Ryškus Estijos pasirinkimas – į „Euroviziją“ siunčia „5MIINUST x Puuluup“: dainuos apie narkotikus

Estijos atstovai „Eurovizijoje“ – „5MIINUST x Puuluup“ / Scanpix nuotr.
Estijos atstovai „Eurovizijoje“ – „5MIINUST x Puuluup“ / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-02-18 10:34
AA

Šeštadienio vakaras buvo lemtingas ne tik Lietuvai – atstovą į didžiąją „Euroviziją“ išsirinko ir Estija. Malmėje savo komišką dainą apie narkotikus trauks kolektyvas „5MIINUST x Puuluup“.

Taline surengtame nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ finale dalyvavo dešimt dalyvių, o vertinimo sistema buvo tokia, kaip ir Lietuvoje. Iš pradžių balsavimo teisę lygiomis dalimis turėjo tiek komisija, tiek žiūrovai. Iš visų dalyvių buvo atrinktos trys ryškiausios dainos, kurios keliavo į superfinalą. Jo metu balsuoti už patikusias dainas galėjo tik žiūrovai.

„Eesti Laul“ superfinale pasirodė šios dainos: OLLIE – „My Friend“, Nele-Lils Vaiksoo – „Käte ümber jää“ bei „5MIINUST x Puuluup“ – „(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi“.

Estijos atstovai „Eurovizijoje“ – „5MIINUST x Puuluup“ / Scanpix nuotr.

Po įnirtingos kovos paaiškėjo, kad Malmėje nuskambės dainą estų kalba – „(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi“, kurią atlieka projektas „5MIINUST x Puuluup“.

Išvertus iš estų kalbos, šis pavadinimas skambėtų taip – „(mes) nežinome nieko apie (tuos) narkotikus“. Toks pareiškinas, žinoma, jau sulaukė dėmesio internete.

„5MIINUST x Puuluup“ sudarytas iš dviejų kolektyvų. „5MIINUST“ yra estų hiphopo grupė, kuri susikūrė dar 2015 metais. Ją sudaro trys nariai: Estoni Kohver, Pääkoer, North-Korea ir Lancelot. „5MIINUST“ aktyviai dalyvauja Estijos muzikos rinkoje ir yra išleidę ne vieną apdovanojimais įvertintą apdovanojimą.

Estijos atstovai „Eurovizijoje“ – „5MIINUST x Puuluup“ / Scanpix nuotr.

O štai „Puuluup“ duetas susideda iš dviejų narių – Ramo Teder ir Marko Veisson. Jie garsėja savo naujojo folkloro dainų stiliumi. Įkvėpimo „Puuluup“ seriamo iš visko, pradedant lenkiškais televizijos serialais, baigiant estiškų pankais ir saldžiais pyragais iš Vormsi salos. Tai yra linksmas, improvizacijas mėgstantis duetas.

„5MIINUST x PUULUUP“ – „(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi“