Rytinė mankšta pagal kinus
Jeigu remtumėmės vienu seniausių rytų mokslo postulatų, tuomet verta žinoti, kad stipri žmogaus sveikata atkeliauja ir yra susijusi su gyvenimiška energija ci. O tam, kad ji cirkuliuotų kaip reikiant, patariama kasdien atlikti skirtingus pratimus. Kokius?
Pratimai ausims
Ne, nesijaudinkite, jų krutinti nereikės. Nykščiu ir smiliumi pamasažuokite ausies kriauklę aukštyn žemyn (18 kartų). Kvėpavimas turėtų būti ramus ir tolygus. Tuomet ausis uždenkite delnais, pirštus suglauskite ir rodomaisiais pirštais švelniai „pabarbenkite“ pakaušį.
Ausų masažas aktyvuoja tam tikrus taškus, kurie susiję su vidiniais organais, o pakaušio – padeda smegenų veiklai, menkina galvos svaigimą ir ūžesį ausyse.
Pratimai nosiai
Nykščiu (moterims kaire ranka, vyrams – dešine) trinkite nosį nuo jos galiuko iki pat viršaus ir atgalios tol, kol ji sušils. Tuomet dviem rodomaisiais pirštais tuo pačiu metus masažuokite nosies šonus nuo apačios iki pat viršaus (18 kartų).
Nosies masažas aktyvuoja energinius taškus, kurie susiję su širdies, plaučių ir dvylikapirštės žarnos veikla.
Pratimai akims
Užmerkite akis ir atsipalaiduokite. Nykščių pagalvėlėmis švelniai pabraukykite akių vokus nuo išorinės link vidinės pusės (18 kartų). Vėliau energingai pavedžiokite pirštais zonas nuo antakių pradžios iki skruostikaulių. Po to, neatmerkdami akių, pavedžiokite akių obuolius į viršų ir žemyn, į kairę ir dešinę (18 kartų).
Šitie pratimai stiprina regėjimą ir aktyvuoja nervinę sistemą, kuri pasiryžusi į veikti visas kliūtis.
Taip pat skaitykite: 7 jogos pozos nuo nugaros skausmo
Pratimai veidui
Abiejų rankų pirštų galiukais patapšnokite visą veidą, lengvai spausdami. Toks pratimas padeda įveikti įtampą, harmonizuoja energinius kanalus, kurie susiję su smegenų veikla.
Pratimai kaklui
Atsisėskite patogiai, atsipalaiduokite. Delnus sunerkite ir uždėkite ant pakaušio. Pakelkite galvą ir atlenkite atgal. Dabar pirštais masažuokite pakaušį ir kaklą. Jį reikia įtempti, kad priešintųsi spaudimui. Pratimą kartokite 3 kartus, o vėliau padidinkite skaičių iki 9.
Toks pratimas normalizuoja smegenų kraujotaką, taip pat limfos tekėjimą, padeda atsipalaiduoti.
Taip pat skaitykite: „Bet“ sindromas: pasitikrinkite, ar jis kamuoja ir jus
Pratimai pečių sąnariams
Atsisėskite ant kėdės ir kaire ranka sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę masažuokite dešiniojo peties sąnarius. Po to pratimą pakartokite uždėję dešinę ranką ant kairiojo peties (18 kartų).
Taip numalšinsite skausmą sąnariuose, pagerinsite kraujotaką ir normalizuosite energinius kanalus.
Pratimai kelių sąnariams
Atsisėskite ir delnais masažuokite abiejų kelių sąnarius pagal laikrodžio rodyklę (100 kartų).
Šitie pratimai padės išvengti skausmo, nuramins nervų sistemą.
Pratimai dubens sričiai
Atsisėskite ant kėdės ir padėkite delnus ant kelių. Įkvėpdami įtempkite sėdmenų raumenis, o iškvėpdami – atpalaiduokite (24 kartai).
Šie pratimai stiprina dubens sritį, šlapimo pūslę, tiesiąją žarną, taip pat gimdos raumenis. Vyrams gali padėti apsisaugoti nuo impotencijos rizikos.
Taip pat skaitykite: Žemos savivertės požymiai ir 30 patarimų, kaip ją padidinti
Pratimai liemeniui
Atsisėskite ant kėdės, užmeskite koją ant kojos ir delnais apkabinkite kelius (pirmiausia pradėkite nuo kairiojo). Tuomet tuo pačiu metu liemenį ir galvą sukiokite į kairę ir į dešinę pusę (18 kartų). Vėliau pakeiskite kojų padėtį ir judesius pakartokite.
Tokiu pratimu jūs suaktyvinsite kvėpavimą, kraujotaką, sustiprinsite energijos cirkuliaciją, pamiršite skausmus juosmens, kepenų srityje.
Užbaigę pratimus atsipalaiduokite ir šiek tiek pasėdėkite. Kvėpuokite laisvai.