Čikagoje siunčia žinią apie pagalbą vėžiu sergantiems vaikams

Eglė Mėlinauskienė ir Rūta Mikelkevičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Laidų vedėja, viena iš paramos fondo „Mamų unija“ steigėjų Rūta Mikelkevičiūtė ir būdama už Atlanto nepamiršta onkologinėmis ligomis sergančių vaikų.

„Labai palaikau „1000 km Širdies žygį“. Ši iniciatyva nėra paprasta. Ir simbolinis siekis – apjuosti Lietuvą širdimi dėl vėžiu sergančių vaikų, nėra tiesiog kvietimas. Paremti, palaikyti sunkiai sergančius vaikus – tai kiekvieno iš mūsų pareiga. Nes liga nesirenka, ji tiesiog ateina. Ir skaudžiausia, kad liga „apsistoja“ pas vaikus, taip supurtydama ir visą šeimos gyvenimą“, – sakė R.Mikelkevičiūtė.

Šiuo metu R.Mikelkevičiūtė vieši Čikagoje kartu su „Mamų unijos“ vadove Egle Mėlinauskiene ir nuo onkologinės ligos sveikstančia 11-mete Austėja iš Skuodo. Mergaitei prieš du metus buvo diagznouota Ewingo sarkoma (kaulų vėžys) ir iki šiol tenka kovoti dėl sveikatos.

Skuodiškė Austėja šiuo metu jaučiasi puikiai, nepaisant to, kad liga mergaitei smogė du kartus. Du kartus teko atsisveikinti ir su plaukais, o kur dar šimtai procedūrų, tūkstančiai dūrių, operacijų ar alinančių „chemijų“.

Būtent šiandien „1000 km Širdies žygis“ atkeliavo į Austėjos gimtąjį miestą – Skuodą. Tai jau 13 miestas, kuriame nešama žinutė apie reikalingą pagalbą vėžiu sergantiems Lietuvos vaikams.

Eglė Mėlinauskienė ir Rūta Mikelkevičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.

„Negaliu net įsivaizduoti, ką jaučia tos mamos ir tėčiai kai išgirsta skaudžiusią diagnozę. Todėl nebūkite abejingi ir jei galite – pražygiuokite kartu, jei ne – paaukokite“, – ragina R.Mikelkevičiūtė.

Viso Žygio metu žmonės gali aukoti vėžiu sergantiems vaikams trumpuoju numeriu 1418 (auka – 3 eurai) arba į „Mamų unijos“ sąskaitą LT LT 51 7400 0322 6692 3810 (paskirtyje nurodykite „Širdies žygis“).

„1000 km Širdies Žygis“ – tai „Mamų unijos“ ir žygeivio, Všį „Aktyvi Tauragė“ Sauliaus Bagdono iniciatyva, kurios metu yra žygiuojama pėsčiomis per visą Lietuvą, apimant 28 miestus. Iš viso žygio metu planuojama nueiti daugiau kaip 1200 km.

Šiuo metu jau nužygiuota daugiau kaip 600 kilometrų ir aplankyta 12 miestų. Iš viso vaikams suaukota beveik 10 tūkst. eurų. Už žygio metu surinktą sumą bus perkama būtiniausia medicininė įranga. Pirmiausia – specialios gulimos funkcinės lovos su reguliuojama padėtimi. Jos bus skirtos Kauno klinikose onkologines ligas besigydantiems vaikams.

Skaitykite daugiau