S.Malinauskas prisipažino pasiekęs didžiausią kada nors turėtą svorį: „Maistas man – ritualas“

Skirmantas Malinauskas / LNK nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

„Aš visą gyvenimą kovoju su svoriu“, – sako garsus tinklaraštininkas, buvęs premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas. Medikai įspėja – lietuviai tapo vieni labiausiai nutukusių Europoje, o mūsų vaikai pasivijo Jungtines Amerikos Valstijas, kur kas ketvirtas turi antsvorio ir nutukimo bėdų.

LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ žinomi žmonės be užuolankų dalijasi savo svorio metimo patirtimi. Laidą žiūrovai išvys šį ketvirtadienį.

Skirmantas Malinauskas prisipažįsta, kad mėgsta pavalgyti ir valgo viską. „Mano mėgstama vieta pavalgyti – greito maisto restoranai. Valgau mėsainius, sūrelius, šokoladus, nuolat užkandžiauju, maistas man – kaip ritualas“, – sako Skirmantas, kuris dabar yra pasiekęs didžiausią kada nors turėtą svorį – 124 kg.

Skirmantas Malinauskas / LNK nuotr.

Apie kovą su antsvoriu prisipažįsta ir operos žvaigždė Vaidas Vyšniauskas, kuris ėmėsi pasninko ir išbandė dietą pagal kraujo grupę.

O vienai iš laidos dalyvių noras būti lieknai vos nesibaigė ligoninėje.

Žinoma nuomonės formuotoja Agnė Litvinienė studijuodama universitete priaugo 30 kg. Sugalvojusi sulieknėti ji nusprendė, kad nori greito rezultato nesvarbu kokia kaina, todėl užsisakė nelegalių tablečių, kurios padeda greitai numesti svorio. „Man širdis nuo jų ėmė daužytis, pradėjo kankinti nemiga, jaučiausi klaikiai“, – atvirai sako Agnė.

Moteris nusprendė mesti neaiškias tabletes ir ėmėsi laisvinamųjų: „Apribojau kalorijas iki 400 per dieną, suvalgydavau ryte tik sūrelį ir sausainėlį. O tada išgerdavau po pakelį laisvinamųjų per dieną. Svoris nukrito iki 40 kg, bet reikėjo laiko suprasti, kad aš jau nebe liekna gražuolė, o serganti anoreksija moteris.“

Kita laidos viešnia – dietistė Ugnė Radzevičienė, gyvas įrodymas, kad galima sulieknėti be didelių pastangų. Kadaise Ugnė svėrė 130 kg, o dabar viso labo – 50 kg. Didelio antsvorio ji atsikratė atsisakiusi pridėtinio cukraus.

„Vieną rytą atsikėliau ir supratau, kad negaliu būti našta savo trims vaikams. Jeigu būčiau nenumetusi svorio, labai tikėtina, būčiau susirgusi diabetu, turėjusi sąnarių problemų ir panašiai. Todėl ėmiau skaityti maisto produktų etiketes ir nustojau valgyti tuos, kuriuose yra pridėtinio cukraus“, – LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ pasakoja Ugnė.

„Nustebsite sužinoję kiek mums įprastuose produktuose yra pridėta cukraus“, – nustebins biomedicinos mokslų daktarė Sandrija Čepkauskienė.

Pasirodo, net tokiuose produktuose kaip pusryčiams mėgstamas jogurtas yra 14 kubelių cukraus, o vaikiškame šokoladiniame pieno gėrime – net 23 kubeliai cukraus. Žinoma dietistė laidoje papasakos, ko privalu atsisakyti, kada valgyti, o kada nevalgyti ir kokių taisyklių laikytis, jei norite sulieknėti ir išlaikyti pasiektą svorį.

Laida „Bučiuoju. Rūta“ – ketvirtadienį, 20 val., per LNK.

Vaizdo įrašas: Skirmantas – apie pasiektą didžiausią savo svorį ir mitybą:

 
Skaitykite daugiau