Rygą sudrebino italų fenomeno „Måneskin“ koncertas: 20 tūkst. gerbėjų, provokacijos ir euforija

„Måneskin“ koncertas Rygoje / Justinos Lasauskaitės nuotr.
„Måneskin“ koncertas Rygoje / Justinos Lasauskaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-18 22:34
AA

Gegužės 18 d. kaimynės Latvijos sostinę Rygą drebino roko muzikos griausmai – globaliu muzikos stebuklu tituluojama roko ketveriukė „Måneskin“ surengė vienintelį koncertą Baltijos šalyje. Mežaparko estradoje su 20 tūkstančių gerbėjų, iš kurių maždaug 5 tūkstančiai – svečiai iš užsienio, fenomenalūs „Måneskin“ sukūrė neeilinę atmosferą ir atvėrė vartus į pasaulį, kuriame nuogybės, provokacijos ir maištas dera su giliais jausmais.

Rygai pasisekė – ji tapto viena iš „Måneskin“ pasaulinio koncertinio turo „Loud Kids Tour Gets Louder“ stotelių. Sensacingo italų ketverto pasirodymas Latvijos sostinėje buvo priešpaskutinis turo koncertas ir vienintelis šio turo renginys po atviru dangumi.

Tiesa, italų rokeriai iš pradžių ketino koncertuoti „Arēna Rīga“, tačiau masiškai perkami bilietai paskatino šou perkelti į didžiąją Mežaparko estradą – didžiausia koncertų vieta Latvijoje net tik sutalpino ženkliai didesnį grupės gerbėjų skaičių, bet ir leido surengti dar ambicingesnį šou, nei buvo planuota iš pradžių.

„Måneskin“ koncertas Rygoje / Justinos Lasauskaitės nuotr.
„Måneskin“ koncertas Rygoje / Justinos Lasauskaitės nuotr.

Sprendimas pasiteisino: įspūdingi specialieji efektai, išskirtinis grupės lyderio Damiano vokalas, energijos vulkanas ir nuogybės visą minią pakėlė į euforiją. Nors 20 tūkstančių gerbėjų, susirinkusių Mežaparko estradoje, savo numylėtinių turėjo kantriai palaukti – iki „Måneskin“ šou scenoje negrojo jokia apšildanti grupė – , įspūdžių jie, ko gero, nepamirš dar ilgai.

„Kokia minia šiandien nuostabi. Vienintelis blogas dalykas – šita šalta naktis, tad sušilkime“, – po pirmųjų dainų į publiką kreipėsi vokalistas Damiano Davidas, o minia pašėlo.

Žavusis grupė lyderis skatino klausytojus išlaisvinti savo seksualinę energiją, atsipalaiduoti ir pašėlti, o kartais – ir nurimti. Publiką įaudrino ir bosistė Victoria – ji pasirodė visiškai permatoma palaidine.

Fotogalerija:

„Måneskin“ koncertas Rygoje (148 nuotr.)
+142

Savo organišku ir maištingu skambesiu, puikiai derančiu su šiuolaikinės muzikos tendencijomis, „Måneskin“ sugrąžino roko muziką į pasaulio topų viršūnes. Tai grupė, kuri po ilgos pertraukos įrodė, kad dalyvavimas „Eurovizijos“ konkurse gali tapti ne tik trumpalaikiu šlovės blyksniu, bet ir tikru globaliu fenomenu. Ypač turint omenyje, kai tokios sėkmės konkurse sulaukia ne popmuzikos grupė, o tikra roko komanda.
„Måneskin“ yra pirma italų grupė, sulaukusi tokio mąsto pasaulinio pripažinimo.

Maneskin / „Sony Music“ nuotr.

Netgi britų ir amerikiečių muzikos bendruomenė, visada buvusi negailėstinga užsieniečių atžvilgiu, turėjo pripažinti šios italų ketveriukės talentą ir įtraukė jų singlus „Zitti e Buoni“ ir „I Wanna Be Your Slave“ į Jungtinės Karalystės topus, o dainos „Beggin‘“ koverį – į „Billboard Global“ sąrašą. Šiemet „Grammy“ apdovanojimuose „Måneskin“ buvo pirmą kartą nominuoti geriausio naujojo atlikėjo kategorijoje.

Grupė „Måneskin“ oficialiai susikūrė 2016 m., nors kai kurie grupės nariai buvo pažįstami dar nuo mokyklos laikų. Vokalistas Damiano, bosistė Viktorija, gitaristas Thomas ir būgnininkas Ethanas susitiko ir pusiau danų kilmės Viktorijos siūlymu savo grupei išrinko pavadinimą „Måneskin“ – arba „mėnulio šviesa“ danų kalba. Jų skambesiui būdingas įvairių muzikos žanrų derinys: tai rokenrolo, repo/hiphopo, regio, funky ir popmuzikos kombinacija, kurią į vieną visumą jungia jausmingas dainininko Damiano vokalas.

Savo muzikinę karjerą jie pradėjo grodami Romos gatvėse, o 2017 m. pateikė paraišką dalyvauti 11-ame italų talentų šou „X Factor“ sezone. Rezultatas – antroji vieta ir pirmas rimtas koncertinis turas, o laidos metu išleistas jų debiutinis singlas „Chosen“ surinko kelis milijonus peržiūrų ir tapo dukart platininiu. To paties pavadinimo debiutinis EP, pasirodęs 2017 m. gruodį, tapo platininiu vos po dviejų mėnesių nuo išleidimo. „Måneskin“ jie taip pat surengė koncertinį turas ir išleido naują, pilno formato studijinį albumą „Il Ballo Della Vita“. Nepraėjus nė dviem valandom po pasirodymo, albumas atsidūrė pirmoje „iTunes“ vietoje, o praėjus vos parai – perkopė 1 mln. perklausų slenkstį. Italų grupei tai reiškė absoliučią sėkmę!

2019 m. „Måneskin“ išvyko į „Il Ballo Della Vita“ koncertinį turą po Europą, o 2019 – 2020 metų žiemą praleido Londone, kurdama naują muzikinę medžiagą ir tobulindama savo originalų stilių. 2021 m. kovo viduryje grupė išleido antrąjį studijinį albumą „Teatro d'ira: Vol. I“, kuris vėl tapo platininiu. Tuo pat metu kovo pradžioje su dabar puikiai visiems žinomu hitu „Zitti e Buoni“ grupė „Måneskin“ laimėjo Sanremo muzikos festivalį, o gegužės mėn – „Eurovizijos“ konkursą. Ši pergalė daugeliui tapo didžiule staigmena, nes, kaip žinia, rokas nėra tradicinis ir mėgstamiausias šio konkurso formatas.

Nenuostabu, kad visai netrukus nemažai kitų albumo dainų – „I Wanna Be Your Slave“, „Caroline“, „Vent'anni“ – tampa populiariais singlais. Hito „I Wanna Be Your Slave“ vaizdo klipas vos per 24 valandas surinko 6,7 mln. peržiūrų ir tapo žiūrimiausiu muzikiniu vaizdo klipu 67 pasaulio šalyse.

Dar 2021 metais paaiškėjo, kad „Måneskin“ pradėjo dirbti ties trečiuoju studijiniu albumu. Taip pat buvo paskelbtas didelis gastrolinis turas, turėjęs apimti tiek Senąjį, tiek Naująjį pasaulius. Dėl Covid-19 apribojimų turo pradžią teko nukelti iš 2022 m. pavasario pradžios į rudenį, tačiau tai leido pridėti dar daugiau miestų nei buvo planuota

Pirmuoju naujojo albumo „Rush!“ singlu tapo „Mammamia“. Po jos sekė „Supermodel“, „Gossip“ ir „The Loneliest“. Albumas buvo išleistas 2023 m. sausio 20 d. ir, priklausomai nuo regiono, jame skamba 17 arba 18 kūrinių. Grupės nariai į naująjį albumą pažiūrėjo itin atsakingai – jie sukūrė apie 50 dainų tam, kad būtų iš ko išsirinkti.

Anot bosistės Viktorijos ir lyderio Damiano, šiam albumui įtakos turėjo grupės „Radiohead“ kūryba, o daina „Gasoline“ buvo sukurta remiant Ukrainą jos herojiškame pasipriešinime Rusijos agresijai.

Naują „Måneskin“ albumą palankiai įvertino ne tik kritikai ir muzikos profesionalai, bet ir gerbėjai – tai liudija daugiau nei 70 000 parduotų įrašų vien per pirmąją savaitę ir 15-toji vieta „Billboard“ albumų tope.