Larisa Kalpokaitė savo mitybos įpročius pakeitė kardinaliai: numetė net 23 kilogramus

Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys / J.Stacevičiaus ir I.Gelūno nuotr.
Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys / J.Stacevičiaus ir I.Gelūno nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-10-13 09:38
AA

Net penktadalis visų pasaulyje ištinkančių mirčių yra susijusios su prasta, nevisaverte mityba, kuri gali išprovokuoti širdies ir kraujagyslių ligas, onkologinius susirgimus, II tipo diabetą bei kitas ligas. Kaip valgant nepakenkti sau ir apsisaugoti nuo papildomų kilogramų susikaupimo? Savo patirtimi pasidalino garsūs Lietuvos aktoriai, sutuoktiniai Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys.

Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ buvo diskutuojama, kodėl žmonės yra linkę persivalgyti, kiek iš tikrųjų maisto turėtume suvartoti ir kaip teisingai maitintis, kad išvengtume papildomų kilogramų atsiradimo.

Aktorė L.Kalpokaitė laidoje atviravo, kad su netinkamais mitybos įpročiais kovojo ne vienerius metus, o patirtas stresas privedė ne tik prie organizmo išsekimo, bet ir sutrikdė virškinimo sistemos veiklą.

„Vienu metu man buvo visiškai sustojęs virškinimas. Medžiagų apykaita organizme buvo stipriai sutrikusi. Tai yra košmariška būsena, nes tu visą laiką jautiesi sotus. Svoris tuomet, matyt, augo dėl pastovaus streso, dėl įvairiausių pakitimų, susijusių su amžiumi. Prisimenu, kad tuo periodu labai blogai jaučiausi. Visuomet jausdavausi pavargusi, būdavo silpna, susikaupti galėdavau tik trumpam, labai blogai miegodavau“, – sunkiais išgyvenimais dalinosi aktorė L.Kalpokaitė.

Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys / Viganto Ovadnevo nuotr.

Tačiau supratusi, kad taip gyventi nebegali, žinoma aktorė kreipėsi pagalbos į medikus. Su gydytojų pagalba ji ne tik susitvarkė organizmo veiklą, bet ir atsikratė įspūdingo skaičiaus papildomų kilogramų.

„Aš labai griežtai laikiausi naujo gyvenimo ritmo ir per 8 mėnesius numečiau 23 kilogramus. Net nepastebėjau, kaip tie kilogramai nukrito. Svorį numečiau ne dėl to, kad aš turėjau būtinai to svorio atsikratyti, bet dėl to, kad norėjau išjudinti organizmą. Norėjau, kad jis pradėtų taisyklingai dirbti. Tokie dalykai gan pavojingi, bet aš viską dariau su gydytojo priežiūra“, – apie svorio metimą atviravo žinoma aktorė.

Aktorė pasakojo, kad tokius svorio pokyčius įtakojo mitybos pasikeitimai. Moteris su sutuoktiniu atsisakė nereikalingų angliavandenių, į savo racioną įtraukė daug daržovių ir šiandien jaučiasi nepalyginimai geriau.

„Norėčiau būti grakštesnė, bet kai pagalvoju, kiek man metų, tai suprantu, kad sveikata yra gerokai brangiau“, – atviravo pašnekovė.

Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys / TV laidos SVEIKAS RYTOJUS stopkadrai

L.Kalpokaitė ir J.Braškys laidoje atskleidė, kad su tokiais mitybos principais gyvena ir už namų ribų. Pora neretai išbando įvairias sanatorijos sveikatinimo programas, todėl jiems labai svarbu, kad maistas išliktų kokybiškas visur, kur besilankytų. Pora teigia, kad sanatorija suteikia galimybę nepakeisti mitybos įpročių net ir išvažiavus toli nuo namų.

„Jonas dėl sveikatos sutrikimų lankosi sanatorijoje. Ir būtent ten jis reguliariai gali mėgautis tokiu maistu, kuris jo organizmui yra naudingiausias“, – pasakojo Larisa.

J.Braškys antrino žmonai ir teigė, jog ilsėdamasis sanatorijoje jis gali ne tik mėgautis sveikatinimo programomis, bet ir sureguliuoti savo mitybą, todėl išvykos į sanatoriją sutuoktinių gyvenime yra labai dažnos.

Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Į sanatoriją vykstame kiekvieną rudenį bent po kelis kartus“, – pasakojo aktorius J.Braškys.

Larisa taip pat atskleidė, kad buvimas sanatorijoje moteriai leidžia atsipalaiduoti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Dar vienas sanatorijos privalumas – galimybė maitintis pastoviu laiku ir nepersivalgyti.

„Sanatorijoje tu turi galimybę nestovėti visą laiką prie puodų. Buvimas ir laikas ten padeda nepersivalgyti ir valgyti pastoviu laiku“, – kalbėjo L.Kalpokaitė.

„Sveikas rytojus“ – 12 val. per TV8 televiziją.